Kolik Watů na TSM ?

Co jsme vypěstovali v roce 2014
JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Kolik Watů na TSM ?

Příspěvekod JuraS. » 26 srp 2014 19:44

Venku je škaredě, zima. Na počasí se spolehnout nedá. Zato doma, ve skleníku, ve sklepě si můžu přitopit, zasvítit, zalít kdy budu chtít.
Dám jeden příklad. http://www.seminka-chilli.cz/trinidad-s ... r-131.html" onclick="window.open(this.href);return false; nebo http://www.seminka-chilli.cz/trinidad-s ... a-130.html" onclick="window.open(this.href);return false; v hydroponii a nebo v hlíně. Nad kytkou max 30cm soda. Kolik W by stačilo na uzrání ? 250W, 400, 600, kilo W ? Kvalitní křídlo. Kdo ví ať odpoví.

zodyac
Stálý člen
Příspěvky: 145
Registrován: 05 čer 2011 11:42
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Kolik Watů na TSM ?

Příspěvekod zodyac » 29 srp 2014 12:46

Povedz mi prosim ta preco to davas sem takuto temu to po prve a po druhe nemusel si ani zakladat novu temu o osvetleni je tu dost tem tak si to presun tam prosim ta.Zbytocne sa zapratava forum a stava sa neprehladnejsim

-- 29 srp 2014 12:46 --

Povedz mi prosim ta preco to davas sem takuto temu to po prve a po druhe nemusel si ani zakladat novu temu o osvetleni je tu dost tem tak si to presun tam prosim ta.Zbytocne sa zapratava forum a stava sa neprehladnejsim

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik Watů na TSM ?

Příspěvekod JuraS. » 29 srp 2014 15:21

Proč ? Protože když napíšu do otázky s hydoponií něco taky nikdo neodpoví. Tak samostatná otázka. Zasírá se forum odpověďmi na které se nikdo neptal.

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: Kolik Watů na TSM ?

Příspěvekod Colostomizer » 29 srp 2014 16:08

JuraS. píše:Proč ? Protože když napíšu do otázky s hydoponií něco taky nikdo neodpoví. Tak samostatná otázka. Zasírá se forum odpověďmi na které se nikdo neptal.
Netvrď mi, že opravdu čekáš jednoznačnou exaktní odpověď na otázku, kolik W je třeba na zrání TSM :)

Mimochodem ... v jednom vláknu jsem se Tě ptal, jak řešíš, aby Ti v hydroponickém roztoku nehnila organická hnojiva. Odpovědí bylo, že neřešíš, že už máš vyřešeno. V tomto kontextu mě napadá jedno rčení, ve kterém vystupuje koště a práh obydlí v osobním vlastnictví ;)


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017


Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Kolik Watů na TSM ?

Příspěvekod proki73 » 29 srp 2014 16:46

Colostomizer má pravdu tvá otázka je hloupost v několika směrech.
1) použití tak silných světel ne nesmisl pokud nemáš v plánu vytvořit pěstírnu na kšeft
2)pochybuji že má někdo odskoušeno kolik W je potřeba zrovna na dozrání určitého druhu
3)99% pěstitelů má rostliny venku nebo pod stanem tak nevidím důvod proč by mělo špatné počasí vadit

Uživatelský avatar
Jenik
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 24 bře 2014 01:13
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Kolik Watů na TSM ?

Příspěvekod Jenik » 29 srp 2014 22:57

Řekl bych, že by stačilo i 150W, ale já kdybych se do něčeho takového pouštěl a neřešil spotřebu el. energie tak bych dal 400W a rozhodně bych to dal výš než 30cm. Aspoň půl metru nad rostlinu.

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Kolik Watů na TSM ?

Příspěvekod Dr.Pedr » 30 srp 2014 07:30

Pěstuji papriky pod širým nebem...cca 50% plodů nejspíše plně nedozraje a zůstane zelená ... výhoda je ,že plody jsou v technické zralosti (sice zelené ale velikostí dozrálých plodů) ...tak to usuším a neřeším to ...

PS: Průhledná (skleněná) mísa s víkem ...v teple u okna s vyzrálým banánem či jablkem ..tam dokáží zčervenat i zelená rajčata s chilli jsem to nezkoušel ale co kdyby... :hmmm:

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik Watů na TSM ?

Příspěvekod JuraS. » 30 srp 2014 11:13

Uvidím jak to dopadne. Jestli se mi podaří za rozumné peníze pronajmou nebytový prostor ve sklepu. Tam pak dám všechno co mám na hydroponii a akvaponii a budu na to svítit vším co mám. Nebude to na kšeft. Nejím nijak moc chilli. Lépe řečeno nejsem takový abych zkoušel kolik snesu capsaicinu. Je to spíš radost že to roste a když je tady soutěž o co nejvíc pálivou chilli tak uvidím co vyroste pod umělým světlem a v hydroponii. Příští sezonu která může začít kdykoliv pod umělým světlem.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2014“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti