bobarna 2017 - 1.sezóna

Naše pěstitelské snažení v roce 2017
Uživatelský avatar
bobarňa
Stálý člen
Příspěvky: 177
Registrován: 31 pro 2016 13:48
Reputace: 958
Obrázky: 0
Bydliště: Orlickoústecko 345m.n.m.

bobarna 2017 - 1.sezóna

Příspěvekod bobarňa » 12 úno 2017 11:42

Zdravím "chilliheads" :tiphat:
Jak to tak vypadá, tak si zřejmě budu muset vytvořit svoje nové vlákno, neboť jsem se včera tj. 11.2. stal prvorozeným chilliotcem, a to hned čtyř chillenek / mám-li se vyjadřovat po Erbenovsku /. Konkrétně Bishop´s Crown, Cayenne Yellow, Hungarian Hot Wax a Machu Picchu. :jalapeno: Toto vlákno nebude sice tak vydatné a pestré. ale určitě bude plné dotazů a žádostí o Vaše rady a zkušenosti. :dunno:
Výsev proběhl po 24hod. máčení v lignohumátu 7.2. do RW kostek ve vyhřívaném skleníčku 27-28st. / připadám si sice, s těmi RW kostkami, jako by jsem tahal plastové lahve do přírody, ale tuto volbu jsem zdůvodnil ve svém představení ve fóru /.
Několik obrázků:
36472
36474
36477
36478
36479

1.den po vyklíčení a je tu hned. první problém. Bishop´s Crown má helmičku. :rn:
36476
Mám dilema co s tím ? Někteří ve fóru doporučují jen zvlhčovat, a jiní po zvlhčování opatrně odstranit. Zatím budu jen zvlhčovat a uvidím, jak se to vyvine.
Pánové a dámy, na závěr trochu cirkumanální gymnastiky a klobouk dolů :tiphat: co tady ve fóru prezentujete. Po přečtení seznamu rostlinek v některých / prakticky ve všech / vláknech mi opravdu spadla brada, a s hubou otevřenou jsem začal uvažovat, jestli mám vůbec přispívat s mojí troškou do mlýna. Rozhodl názor, že jestli mám něco slušného vypěstovat, tak určitě budu potřebovat pomoc tohoto fóra, a tak se bez svého vlákna neobejdu.
:respect:
Ať rostou a "Keep chilling"

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: bobarna 2017 - 1.sezóna

Příspěvekod petr.polasek » 12 úno 2017 11:50

Držím palce, ať ti to roste. Mimochodem ten pařník je výborná volba, mám stejný :) S helmičkou si nedělej zatím starosti, většinou sama odpadne. Když ne, opatrně ji stáhni, ale ne u tak malé rostilny.


Laďa
Stálý člen
Příspěvky: 162
Registrován: 30 zář 2016 19:40
Reputace: 219
Obrázky: 0
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: bobarna 2017 - 1.sezóna

Příspěvekod Laďa » 13 úno 2017 23:01

Ahoj, s těma helmama jsem měl taky problém. Zatím to nech, ale pokud to bude vypadat, že listy se z toho ven nedostanou, tak budeš muset zasáhnout, protože po určitě době ty listy uvnitř semínka začnou hnít a potom ti z těch rostlinek zůstane jen stonek, který samozřejmě nepřežije.

Uživatelský avatar
bobarňa
Stálý člen
Příspěvky: 177
Registrován: 31 pro 2016 13:48
Reputace: 958
Obrázky: 0
Bydliště: Orlickoústecko 345m.n.m.

Re: bobarna 2017 - 1.sezóna

Příspěvekod bobarňa » 14 úno 2017 08:54

Příroda si poradila sama. - Bishop´s Crown bez helmičky. :jalapeno:
36505
Děkuji za rady :thanx:

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: bobarna 2017 - 1.sezóna

Příspěvekod Erben61 » 14 úno 2017 18:22

Zdravím Tě kolego a rozhodně doporučuju, aby jsi si nedělal hlavu s tím, že pěstuješ jen 4 odrůdy a tak podobně. Třeba ještě něco přibyde, až někde v hobbymarketu budeš shánět kropicí konev a odneseš si dvě tři sazenice, protože se TO vyplatí. To není nic špatnýho si takhle ulehčit práci, člověk nemusí být chillenec, jen šílenec by to za ty prachy nekoupil. Vloni můj nákup Habanera Big Horn, pojmenovenovaného od Horn bachu, báječná úroda a v závěru zjištění, že jde o Red Savinu....bezva zkušenost a možnost porovnávání.. Jinak když to vezmu pár let zpátky, tak já jsem se vytrvale 3-4 roky šmrdlal se čtyřmi pěti již osvědčenými odrůdami, než jsem se odhodlal přeskočit i na chinnesky. Nakonec jsem zjistil, že u většiny není ta náročnost pěstování zas tak odlišná od ,,jednoduchých´´annumek. Je to pak úžasný pocit když se zadaří a obohacení z těch krásných jedovatých potvor. Letos jsem například zjistil, že některé exotičtější annumky jako např. Pasilla Bajio po které jsem už delší dobu pokukoval mi ne a ne vzejít, dva výsevy a skore 5/0 o jedno semínko líp mi vyšlo i Mulato Isleno takže...... dodavatel???smůla??? přitom potvory kolem milionu bezproblému vzešly i ty hajsavější.
Ještě k tomu pocitu s Rockwolem....něco pravdy na tom je mě to připomíná skelnou vatu osobně nepoužívám, ale zas nechytneš plísně a podobně.
Závěrem chci říct, že všechny cesty vedou do Říma, když do toho dáš trochu toho srdíčka. Chillencům zdar :firychil: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
bobarňa
Stálý člen
Příspěvky: 177
Registrován: 31 pro 2016 13:48
Reputace: 958
Obrázky: 0
Bydliště: Orlickoústecko 345m.n.m.

Re: bobarna 2017 - 1.sezóna

Příspěvekod bobarňa » 15 úno 2017 09:55

Děkuji Ti za povzbudivá slova. :thanx:
Habanero Big Horn - trefné, výstižné, i když jiná odrůda. . Jak se pročítám fórem, tak vidím, že se postupně formuje nový jazyk - chillinština :jalapeno:
Musím, ale přiznat, že se zatím dokonale ztrácím ve zkratkách a to jich neustále přibývá / kuku / Naštěstí jsem objevil Omovy akronymy :thumbup: , tak je mám vytištěné a pořád do nich čučím. :dunno:
Chtěl by jsem se Vás zeptat na Váš názor, jak by jste postupovali v následující situaci. Dvě vyklíčené rostlinky v jedné RW kostce. Jak jsem se dočetl tak oba druhy Bishop´s Crown i Machu Picchu tvoří velké rostliny. Až bude čas přesazení, tak je ponechat spolu? nebo rozdělit ? nebo počkat, jestli druhá nezakrní / to se ale údajně nestává- Tea Racer /
Machu Picchu
36517
Bishop´s Crown
36516
Díky za Vaše názory.
:respect:

Camel
Stálý člen
Příspěvky: 97
Registrován: 27 srp 2015 10:38
Reputace: 41
Obrázky: 0

Re: bobarna 2017 - 1.sezóna

Příspěvekod Camel » 15 úno 2017 10:28

urcite pak rozdelit, ale nevim jak to v te RW kostce pujde aby se neponicily koreny, asi bych to riznul mezi nema :)
ten bishop co jsem mel minuly rok jen v 10l kybli na balkone, byl celkove vyssi nez ja


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2017“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti