"Jakž se Bobo pěstování jal"

Co jsme vypěstovali v roce 2014
Bobochrobo
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12 úno 2014 20:43
Reputace: 0
Obrázky: 0

"Jakž se Bobo pěstování jal"

Příspěvekod Bobochrobo » 15 úno 2014 00:37

Přátelé pěstitelé,

vstoupili jste do vlákna, kdež Vám zde hodlám představiti své (rostlin) úsilí a úspěchy, léta páně 2014.

Hned na úvod jsem si zlomil hlavu na otázce, kam-že se řadí pěstování na balkóně. Nu, jako venkovní pěstování to z principu nazvat nemůžu, že ano!
Sám bych se označil za pokročilého začátečníka( :dunno: ).

Vzhledem k bezrozměrným rozměrům mého balkónu bylo opět velmi těžké vybrat, které odrůdy budou v letošním roce uspokojovat mého zahradnického (či spíš balkónického) koníčka. Letošní sezóna sotva započala a už se těším co budu pěstovat příští rok.

Dopadlo to takto:

Fatalii yelow
Pimentos de padron
Trinidad parfume
Large red cherry
JAMAICAN HOT RED
CGN 21500
Dorset Naga
Habanero red
Habanero orange
Jalapeno delicas
Jalapeno early
African devil (na tabasco)

+ nějaké jahody, bylinky a coffea arabica od semena

Pro lepší zapamatování jsem zasel 1.2.2014. A to všechny druhy najednou. Že annumky rostou rychleji, si hlavu nelámu.
Ono já totiž docházím k závěru, že čím více na to jde člověk vědecky a hypoteticky, tím méně se ona moudrá květena odvděčí. Prostě taková selská střední cesta je podle mě best.

Použity jsou Jiffy 40mm, před zapíchnutím byly na semena na 24h v slabém roztoku lignohumátu. U habanero red jsem zapích některé semena bez namočení. No venku jsou všechny a rozdíl +/- den je irelevantní, takže použití "namočení" beru jen jako takovou pojistku.

Nyní něco obrázkové přílohy:
1.2.2014
Obrázek
Obrázek

Jakmile začali klíčit první kusy, přišlo nařadu mé home-hand-made osvětlení(později se k němu vrátím podrobněji)
Obrázek

6.2. den 6.
Obrázek

10.2. den 10.
Obrázek
Obrázek

13.2. den 13. (že rostliny uprostřed jsou největší, je změnou zasedacího pořádku, ničím jiným)
Obrázek
Obrázek

hormonální hybrid fatalii yelow. Ty mám dvě, tak budu po zbytek roku sledovat jestli budou nějaké rozdíly mezi normální rostlinkou a nenormální (3 děložní lístky)
Obrázek

nečili
Obrázek
11. den
Obrázek

Budu se snažit držet toto vlákno "naživu"

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: "Jakž se Bobo pěstování jal"

Příspěvekod Dr.Pedr » 15 úno 2014 07:41

Tož hodně zdaru !!!

Bobochrobo
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12 úno 2014 20:43
Reputace: 0
Obrázky: 0

Osvětlení pařníku

Příspěvekod Bobochrobo » 16 úno 2014 18:51

Osvětlení - co dům dal:

LED pásek, SMD35 60ks/m, teplá bílá
Světelné trubice - používají se k tunningu PC skříní
Spotřeba kompletu 12W (wattmetr)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Vím, že to není něco, za co mě rostliny úplně milují, ale lepší než nic. Tlačil jsem na nízkou pořizovací cenu (spíchl jsem to ze zbytků a věcí co jsem doma našel) a nízkou spotřebu. Svítím 16/8, zvažuji o 18/6. V pařníku světlo zvedne teplotu cca o 1,5°C.
Již však započala práce na osvětlení pro další růstovou fázi mimo pařník.


Nechť mne mistři cechu zahradnického za tohle nepranýřují, alespoň ne veřejně :-D.

Bobochrobo
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12 úno 2014 20:43
Reputace: 0
Obrázky: 0

Apdejt

Příspěvekod Bobochrobo » 21 úno 2014 18:13

21.2.2014, den 21.

Obrázek

Jalapeno Delicias(vlevo) - Pimentos de Padron, pomalu nasazují 3. patro
Obrázek

Fatalii s třemi matečními lístky
Obrázek

Nejrychlejší chinensses - Habanero Orange
Obrázek

Obrázek

Bobochrobo
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12 úno 2014 20:43
Reputace: 0
Obrázky: 0

Apdejt

Příspěvekod Bobochrobo » 26 úno 2014 18:53

Apdejt před přesazením

26.2.2014 den 26.

Obrázek

Jalapeno letos jede
Obrázek

Bobochrobo
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12 úno 2014 20:43
Reputace: 0
Obrázky: 0

Apdejt

Příspěvekod Bobochrobo » 12 bře 2014 17:57

2.3.2014 den 30. Přesazeno a přestěhováno do nového boxu

Obrázek

10.3.2014 den 38.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Přesazoval jsem v poledne na balkoně: asi po 5 minutách zanechalo ostré sluníčko následky...

Obrázek

Bobochrobo
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12 úno 2014 20:43
Reputace: 0
Obrázky: 0

Apdejt

Příspěvekod Bobochrobo » 20 bře 2014 22:06

Světlo zemřelo, aneb, nechť svítí nové!

Z nového světla jsem se neradoval dlouho. Tyto LED řetezy se používají např. do světelných reklam. Jako vysloužilé (preventivně vyměněné) jsem je dostal, a byl jsem upozorněn, že je to čínský šmejd a vlivem přehřívaní odcházejí. Mají asi poměrně slušné krytí, ale dost se hřejí (ledky jsou zalité čirým plastem, na fotce to asi není vidět). Já je smontoval dohromady a bylo osvětlení (viz nahoře).

Obrázek
Obrázek

Říkal jsem si "pchech, kdoví v jakých podmínkách to používali". A ejhle, po 14 dnech svícení svítili tak na 25%, samozřejmě s puvodním odběrem.
Jelikož si toho překvapivě všimly i kytky, musel jsem rychle vymyslet něco nového. I když těch led řetězů bych mohl mít habakuk, ale vydželo by to zase jen 14 dní.

Řešení:
Obrázek
Obrázek

Uvidím jak dlouho vydrží, neboť mají skleněný obal a nejde na tom udržet ruka. Papírově by to mělo mít 14 W a
1280 lm (4 ks). Opět připomínám, že se mi jedná o velmi levný provoz. A cena jednoho kusu byla 61 kč, mám je výhodně bez DPH. Tak uvidím.

Obrázek

20.3.2014 den 48. Kytky dostaly nové osvetlení. Na fotkách to tak nevypadá, ale svítí to fakt slušně.
Ale kdo fotí kytky s nějakým osvětlením, určitě ví jak to myslím.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Jen nevím čím to, že mladé listy jsou jak sádlem maštěné.

Jo a jedna nevýhoda tohoto světla, sem tam při mé šikovnosti spadne do kytek a způsobí infarktové stavy :) Ale zapracuju na tom...

Uživatelský avatar
Petr Klatovský
Stálý člen
Příspěvky: 63
Registrován: 10 led 2014 12:05
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: "Jakž se Bobo pěstování jal"

Příspěvekod Petr Klatovský » 20 bře 2014 22:58

Na první pohled se mi zdálo, že je ta konstrukce postavená z Merkura. ;c) Já půjdu příští rok do zářivek 2 x 18W, aby se mi pod to vešlo tak 30 rostlin.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2014“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti