Ripaxxx - 2015

Naše chilli papričky v roce 2015
ripaxxx
Stálý člen
Příspěvky: 87
Registrován: 23 bře 2014 16:40
Reputace: 0
Obrázky: 0

Ripaxxx - 2015

Příspěvekod ripaxxx » 24 led 2015 11:05

Zdravím přátelé,
tak jsem začal moji druhou sezónu. Díky lidem z tohoto fóra kteří se mnou buď měnili plody nebo poštou různé druhy na ochutnávku poslali jsem vybral co mi nejvíce chutná a minulý týden se sázelo cca 150 semínek :jalapeno: Do substrátu Forestina zahradní univerzál, kelímky v akváriu u topení a přetažené fólií. Teplota je mezi 19 noc a 22 - 27 den.

1. Rocoto Grande Picanto
2. Rocoto - od známého ale nevím jaké, mělo menší plody
3. Jalapeňo - opět nevím odrůdu
4. Bishops Crown - na ty se těším nejvíc
Poté jen doplňkově silnější:
5. Bhut Ghost Jolokia - minulou sezónu na balkóně a poté doma cca 80plodů v květináči
6. 7Pot Brain ? - jen ze zvědavosti jak poroste
7. Stumpy - zavařené na jednohubky super

Nyní 6tý den jsou z hlíny všechny odrůdy (né semínka :) ) kromě Jolokie a malého Rocota. :thumbup:

Máte zkušenosti jaké jdou pěstovat na balkóně v květináčích a chabrus fóliáku? Menší výnos nevadí ale víc jak 2 plody :) Ať nedávám nesmyslně když neporostou. Co zbude půjde k příbuzným a známým.
Rocota bych tedy viděl venku na záhoně a zbytek skleník? Nebo by šel i zbytek venku?

Díky za rady

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: Ripaxxx - 2015

Příspěvekod Colostomizer » 25 led 2015 22:38

ripaxxx píše:Zdravím přátelé,
tak jsem začal moji druhou sezónu. Díky lidem z tohoto fóra kteří se mnou buď měnili plody nebo poštou různé druhy na ochutnávku poslali jsem vybral co mi nejvíce chutná a minulý týden se sázelo cca 150 semínek :jalapeno: Do substrátu Forestina zahradní univerzál, kelímky v akváriu u topení a přetažené fólií. Teplota je mezi 19 noc a 22 - 27 den.

1. Rocoto Grande Picanto
2. Rocoto - od známého ale nevím jaké, mělo menší plody
3. Jalapeňo - opět nevím odrůdu
4. Bishops Crown - na ty se těším nejvíc
Poté jen doplňkově silnější:
5. Bhut Ghost Jolokia - minulou sezónu na balkóně a poté doma cca 80plodů v květináči
6. 7Pot Brain ? - jen ze zvědavosti jak poroste
7. Stumpy - zavařené na jednohubky super

Nyní 6tý den jsou z hlíny všechny odrůdy (né semínka :) ) kromě Jolokie a malého Rocota. :thumbup:

Máte zkušenosti jaké jdou pěstovat na balkóně v květináčích a chabrus fóliáku? Menší výnos nevadí ale víc jak 2 plody :) Ať nedávám nesmyslně když neporostou. Co zbude půjde k příbuzným a známým.
Rocota bych tedy viděl venku na záhoně a zbytek skleník? Nebo by šel i zbytek venku?

Díky za rady
1) Rocota určitě venku, ale rozhodně ne na záhoně, ale v květináčích.
2) Stumpy na balkóně.
3) Jalapenos venku nebo ve fóliáku.
4) Zbytek ve fóliáku.

:tiphat:


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017


ripaxxx
Stálý člen
Příspěvky: 87
Registrován: 23 bře 2014 16:40
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Ripaxxx - 2015

Příspěvekod ripaxxx » 05 úno 2015 08:29

Tak to vypadá nadějně :jalapeno:
21257
21258

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Ripaxxx - 2015

Příspěvekod lobo » 05 úno 2015 21:39

Paráda at se daří :tiphat:

ripaxxx
Stálý člen
Příspěvky: 87
Registrován: 23 bře 2014 16:40
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Ripaxxx - 2015

Příspěvekod ripaxxx » 06 úno 2015 05:33

Díky :tiphat: Akorát se mi hrozně vytahují, hlavně Jalapeňos. Hold toho světla moc není. A všiml jsem si že Rocota nějak kroutí nepravé lístky, tak doufám, že to není něco špatného :dunno: Už se klubou pravé uvidím tedy co pak. Ale i s 90% ztrát by byl plný balkón :angry1:

Uživatelský avatar
DarthVikta
Stálý člen
Příspěvky: 503
Registrován: 04 kvě 2013 10:09
Reputace: 769
Obrázky: 0
Bydliště: KM City

Re: Ripaxxx - 2015

Příspěvekod DarthVikta » 06 úno 2015 08:21

Čau draku :)
Koukám, že z mojich vzorků jsi nic nezasel - snad tě moc neprohnaly :) Zatím prcci vypadaj dobře, tak ať se daří! :)

ripaxxx
Stálý člen
Příspěvky: 87
Registrován: 23 bře 2014 16:40
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Ripaxxx - 2015

Příspěvekod ripaxxx » 06 úno 2015 10:15

Nazdar kamaráde,
bohužel mě Habanero nenadchlo. Chtěl jsem zasadit jen to hnědý, ale někde jsem prodrbal semínka :rn:
Ale už teď budu mít co dělat abych to měl kam nasázet :) A to ještě v březnu musím dát klíčit další annumky.
Sice to nevíš,ale tento rok s tebou zas počítám na degustační balíček, tak se snaž :) Já těm svým dám maximální péči...
:tiphat:

ripaxxx
Stálý člen
Příspěvky: 87
Registrován: 23 bře 2014 16:40
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Ripaxxx - 2015

Příspěvekod ripaxxx » 18 úno 2015 19:19

Tak přikládám update. Tento rok jsem to totálně posral. Na klíčení jsem opět sázel do substrátu a dostal jsem se k papírovým kelímkům od kafe z automatu cca 0,4. Nebyl jsem sijistý, ale kamarádi "trávaři" naznali že to není problém a mají odzkoušeno. :rn:
Teď bych je nakopal do riti. Včera jsem 4 hodiny přesazoval. Sice byli chilli vytáhlé a chtěl jsem je přesadit, ale...Substrát bažina, kelímky zhnilé a díra zespod a kořenový systém skoro žádný (vesměs jeden kořínek dolů)...Prostě to klíčení bylo na papírkelímek asi moc a vlhkost u okna druhá věc. Přesadil jsem tedy do plastu s novým... a perlitem a budu čekat zda se chytnou. Zároveň jsem dal stonek do hlíny až po lístky (trávař tvrdil že uhnije-už mu nevěřím) , ale minulý rok problém nebyl. Tak teď se uvidí co se chytne. Momentálně ze sadby nejvíce rozrostla Jalapena a zbytek menší ale jedou...

Nyní příjdou dny pravdy :dunno: Na foto není vše...

21636


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2015“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti