Krémová tekvicová polievka

Recepty na pikantní chilli pokrmy
TOM
Stálý člen
Příspěvky: 191
Registrován: 02 úno 2014 11:45
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Slovenská republika

Krémová tekvicová polievka

Příspěvekod TOM » 26 srp 2014 12:09

Suroviny
• 1 kg tekvica (Pripadne aj viac podľa toho akú hustotu chcete, ja to nikdy neviem poriadne trafiť :D, tak dost casto pridávam este dodatocne vývar. Pouzívam tekvicu na pečenie alebo Hokkaido)
• 2 ks cibuľa
• 1-2 ks chilli paprička
• 4 PL olej
• 2 PL ocot
• 2 PL cukru
• 500 ml vývar zeleninový/alebo podľa chuti/
• soľ
• korenie čierne mleté, trochu drveného chilli, stipka mletého zázvoru
• 500 ml smotana sladká 33% /ale zvyknem dávať jednu na varenie a jednu na slahanie/
• 1 PL tekvicové semiačka opražené /používam na zdobenie/
• 1 vetvička tymián, alebo aj zväzok - bude viac aromatická polievočka

Postup:
1. Nakrájame si tekvicu na mesiaciky/ pripane kocky/ a upecieme v rure pri teplote 180-200°C - cca 15-20 min podľa veľkosti nakrajaných kúskov.
2. Pripravíme vývar - čerstvý je naj / ja túto polievku robievam vtedy keď mame vývar z predoslého dňa - napr. sa robilo varené mäsko do ryzota :) /
3. Na oleji opečieme cibuľku, chilli papricky /nakrajane na drobno/ a pridáme 2-3 PL cukor do zlatista a pridáme ocot a upecenú tekicu /duzinu vyhrabeme lyžičkou/. Zalejeme vývarom a pridáme soľ, zväzok tymiánu, korenie, zázvor a prípadne ešte chilli. Povaríme cca 20 minút a následne rozmixujeme /zväzok tymiánu vyberieme!!!/ Rozmyxavanú zmes prepasírujeme cez husté sitko.
4. Následne do tejto zmesy pridáme smotanu a varíme 10-15 minút, ak je polievka hustá pridáme ešte vývar a dochutíme (soľ, chilli, zázvor, cukor...). AK nám nezostal vývar použijeme vývar urobený z bujónu.

A takto to vyzerá pri servírovaní /toto je konkretne slavnostná polievočka na výročie....som pripravil 5 chodové menu pre priateľku na výročie.../
19654


Dobrú chuť

PS: Kto má rád pikatnejšie, tak tam dá Jolokiu alebo niečo podobné, ale potom už nebude cítiť chuť tekvice.

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2130
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2442
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Krémová tekvicová polievka

Příspěvekod gandalf » 26 srp 2014 14:28

Já jí taky dělám, používám dýni Hokaido. Nakonec na talíři pokapu dýňovým olejem - to je naprostá bomba, případně je možno osmažit housku, chleba .....

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: Krémová tekvicová polievka

Příspěvekod Colostomizer » 26 srp 2014 16:49

Přesně tak ... Hokkaido, dýňový olej a dýňová semínka ...
:angry1:


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017


Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Krémová tekvicová polievka

Příspěvekod chilli-max » 26 srp 2014 17:23

Zrovna jsem se chystal že jí dneska poprvé zkusím, našel jsem si recept na jiných stránkách...ale nakonec bude podle tebe :-)
http://www.foto-tapety.cz

Uživatelský avatar
bremic
Stálý člen
Příspěvky: 389
Registrován: 27 úno 2013 16:22
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Krémová tekvicová polievka

Příspěvekod bremic » 26 srp 2014 18:55

Vypadá luxusně. Letos dokonce Hokaido pěstuji, ale zatím jsem sklidil jen jednu menší...slimáci po ní jdou jak já po uzeným :tiphat:

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Krémová tekvicová polievka

Příspěvekod chilli-max » 26 srp 2014 20:09

Já je také pěstuji, ale slimáci si větších rostlin nevšímají...zajímavé :dunno:
Zatím jsem sklidil 3 pěkné macky a další budou. :angry1: Mám 3 rostliny na kompostu, a mám je přes půlku zahrádky :thumbup:
http://www.foto-tapety.cz

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2130
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2442
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Krémová tekvicová polievka

Příspěvekod gandalf » 26 srp 2014 20:23

Hokaida mám 2 a zase nasadily asi 7 plodů. Ještě pěstuju nějakou tykev z Číny, údajně lahůdka. Ale je to hrozná gigantická rostlina, kam se hrabe Hokaido a má nasazeno spoustu plodů /ale dlouho klíčila, tak nevím/. Jo a mají minumální jadřinec, takže jsou dost masité. Tak jsem zvědav.

TOM
Stálý člen
Příspěvky: 191
Registrován: 02 úno 2014 11:45
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Slovenská republika

Re: Krémová tekvicová polievka

Příspěvekod TOM » 26 srp 2014 22:21

Moj otec raz kupil semena dajakej tekvice - netusim co to je zac...ale ked je na meiste kde je odst zivin tak narastie na priemer 45-50 cm /priemerna velksot/ ale uz sme mali 1-2 aj take mega velke...ma to sice dost semienok....ale na tu velkost to na inepostrehne clovek....ked si upeceme 1/4 tak to staci pre 4-5 ludi...a uz nic ine nemusia jest :D ..cize to robime tak ze jednu 1/4 dame susedom na pravo, druhu nalavo a tretiu dame oproti :D ....pol dediny je najedenej :D,....Hokaida zasadil som 14 semien...kupil som cez dajaky eshop s polu z bylinkami, ale nebol som spokojny s klicivostou , leb ovyslo z 15 semien asi 5 alebo 6 ratlin....cize nabduuce musim dajakeho ineho dodavatela pripadne necham z terajsej urody ....Pestujem to vertikalne...som nabuchal do zeme par stlpov (dajake zeleza z ostarej susiarne na kukurcu) a natiahol pletivo zo stareho plotu, co som objavil dakde na povali...Vyhodou je asi len to ze to neni od blata a trosku rychlejsie dozrievaju, a tiez to nechytaju dajake choroby...ale na buduci rok chcem skusit spravit konstrukciu z babusovych prutov /tvar indianskeho stanu/ a nechat to vybehnut nato....som to akurat teraz vydel na vystave a vyzeralo to velice zaujimavo a este k tom uusetrim meisto na chilli papricky :D


Zpět na „Recepty na pikantní chilli pokrmy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů