Prosím o radu

Co jsme vypěstovali v roce 2014
Uživatelský avatar
mahis
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 01 dub 2014 19:09
Reputace: 0
Obrázky: 0

Prosím o radu

Příspěvekod mahis » 15 kvě 2014 16:34

Ahoj, nejspíše v létě budu měnit okna na domě a rád bych si stoho postavil skleník.
Chtěl bych se zeptat na pár vychytávek.

1. Jak hluboko udělat základ
2. Mám dát na dno skleníku stěrk a nějaké drenážní trubky ? ( Bude stát na rovince ).
3. Mám tam instalovat topení ? Doma se mi valí pár topných kabelu, pokud ano tak kde je nejlepší je umístit.
Tím myslím jestli přímo kde se budou papriky sadit nebo spíše pod chodník. Kabely by se spínaly přez termostat, který
by mi hlídal teplotu ve skleníku.
4. Jaké dřevěné hranoly jsou nejvhodnější, tloušťka a material.

Pište posím cokoliv co vás napadne co by mohlo být dobré.
:thanx:

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Prosím o radu

Příspěvekod proki73 » 15 kvě 2014 18:18

ahoj tak abychom to nějak daly dohromady základy se dělají vždy min.80cm což je nezámzná hloubka pokud to máš v rovině tak štěrk a drenáž je ti kničemu protože vys to musel vyspádovat takže na to zapomen a dřevo nevím naco ale když tak smrkové je to nejlevnější a nejučelnější ale pokud buseš chtín ještě z něčím poradit tak napiš soukromou zprávu rád pomůžu i něco vymyslet

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Prosím o radu

Příspěvekod Dr.Pedr » 15 kvě 2014 19:44

mahis píše:Ahoj, nejspíše v létě budu měnit okna na domě a rád bych si stoho postavil skleník.
Chtěl bych se zeptat na pár vychytávek.

1. Jak hluboko udělat základ
2. Mám dát na dno skleníku stěrk a nějaké drenážní trubky ? ( Bude stát na rovince ).
3. Mám tam instalovat topení ? Doma se mi valí pár topných kabelu, pokud ano tak kde je nejlepší je umístit.
Tím myslím jestli přímo kde se budou papriky sadit nebo spíše pod chodník. Kabely by se spínaly přez termostat, který
by mi hlídal teplotu ve skleníku.
4. Jaké dřevěné hranoly jsou nejvhodnější, tloušťka a material.

Pište posím cokoliv co vás napadne co by mohlo být dobré.
:thanx:
Zdar a sílu :tiphat: ...jak říká kolega Proki v jednoduchosti je síla...kabely do skleníku nepatří...

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Prosím o radu

Příspěvekod proki73 » 15 kvě 2014 19:48

Dr.Pedr píše:
mahis píše:Ahoj, nejspíše v létě budu měnit okna na domě a rád bych si stoho postavil skleník.
Chtěl bych se zeptat na pár vychytávek.

1. Jak hluboko udělat základ
2. Mám dát na dno skleníku stěrk a nějaké drenážní trubky ? ( Bude stát na rovince ).
3. Mám tam instalovat topení ? Doma se mi valí pár topných kabelu, pokud ano tak kde je nejlepší je umístit.
Tím myslím jestli přímo kde se budou papriky sadit nebo spíše pod chodník. Kabely by se spínaly přez termostat, který
by mi hlídal teplotu ve skleníku.
4. Jaké dřevěné hranoly jsou nejvhodnější, tloušťka a material.

Pište posím cokoliv co vás napadne co by mohlo být dobré.
:thanx:
Zdar a sílu :tiphat: ...jak říká kolega Proki v jednoduchosti je síla...kabely do skleníku nepatří...
moc děkuju na tohle jsem zapoměl odpovědět ale máš pravdu :thanx:

Uživatelský avatar
mahis
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 01 dub 2014 19:09
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Prosím o radu

Příspěvekod mahis » 15 kvě 2014 21:58

Dřevěné hranoly chci na kostru skleníku do které bych pak vložil okna.
Ohledně toho topení, chci v tom mít papričky ale některé plodí později nebo podruhe a byl bych nerad kdyby mi to pomrzlo a v domě nechci mít prales, když začne přituhovat :D

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Prosím o radu

Příspěvekod proki73 » 16 kvě 2014 10:34

tak pokud to máš nějak blízko tak si tam natáhni přímo top ae žádné kabely do země nedávej je to nebezpečné časem ochtaná buřirka strouchnivý a bude pruser a jak by ten tvůj skleník měl vypasat? už máš nějakej nákres?nebo jakej tvar?

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu

Příspěvekod Filichilli » 16 kvě 2014 14:17

Znám víc lidí, co mají vodotěsné topné kabely ve skleníku. Na zichr to je supr. Pokud je skleník betonovaný s půdním topením je to samozřejmě jistější. Mrkni se na stavbu foliáku Chilli-Max ze dřeva, může Tě to inspirovat. ;)

->>> viewtopic.php?f=81&t=2900" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
mahis
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 01 dub 2014 19:09
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Prosím o radu

Příspěvekod mahis » 16 kvě 2014 20:37

proki73 píše:tak pokud to máš nějak blízko tak si tam natáhni přímo top ae žádné kabely do země nedávej je to nebezpečné časem ochtaná buřirka strouchnivý a bude pruser a jak by ten tvůj skleník měl vypasat? už máš nějakej nákres?nebo jakej tvar?
Proč nebezpečné ? Hodím to přez proudový chránič a taky není možné aby ta izolace se nejak porušila, třeba když to budu mít v tom chodníku zabetonované, dělá se to bežně v domech. Pokud by to bylo v zemi kde jsou kytky tak jediné nebezpečí mě napadá že mi to překousne myš nebo že si ten kabel poruším rýčem :D Spíše se mi jedná o to jestli by to nevadilo nějak kořenum to teplo ( Zas tak velké teplo to není max tak 40 °C na kabelu ale ta zem to teplo i hodně pohltí )...


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2014“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti