Naga Morich a pěstování doma - jak začít?

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
strangereu
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 16 říj 2017 10:32
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Naga Morich a pěstování doma - jak začít?

Příspěvekod strangereu » 13 lis 2017 17:39

Když je 25-28°C ideální na klíčení, tak jak je to potom tedy po vyklíčení? Všude jsem se dočetl akorát tento teplotní rozsah. Pak byla řeč o tom, že lidé pěstují v 22°C, ale to není až takový rozdíl, ne?

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Naga Morich a pěstování doma - jak začít?

Příspěvekod OMO » 13 lis 2017 17:56

Pokojová .. pokud topíte doma na 25°C tak s tím asi nic neuděláš. Jak to vyleze tak priorita je světlo. Ono i záleží z čeho ty jiffy máš. Pokud jsou už infikované tak by to zdechlo i tak. Je tam víc faktorů. Někdo preventivně zalévá previcurem, někdo sype skořici, někdo nic a má štestí nebo hold nepovolí pro padlí ty správné podmínky.
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

strangereu
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 16 říj 2017 10:32
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Naga Morich a pěstování doma - jak začít?

Příspěvekod strangereu » 13 lis 2017 20:45

Vrátil jsem tam tu lampičku a asi 2 rostlinky, vč. té největší, co ležela se narovnaly a vypadají opět celkem zdravě a jsou krásně zelené. Se divím, že obyčejná lampička od PC dělá tohle a to, to není žádné UVčko nebo něco takového... Klasická teplá bílá, tak 2500-3000K.
Mám jim tedy teď hlavně svítit místo nějakého přehnaného tepla? Dočetl jsem se, že přesazení až teprve, když kořínky prorostou spodní stranou jiffu, jinak je to zbytečné.

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Naga Morich a pěstování doma - jak začít?

Příspěvekod OMO » 13 lis 2017 21:22

strangereu píše:
13 lis 2017 20:45
Vrátil jsem tam tu lampičku a asi 2 rostlinky, vč. té největší, co ležela se narovnaly a vypadají opět celkem zdravě a jsou krásně zelené. Se divím, že obyčejná lampička od PC dělá tohle a to, to není žádné UVčko nebo něco takového... Klasická teplá bílá, tak 2500-3000K.
Mám jim tedy teď hlavně svítit místo nějakého přehnaného tepla? Dočetl jsem se, že přesazení až teprve, když kořínky prorostou spodní stranou jiffu, jinak je to zbytečné.
Já nesvítím, tak poradí někdo jiný. Na kořínky čekat nemusíš je to úplně jedno.
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů