Thomas 2023

Naše chilli papričky v roce 2023
Thomas
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: 19 říj 2021 10:25
Reputace: 255
Obrázky: 0
Bydliště: Holešov

Thomas 2023

Příspěvekod Thomas » 23 led 2023 16:04

Zdravím chilli nadšence, tak jsem odstartoval taky novou, druhou, sezonu.
Cílem oproti loňsku bylo o něco zredukovat množství druhů a zkusit vypěstovat něco zajímavého a něco trochu pálivějšího na sušení. To první se zatím daří, i když už teď přemýšlím o druhé várce :-) Ten zbytek se uvidí.
Pěstování zase uvažuju na balkoně + venku v textilních květináčích plus ve foliáku.
Hnojení Biobizz, kuřince, opět dám šanci zazářit i focusu.

Namáčel jsem 7.1. a výsev proběhl 8.1. Většina papriček už klíčí, nebo je venku.

A tady je seznam:
Sugar rush peach - 100 000 SHU, broskvová - loni mi tak zachutnala, že musím opakovat
Trepadeira do Werner - 30 000 SHU, červená - krásná na pohled, skvělá na chuť. Opět po loňsku musím zopakovat
7pot Bubblegum - 1 000 000 SHU, červená - loni mi nevyklíčila, tak zkouším znovu. Chtěl bych ji vidět naživo, možná i ochutnat :-D
Elisyum oxide mustard - 150 000 SHU, žlutá - zajímavá paprička, jsem na ni zvědavý
Aji cristal - 40 000 SHU, červená - další aji, co chci ochutnat
Atomic starfish - 30 000 SHU, červená - aji mi prostě chutná :-)
Aji fantasy yellow - 30 000 SHU, žlutá - měl jsem ji v roce 2021, byla skvělá, jen se mi ji nepodařilo přezimovat, tak zkouším znovu
Aji mango - 30 000, oranžová - všude jsem četl, jak je skvělá, tak chci ochutnat
Aji cristal x Aji peach fantasy 07 F3 - 60 000 SHU, broskvová - jsem zvědavý...
Pimenta Elizabeth F2 - 300 000 SHU, broskvová - zaujala mě, když jsem ji kupoval, teď nemůžu dohledat žádné info, tak to zkusím naživo
Bhut jolokia purle peach - 1 200 000 SHU, broskvová - chtěl bych nasušit na koření a když se hecnu tak i ochutnat
Malagueta naranja - 100 000 SHU, broskvová - když jsem viděl obrázky na netu, tak jsem ji potřeboval :-)
7pot Elizabeth - 300 000 SHU, broskvová - 7pot, který bych mohl jíst i syrový :-)
Cumari do para - 100 000 SHU, žlutá - takové roztomilé lentilky, chtěl bych zkusit usušit
Wiri wiri - 100 000 SHU, červené - lentilky v červené barvě :-)

Habanero big bullet - domácí kytka od r.2021, stále se drží na okně a sype plody
Habanero capuchino - přezimovávám za oknem, zatím se jí daří
Peach puma - přezimovávám z loňska, hodně agresivní paprika, když jsem ji chutnal, ale sriracha je z ní super

Když to tak vidím, tak je to skoro všechno oranžové...Asi budu muset fakt ještě něco nasadit ať to nemám tak jednobarevné :-)

Uživatelský avatar
lazar
Stálý člen
Příspěvky: 926
Registrován: 11 srp 2020 12:38
Reputace: 3000
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Thomas 2023

Příspěvekod lazar » 24 led 2023 07:55

Parádní startovací seznam... :angry1: , určitě ho ještě rozšíříš... Ať se daří...
Každé sousto je lepší než to poslední.. :angry1:
> foto 2021 < - > foto 2022 <
> foto 2023 < - > foto 2024 <

Uživatelský avatar
Maxim
Stálý člen
Příspěvky: 150
Registrován: 23 zář 2011 23:00
Reputace: 73
Obrázky: 0
Bydliště: España

Re: Thomas 2023

Příspěvekod Maxim » 24 led 2023 09:17

Mmmm, ty broskvičky vypadají zajímavě, budu je tu chodit šmírovat. Tak ať ti pěkně rostou a jsou plodné....
O

Thomas
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: 19 říj 2021 10:25
Reputace: 255
Obrázky: 0
Bydliště: Holešov

Re: Thomas 2023

Příspěvekod Thomas » 31 bře 2023 16:19

Po nějaké době a odmlce jsem se konečně dostal k tomu udělat malou aktualizaci.
Z vysetých semínek většina vyklíčila, k mojí velké radosti :-) Až teda na 7poty, ty jsou zakleté a nebo jsem koupil špatné semeno. Vloni ze 3 nevyklíčilo nic, letos jsem zasel 6 kousků a opět ani jeden venku - takže 7pot Bubblegum a 7pot Elizabeth jsou odepsané hned na startu. S nima se rozhodla držet partu Cumari do para, které se letos taky nechtělo na svět.
Jinak všechno docela prospívá, ajiny se ženou vzhůru, dokonce nasazují i na květ. Tady jsem přemýšlel, že květy budu stříhat, loni jsem to tak dělal. Nakonec tomu nechám volný průběh. Ty největší půjdou brzo za okno.
Zatím to mám všechno v takovém domácím "Growboxu". Asi bych to tak ani neměl nazývat - plastový "tác" 80x80 obehnaný krabicí, na které mám oboustrankou diamantovou folii a zeshora svítím 12 hod denně. Když nebudu počítat světlo, tak pořizovací náklady skoro nic a výsledek dobrý.

Velkou radost mi dělají jolokie (2 a 3 zleva v první řadě), hodně se těším na to, co z nich bude. Cílem je z nich udělat buď indoor kytky nebo aspoň jednu přezimovat. I když...Nedávno jsem dostal a jedl vindaloo a celé jsem ho probrečel :-)

Příště zkusím napsat něco víc a dát i více fotek.

Ať se všem daří a hezky to roste :chilli11:

81530

Thomas
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: 19 říj 2021 10:25
Reputace: 255
Obrázky: 0
Bydliště: Holešov

Re: Thomas 2023

Příspěvekod Thomas » 01 čer 2023 15:12

Po dlouhé odmlce všechny zdravím a doufám, že se vám daří podle představ a všechno vám hezky roste. Hodím se m pár fotek a řádků s posunem letošní sezony.
Počasí venku docela přeje, tak mám skoro všechno ve finálních nádobách a venku. O víkendu mě ještě čekají jalapena a pár ajin.
Nebyl bych to já, abych nebyl netrpělivý a nezkusil něco vyhodit už před zmrzlýma, no nebyl to úplně ten nejlepší nápad. Něco mi trochu opálilo slunce, něčemu se nelíbila zima v noci, ale už se z toho holky dostaly a hezky rostou. Hlavně přezimovaná peach puma, habanero cappucino to odnesly, ale už hezky obrašují novými listy, tak to bude dobré.
Přidávám i pár fotek:
alagueta naranja - trochu chytlá slunce, ale už je to dobré
81818
pimenta elizabeth - to stejné, včera jsem si všiml, že by už možná i chtěla kvést
81814
bhut jolokia purple peach
81813
red cup mushroom - krásná rostlinka
81815
wiri wiri - hezká ozdoba na stole, krásné drobné květy. Už se těším na papričky
81817
aji mango - to se nemohlo dočkat a nasadilo papričky už doma. Jak jsem psal v minulém postu, letos jsem s květy nic nedělal a nechal tomu volný průběh. Pokud by se kytka necítila na plod, tak to shodí...
81811
atomic starfish + ta nižší vedle je "aji fantasy yellow" - moc jí to ale nevěřím :-) kytka má listy i výšku a všechno spíš jako chinense. Jsem zvědavý, co na ní vyroste a co to vlastně bude. Buď jsem pomíchal semínka/cedulky já nebo byla chyba u prodejce. Jsem zvědavý, co z toho bude.
81812
sugar rush peach - to samé jako mango, nemohla se dočkat. A já se musím přemáhat, abych tu papričku neutrhl a nesežral :-) Pro mě chuťově jedna z TOP odrůd, co jsem zatím pěstoval
81816

Kromě papriček jsou už vysazená i rajčata, taky jsem letos zkusil trochu experimentovat, tak uvidím. Plus nějaké kapie na zahradě a neodolal jsem zkusit nasadit i obávaného hamíka :smart:

Thomas
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: 19 říj 2021 10:25
Reputace: 255
Obrázky: 0
Bydliště: Holešov

Re: Thomas 2023

Příspěvekod Thomas » 01 čer 2023 16:16

Ještě doplním foto už ne venkovního pěstování, ale své indoor kolegyně v kanceláři
81819
81820
Roxa tralala peach, vloni jsem si ji donesl do kanceláře, momentálně ji svědčí hodně slunce v rohovém okně na východ a na jih. Krásně nasazuje na květy a obrůstá. výška rostlinky cca 0,9m, koruna 1,5m. Takový relax od práce :-)

Uživatelský avatar
lazar
Stálý člen
Příspěvky: 926
Registrován: 11 srp 2020 12:38
Reputace: 3000
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Thomas 2023

Příspěvekod lazar » 02 čer 2023 10:01

Zdarec, ty teda válíš... :respect:
A jak píšeš že jsi nevydržel a musel si vyhodit kytky ven už před zmrzlýma... Tak mě spíš sr..o že furt foukalo :rn: kytky omlácený no hrůza...
Každé sousto je lepší než to poslední.. :angry1:
> foto 2021 < - > foto 2022 <
> foto 2023 < - > foto 2024 <

Thomas
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: 19 říj 2021 10:25
Reputace: 255
Obrázky: 0
Bydliště: Holešov

Re: Thomas 2023

Příspěvekod Thomas » 02 čer 2023 11:19

Ahoj Lazare,
děkuju. No snažím se... :-) Vím o čem mluvíš, co jsem dal na balkon přezimované peach pumu a habanera, tak co neztratilo listy zimou, to se omlátilo větrem. A co jsem měl Olho de peixe, tak ty byly omydlené, že se vzpamatovávají do dneška. Ty jsem radši ani nefotil :-)


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2023“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů