Poradte prosim

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
Uživatelský avatar
JurysTheFish
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 08 dub 2014 16:43
Reputace: 0
Obrázky: 0

Poradte prosim

Příspěvekod JurysTheFish » 08 kvě 2014 12:08

Ahoj, pestuji prvnim rokem, takze nevim co to muze bejt.. zda se mi ze se to stalo prez noc, mel jsem je chvili venku kdyz byly tepla, je to naky okousany, rano byly listy opadany, poradite nekdo prosim co to je a jak to efektivne vyresit ?? Predem diky za odpoved :)
17376

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Poradte prosim

Příspěvekod Dr.Pedr » 08 kvě 2014 14:08

Mrkni jestli tam nemáš nějaké škůdce :yes: ...pokud by něco žravého dokázalo ožrat list , že přes noc spadne...mohla by to být housenka ...

Uživatelský avatar
JurysTheFish
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 08 dub 2014 16:43
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Poradte prosim

Příspěvekod JurysTheFish » 08 kvě 2014 14:25

Me pride spis jak kdyby to slo spis po stonku ale na ty rostlince nevidim :(

kubajzlik
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 30 bře 2014 11:51
Reputace: 0
Obrázky: 0

Poradte prosim

Příspěvekod kubajzlik » 19 kvě 2014 09:13

Ahojte, pěstuji prvním rokem a proto od Vás potřebuji radu.
Před 14 dny se mě začaly nějak divně zabarvovat listy a zhruba zárověň s tím na zdravých listech divné bíle "tečky" které nejdou dolů. Co by ta první a ta druhá změna mohla být? Četl jsem forum a nenašel jsem vhodnou odpověď. Taky se mě zdá, že mě tam něco hnízdí, na všech rostlinkách mám pavučinky, na kterých jsou černé tečky - to nemám vyfocené.
Prosím poraďte co by to mohlo být, děkuji moc za info :-)

http://kubajzlikk.rajce.idnes.cz/Papricky#DSC_0869.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://kubajzlikk.rajce.idnes.cz/Papricky#DSC_0868.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Poradte prosim

Příspěvekod proki73 » 19 kvě 2014 10:03

ahoj dle mého ta první fotka je chyba v kořenech typoval bych to na spáleninu hojivem nebo uhnívání zpusobene mokrým substrátem a ta duhá fotka jsou puchyřky dlouhodobě mokrym substrátem vysokou vlhkostí a špatnym větráním

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: Poradte prosim

Příspěvekod Colostomizer » 19 kvě 2014 10:37

Kolega proki73 dí pravdu ;)

První obrázek - pokročilá mezižilková chloróza s nekrózou, známka deficitu mikroprvků, především hořčíku (magnesium)
Druhý obrázek - intumescence z přílišné vlhkosti a špatného větrání

Obojí je způsobeno dlouhodobě přemokřeným substrátem a vysokou vlhkostí vzduchu, což vede k zahnívání kořenů a následnou poruchou vstřebávání živin ... Chtělo by to přesadit do nového substrátu a pak hlavně nepřelévat.

Good luck :tiphat:

p.s.: Pavučiny a černé tečky by chtělo vyfotit, jinak se budeme pohybovat v ryze teoretických úvahách ...


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017


Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte prosim

Příspěvekod Filichilli » 19 kvě 2014 13:11

Chlapi řekli už všechno, jen doplním ty pavučinky jsou specifické pro svilušky. Tak zkontroluj, jestli tam nemáš tak 0,5mm pavoučky většinou žlutooranžové s dvěma černýma tečkama na bocích. Ta je nejčastější.

kubajzlik
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 30 bře 2014 11:51
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Poradte prosim

Příspěvekod kubajzlik » 19 kvě 2014 14:16

Chlapi, díky za rady. Když přesadím papriky do nové zeminy, zachráním je? Byla by to škoda. Jinak prosím o značku a tip substrátu, který je odzkoušený a je nejlepší. Teď mám substrát klasika pro papriky a rajčata, značku nevím - stačí? Díkec :wave:


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů