Problémy s listy chilli paprik

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Filichilli » 26 úno 2014 15:38

Ty reakce na světlo se projeví i na stoncích, to bude ok. Vypadají jinak bez problému. Semínka-chilli v TSM bordel nemají co jsem tak slyšel, takže semínkama to nebude asi. ;)

hotsauce-hk
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 09 pro 2013 21:37
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod hotsauce-hk » 20 bře 2014 01:09

Ahoj všem
Mám malý dotaz,posílám vám foto chilli papriček,na kterých se mi po více než měsící objevili na krásně zelených listech tmavé skvrny.Převážně je to u Caroliny Reaper. Mám je pod umělým osvětlením (18/6) a mají se vskutku dobře až na ty skvrny.
Můžete mi prosím někdo poradit,jestli to může být od osvětlení,nebo zda jim něco chybí? Výška osvětlení cca. 30cm ,substrát - výsev hlinitopísčitý.
Přihnojení Focus chilli zhruba jednou týdně 5ml do litru vody.S přihnojováním teprve teď začínám.
Děkuji moc za radu
Pavel
Fota v osobním albu

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Filichilli » 21 bře 2014 14:24

Zdravím, zaprvé 18/6 hodin je příliš moc světla, paprikám stačí 12-13 hodin, víc už nereagují příliš :) Všimni si, že po přibližně 14ti hodinách svěsí listy a vypadají jako by spaly.

K tomu zbarvení, může to dělat rostlina jako reakci na šok ze zalití (studená voda) nebo ze světla klidně.. V jiném měřítku tak vypadá nedostatek fosforu, ale to není tenhle případ. S tím hnojivem opatrně, vidím, že se ti hrbolatí listy, at to nepřehnojíš.. Jinak budou v pořádku. Nedělej si starost, není to nic vážného ;)

hotsauce-hk
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 09 pro 2013 21:37
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod hotsauce-hk » 23 bře 2014 23:23

Ahoj
Díky moc,ty hodiny mě trošku překvapily,všude píšou 18 h. světla a 6 h. tmu
Ale je to asi fakt,protože jsem tu zvadlost listů dneska zaregistroval a přitom měli zálivku v pátek,tak mi to bylo taky divný!Světlo jsem jim hned po přečtení tvé zprávy upravil na 13 h.
Potřeboval bych ještě prosím poradit až půjdou do většího,jaký přesně na ně mám pořídit substrát?
Pořídil bych jim i něco dražšího ale nevím přesně co,je toho dneska spousta.
Každopádně díky moc za odpověď. :bow:

X-CHILLI
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 09 srp 2012 20:06
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod X-CHILLI » 07 dub 2014 09:13

zdravím,

po dvou dnech jsem se byl podívat na vývoj letošní sezóny a povšiml jsem si změn u některých rostlin.
Vzhledem k tomu, že testuji led osvětlení a nemám s tím zkušenosti, odhaduji, že je to způsobeno právě tím. Nebo se může jednat o nějaký nedostatek něčeho? Je to vážné, nebo to květinky zvládnou a nemusím to nijak řešit?

ObrázekObrázek

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Filichilli » 08 dub 2014 16:41

hotsausce-hk :

Substrátu máš plno, od Soběslavi měli nedávno v mountfieldu akci 75l za 99 kč tuším. Pak od forestiny na papriky a rajčata, od Agra Cs s mykorhizou nebo na plodovou zeleninu s vitality komplexem, je jich plno docela slušných :) Můžeš jet i na profi substráty z growshopu, ale je to podle mě zbytečně drahé.

X-chilli :

Tohle dělají fleky z přemokření a díky tomu sníženému vstřebávání některých prvků, kokrténě horčík, používá se na to epsonova sůl (hořká) nebo já mám wuxal calcium, tam je taky více Mg. Pokud to ovšem nemáš napadené třásněnkama nebo něčím takovým či bakteriální nemoc, ale snad to nebude ono.

X-CHILLI
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 09 srp 2012 20:06
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod X-CHILLI » 09 dub 2014 08:05

Filichilli :

díky, zkusím méně zalévat. A u té první fotky netušíš, proč to má takové žilky? To mě totiž docela děsí :D

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Filichilli » 09 dub 2014 15:32

Tak to jsem nikdy neviděl .. ale jediné co mě napadá, že to bude něco jako BLS (Bacterial Leaf spot - bakteriální skvrnitost), jenže Tobě to dělá jen žílkování černé ... heh to fakt nevím. Pokud to bude ale ta bakterie, tak pryč od ostatních a nejlépe spálit, pokud máš víc kytek, at se to nerozleze. A nebo se poradit v zahradnictví, co s tím, bud vědět budou a nebo ne, pokud budou vědět, napiš mi prosím Tě jejich odpověd :) Taky by mě to zajímalo.


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů