Zeleninový ráj

Recepty na domácí pikantní omáčky
dango
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 23 zář 2013 16:00
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Zeleninový ráj

Příspěvekod dango » 03 pro 2013 13:34

ja som varil nieco podobne, akurat som na zaciatku paradajky rozmixoval tycovym mixerom, zvysne suroviny (paprika sladka, naga jolokia (tych bolo podstatne menej, ako uvadza tento recept :) ), cibula, cesnak) pomlel, ako je uvedene tu. olej a ocot podla oka, deko som nedaval. vyse hodinky varenia a sup do flasticiek :)

takze presne viem, ako chuti, tiez sa mi rychlo mina a kazdy, co ju ochutna mi ju chce odcudzit :D

ja to najradsej pouzivam ako priloha ku masu, na chlieb alebo na spagety s cesnakom.

uvarit spagety a na panvici na troske oleja prehriat tuto pastu s kecupom, vypnut, supnut nasekany cesnacik a zmiesat so spagetami.

hotova mnamka

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Zeleninový ráj

Příspěvekod lobo » 29 črc 2014 22:02

Tak ta vypadá luxusně :angry1: určitě jí zkusim udělat :thanx:

TOM
Stálý člen
Příspěvky: 191
Registrován: 02 úno 2014 11:45
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Slovenská republika

Re: Zeleninový ráj

Příspěvekod TOM » 16 srp 2014 13:24

Zeleninový raj od Gygabite-ho je fakt mnamka, ja som skusil este jeden recept od znamej na pikantnu pomazanku, ktorej zaklad je velice podobny tomuto receptiku ( ona tam da mozno 1-2 feferonky).
800 g chilli - podla chuti, ja som daval Cayenne Golden, Lemon Drop, Bolivian Rainbow, Feferonky a dalsich 5 druhov chilli papriciek, ktorých meno neviem :).
1200 g sladkej papriky (PCR, Blava, Slovakia)
2000 g cibule
2000 g cervenych paradajok (rôzne odrody - velké, malé,...)
2dcl oleja (slnecnicový)
2dcl octu (druh podla chuti)
3 kopcové polievkove lyzice cukru
3 hladké polievkove lyžice soli

Postup:
1. Vsetko umyjeme, nakrajame a pomeleme na mlynceku alebo mozne pouzit robot. (nemixovat - lebo potom to je moc riedke)
2. Varime 2 hodiny
3. Nadavkujeme do poharov (pouzil som 3dcl) a vyvaríme par minút, aby sme to vysterilizovali a zaroven nech sa viecka dobre uchytia.

Pozn.
AK chceme dosiahnut hustejsi produkt, tak je mozne odobrat riedku cast, ale v tom pripade olej a ocot pridame neskor. Ak by sem to tak neurobili, tak by sme tam nemali potrebnú davku oleja a octu.
Do receptu som nepridal konzervacné látky , ako napr. deko, zelko...

Uživatelský avatar
bremic
Stálý člen
Příspěvky: 389
Registrován: 27 úno 2013 16:22
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Zeleninový ráj

Příspěvekod bremic » 19 srp 2014 17:55

Výborná příloha snad i k čokoládě. Pamatuji si, že jsme ji dostávali od rodiny ze slovenska a říkali jí čudo judo...nebo tak nějak. Já ji tuním Jolokií v přiměřeném počtu. :tiphat:

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Zeleninový ráj

Příspěvekod chilli-max » 23 srp 2014 21:37

Tak jsem se do toho pustil...zrovna se to vaří...voní to zatím výtečně...jedu podle receptu co sem dodal TOM. Naházel jsem tam Pimientos de padron, Tapas, Cayenský pepř, BLR, Aji Lemon, Aji omnicolor, a nějaké další annumky. Aby to mělo šmrnc, tak jsem tam hodil 3 Nagy Jolokie, 2 Habanero red savina a jednu 7Pot. Chilli paprik jsem dal 1200g a mix různých sladkých paprik jen 1000g.
Všechny suroviny jsem nasekal robotem s břity.
Podám info jak to chutí :firy: :smoketoil:

práce s chilli
19603

připravené suroviny
19604

plný hrnec před začátkem vaření, navrchu chilli.
19605
http://www.foto-tapety.cz

TOM
Stálý člen
Příspěvky: 191
Registrován: 02 úno 2014 11:45
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Slovenská republika

Re: Zeleninový ráj

Příspěvekod TOM » 23 srp 2014 21:58

Tak dufam, ze to bude chutit :)...

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Zeleninový ráj

Příspěvekod chilli-max » 23 srp 2014 23:19

Tak chutná :foods: ... nechal jsem si porci na koštnutí...přidal jsem do ní ještě jedno vajíčko, chvilku povařil, spolu s vařenými bramborami to je mňamka. Je to takové pikantní Lečo, akorát tady je víc cibule a hlavně chilli. To co jsem udělal tak je celkem ostré..ale to byl úmysl. :firy: :firychil:
Nevařil jsem to ve sklenicích, ale ještě vařící jsem naplnil do vymytých sklenic a otočil...většinou se mi tento postup jeví jako dostatečný na přichycení víček. :thumbup:
Jo a já jsem nakonec dal 2x tolik cukru....zdálo se mi to málo.

z 5l hrnce
19606
http://www.foto-tapety.cz

Uživatelský avatar
bremic
Stálý člen
Příspěvky: 389
Registrován: 27 úno 2013 16:22
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Zeleninový ráj

Příspěvekod bremic » 24 srp 2014 06:51

Vzhledem k aktuálním cenám rajčat a paprik není co řešit.

To chilli-max: měl jsi zkusit jednu dávku úplně rozšvihat mixérem... k masenu místo hořtice :foods:


Zpět na „Recepty na domácí chilli omáčky / chilli sauce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů