Naga Morich a pěstování doma - jak začít?

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
strangereu
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 16 říj 2017 10:32
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Naga Morich a pěstování doma - jak začít?

Příspěvekod strangereu » 16 říj 2017 10:39

Ahoj všichni,
již delší dobu jsem přemýšlel, že bych začal pěstovat chilli papričky a v obi jsem zahlédl sazeničky Naga Morich, které mají mít údajně kolem 1 000 000 SHU, což jako milovníkovi pálivých jídel a věcí se mi okamžitě zalíbilo a řekl jsem si, že tomu tedy dám šanci... No, k věci...
Mám 15 semínek a rád bych je pěstoval doma v květináči a chtěl bych se zeptat, co by mi mohlo stačit pro začátek na zasazení semínka. Jak by to mělo být velké a jakou hlínu zvolit? Jsem opravdu naprostý začátečník a jediné, co jsem za svých 20 let života vypěstoval, tak byla Aloe vera, takže víceméně nic moc...
Včera večer jsem zde pročítal forum a dočetl jsem se, že pak jsou vhodné už nějaké větší nádoby pro domácí pěstování, třeba kbelík 10l a že čím větší nádoba, tak tím větší rostlina bude a tím více bude mít i plodů. Na pozdější dobu, až sazeničky vyrostou (Jestli vůbec) tu mám připravenou zednickou plastovou vanu, která má 60L a tam bych pak rád papričky přesadil až budou mít nějakou velikost, což mě přivádí na další otázku... Kolik jich lze dát do té 60L nádoby, aby dosahovaly výšky třeba těch 80cm?

Předem děkuji za odpověď. :wave:

Din0
Stálý člen
Příspěvky: 681
Registrován: 14 lis 2012 09:21
Reputace: 422
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: Naga Morich a pěstování doma - jak začít?

Příspěvekod Din0 » 16 říj 2017 13:14

No záleží opravdu jen na tobě, jak to chceš pojmout. Důležité je světlo, živiny a podmínky na klíčení. Ostatní jsou proměnné, co už jsou jen na tobě. Jsou zde experti, co dokáží pěstovat v 2L květináčích a plodí to slušně, ale dá se říct, při stejných podmínkách je většinou na tom lépe rostlina ve větších květináčích. Pěstoval jsem doma v 10-12L a plodilo, tuto sezonu jsem měl venku ve 28L a mnohem větší rostliny a i když jsem je likvidoval, tak komplet prokořeněný bal ;)

Takže nejdůležitější pro tebe, zajistit stálou teplotu pro klíčení, vhodná půda ( vzdušná, lehčí), pro květ a plod dostatek světla, nebylo by od věci, aby sis zkusil pěstování méně náročných rostlin ( ne chinense) a na tom se dobře naučíš základy...
Pálí, pálí, to to pálí :firychil: :veryhot: :firy:

strangereu
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 16 říj 2017 10:32
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Naga Morich a pěstování doma - jak začít?

Příspěvekod strangereu » 16 říj 2017 14:09

Světlo mám zatím řešené pomocí permanentné svítícího LED pásku nalepeného na spodní straně parapetu nad radiatorem, na kterém mám položený karton a na něm plastovou krabičku ve které jsou zasazená semínka.
Sázel jsem 50/50, v každé Jiff tabletě je jedno semínko s tím, že půlka krabičky je Naga Morich a druhá půlka jsou klasické beraní rohy Poseidon.

Teplotu udržuji kolem 27°C vedle krabičky, uvnitř bude určitě o něco málo víc.

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Zrzek
Stálý člen
Příspěvky: 1041
Registrován: 19 říj 2014 22:11
Reputace: 821
Obrázky: 0
Bydliště: Přerov 212m.n.m

Re: Naga Morich a pěstování doma - jak začít?

Příspěvekod Zrzek » 16 říj 2017 15:24

Nemáš ty Jiffy nějak nízké? Nechal si je nasáknout pořádně vodou? Nebo se mi to jen zdá?

strangereu
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 16 říj 2017 10:32
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Naga Morich a pěstování doma - jak začít?

Příspěvekod strangereu » 16 říj 2017 15:39

Zrzek píše:
16 říj 2017 15:24
Nemáš ty Jiffy nějak nízké? Nechal si je nasáknout pořádně vodou? Nebo se mi to jen zdá?
Bylo to foceno pár minut po zavlažení.
Momentálně již vypadají takto
Obrázek

Din0
Stálý člen
Příspěvky: 681
Registrován: 14 lis 2012 09:21
Reputace: 422
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: Naga Morich a pěstování doma - jak začít?

Příspěvekod Din0 » 16 říj 2017 16:09

Myslím, že ten led pásek ti to později nespasí, bude potřeba minimálně jižní okno, už jen čekat a starat se o miminka ;)
Pálí, pálí, to to pálí :firychil: :veryhot: :firy:

strangereu
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 16 říj 2017 10:32
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Naga Morich a pěstování doma - jak začít?

Příspěvekod strangereu » 16 říj 2017 16:30

Din0 píše:
16 říj 2017 16:09
Myslím, že ten led pásek ti to později nespasí, bude potřeba minimálně jižní okno, už jen čekat a starat se o miminka ;)
Tak v tom případě mám štěstí, že mám v pokoji i ložnici obě okna směrovaný na jižní stranu a skoro celý den sem hezky svítí, že musím mít zatáhlé žaluzie abych vůbec viděl na TV, či PC :thumbup:

Uživatelský avatar
Zrzek
Stálý člen
Příspěvky: 1041
Registrován: 19 říj 2014 22:11
Reputace: 821
Obrázky: 0
Bydliště: Přerov 212m.n.m

Re: Naga Morich a pěstování doma - jak začít?

Příspěvekod Zrzek » 16 říj 2017 16:34

strangereu píše:
16 říj 2017 15:39
Zrzek píše:
16 říj 2017 15:24
Nemáš ty Jiffy nějak nízké? Nechal si je nasáknout pořádně vodou? Nebo se mi to jen zdá?
Bylo to foceno pár minut po zavlažení.
Momentálně již vypadají takto
Obrázek
Myslím, že by měly být vysoké něco kolem 5cm.
Já je vždy dám do misky s vodou, nechám je cca. 5 minut a přebytešnou vodu vymáčknu.
Jestli si to dělal podobně, tak se jenom mílím a omlouvám se.


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů