Změna barvy listů habanero

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Paul_D
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 30 bře 2013 16:34
Reputace: 0
Obrázky: 0

Změna barvy listů habanero

Příspěvekod Paul_D » 23 dub 2013 12:55

Ahoj,
zasel jsem asi 20 rostlinek růszných druhů habanera (sazenice ze seminka-chilli.cz) a v současné době jsou asi 5 cm vysoké rostlinky. Rostlinky jsou umístěny v zimní zahradě, kde je teď když svítí slunce vyšší teplota cca 27 stupňů. U některých rostlin mi začínají listy měnit barvu viz. foto. Rosím lehce několikrát denně cca 3x a zalévám tak 4x do týdne, aby byla půda vlhká a ne úplně suchá... Co dělám špatně? Více zalívat, přesunout na chladnější místo? Hnojit takto malé rostlinky má smysl?
https://www.dropbox.com/s/ueh4soiwkqxepat/IMG_1257.JPG
https://www.dropbox.com/s/taqqzq8vfj30unf/IMG_1259.JPG
EDIT: nejdou mi vložit obrázky, proto vkládám odkazy

Uživatelský avatar
mruuh
Stálý člen
Příspěvky: 135
Registrován: 30 zář 2012 16:33
Reputace: 23
Obrázky: 0

Re: Změna barvy listů habanero

Příspěvekod mruuh » 23 dub 2013 13:01

Mne ked zacali takto zltnut listy na Jalapenach, tak pomohlo zlahka prihnojit. Hlavne ak to mas v tom istom substrate dva mesiace a viac - vacsina substratov obsahuje ziviny na par tyzdnov, potom ich treba zacat dodavat "zvonku".

Paul_D
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 30 bře 2013 16:34
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Změna barvy listů habanero

Příspěvekod Paul_D » 24 dub 2013 13:49

Díky, přidal jsem lehce chilli focus, tak snad se zlepší...

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna barvy listů habanero

Příspěvekod Filichilli » 24 dub 2013 16:31

Méně zalívat rozhodně. Takoví bobci malí nesmí být přepití, jinak Ti neporostou respektive porostou špatně a s vyššími teplotami Ti budou dělat jen paseku ... A hnojit už vůbec, to má čas tak měsíc ještě. Spíš mám pocit, že jsou trochu spálené (sluníčko, hnojivo) a nebo často přelívané -> žloutnutí krajů. Stačí kvalitní substrát (který není přehnojený), vodu bud jen rosit, nebo zalívat až je půda suchá (1,2x týdně bohatě stačí pro takové papriky)... ;)

Uživatelský avatar
rytir91
Stálý člen
Příspěvky: 245
Registrován: 23 bře 2012 12:06
Reputace: 3
Obrázky: 0
Bydliště: Kuničky

Re: Změna barvy listů habanero

Příspěvekod rytir91 » 24 dub 2013 16:40

co tam máš na té druhé fotce za broučka, je máznutej tak nevim?

jolik
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 23 kvě 2013 04:34
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Změna barvy listů habanero

Příspěvekod jolik » 23 kvě 2013 05:15

Zdravím. Tiež som mal podobný problém s habanerom. Ubral som zo zálievky, teraz polievam len ak je pôda na povrchu už suchá a žltnutie prestalo. Mimochodom moje habanero nabralo trošku fialovej farby. Je to bežné? Ináč som ich zasadil do pôdy pre papriky a raz za 1-2 týždne prihnojujem hoštickým hnojivom tiež na papriky. Ďakujem.


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti