Chilli omáčky nebo dochucovadla

Recepty na domácí pikantní omáčky
Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2129
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2439
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Chilli omáčky nebo dochucovadla

Příspěvekod gandalf » 15 led 2014 16:41

Po dlouhé úvaze jsem si dovolil založit nové téma a předkládám vám ho ke zvážení a vyslovení názoru. Jde mi zejména o to, že pod pojmem "chilli omáčka" je v mohých případech myšleno i extrémní "dochucovadlo". Já si pod pojmen chilli omáčka představuji něco, co mohu k pokrmu přiložit jako plnohodnoutnou přílohu a nikoli jako kapku něčeho extrémně silného, co vlastně slouží jen ke zvýraznění chuti /ostrosti/. Ještě podotýkám, že proti dochucovadlům nic nemám, jen by to mělo být, podle mého a mých známých, rozlišováno.
Podle mé dlouholeté zkušenosti si myslím, že chilli omáčka /vařená/ by měla naplňovat i další požadavky jako chuť, barva, vůně ...... . Dá se říci, že omáček pro známé jsem uvařil už mnoho litrů, takže bych měl vědět o čem píši. V současné době mám docela "vymakanou" BBQ chilli omáčku a dnes jsem dokonce experimentoval s tekutým kouřem - výsledek mně uspokojil
Jo, taky by nebylo od věci, kdyby se někdo chopil toho, že by soustředil naše výrobky a s partou nadšenců je otestoval. Jakýsi "festival chilli omáček".
Jaký na to máte názor?

Baron z Žop
Stálý člen
Příspěvky: 1367
Registrován: 09 srp 2012 18:40
Reputace: 3321
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Chilli omáčky nebo dochucovadla

Příspěvekod Baron z Žop » 15 led 2014 21:05

:foods: Bezesporu vynikající nápad :thumbup:

Wiking
Stálý člen
Příspěvky: 182
Registrován: 25 led 2011 19:49
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Brno, Drazdany

Re: Chilli omáčky nebo dochucovadla

Příspěvekod Wiking » 16 led 2014 13:43

Chilliomacka je pro me to, co si uvarim sam..

Vse ostatni jsou dochucovadla :D.. tedy predevsim ty extraktovky se statisicemi scovillu..
[glow=red]A Chili a Day keeps the Doctor away!!![/glow]

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2129
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2439
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilli omáčky nebo dochucovadla

Příspěvekod gandalf » 17 led 2014 14:39

Tak jsem včera "spáchal" 21 lahviček chilli omáčky. Ty tmavé jsou BBQ ovoněné tekutým kouřem. Ta světlá je s jablky, všechno do sladka. Jen mi trochu "ujeta ruka" s chilli.
15470

Uživatelský avatar
Gygabite
Stálý člen
Příspěvky: 434
Registrován: 09 kvě 2012 19:30
Reputace: 99
Obrázky: 0
Bydliště: Milton Keynes

Re: Chilli omáčky nebo dochucovadla

Příspěvekod Gygabite » 17 led 2014 15:52

gandalf píše:"Jen mi trochu "ujeta ruka" s chilli."
???
Obcas si dam i neco co nepali jako treba kafe nebo caj!!!

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2129
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2439
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilli omáčky nebo dochucovadla

Příspěvekod gandalf » 17 led 2014 16:07

To se tady říká, když se toho tam dá víc, než jsem chtěl. Ono se to snadno stane - ochutnáš, spálíš se a tak tam pro jistotu ještě nějaké chilli přidáš, aby ti kamarádi neřekli, ža vaříš dětské přesnídávky :-). Večer se sejde hodnotící komise /zas mně bude ráno bolet hlava/.

Uživatelský avatar
regulus
Stálý člen
Příspěvky: 272
Registrován: 09 úno 2012 18:24
Reputace: 264
Obrázky: 0

Re: Chilli omáčky nebo dochucovadla

Příspěvekod regulus » 19 led 2014 22:42

gandalf píše:Po dlouhé úvaze jsem si dovolil založit nové téma a předkládám vám ho ke zvážení a vyslovení názoru. Jde mi zejména o to, že pod pojmem "chilli omáčka" je v mohých případech myšleno i extrémní "dochucovadlo". Já si pod pojmen chilli omáčka představuji něco, co mohu k pokrmu přiložit jako plnohodnoutnou přílohu a nikoli jako kapku něčeho extrémně silného, co vlastně slouží jen ke zvýraznění chuti /ostrosti/. Ještě podotýkám, že proti dochucovadlům nic nemám, jen by to mělo být, podle mého a mých známých, rozlišováno.
Podle mé dlouholeté zkušenosti si myslím, že chilli omáčka /vařená/ by měla naplňovat i další požadavky jako chuť, barva, vůně ...... . Dá se říci, že omáček pro známé jsem uvařil už mnoho litrů, takže bych měl vědět o čem píši. V současné době mám docela "vymakanou" BBQ chilli omáčku a dnes jsem dokonce experimentoval s tekutým kouřem - výsledek mně uspokojil
Jo, taky by nebylo od věci, kdyby se někdo chopil toho, že by soustředil naše výrobky a s partou nadšenců je otestoval. Jakýsi "festival chilli omáček".
Jaký na to máte názor?
Dobrý nápad.

Omáčky plním do 0,7 sklenic a sterilizuji. Rodina spotřebuje jednu flašku asi za týden. Na obrázku je jedna dávka asi 7l.

15493

Uživatelský avatar
HotFox
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: 24 led 2013 13:38
Reputace: 9
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilli omáčky nebo dochucovadla

Příspěvekod HotFox » 13 úno 2014 19:34

Tiež si myslím, že by bolo skvelé "vyjít s kůží na trh" . Ako správna komunita sa stretnúť, poochutnávať čo kto dopestoval a v akejkoľvek podobe spracoval. Momentálne by som ešte vedel ponúknuť sladkú slivkovú omáčku s chocholate hanabero a škorice a sladkokyslú z rajčin, patizonu, zazvoru a haba magnum orange. :foods:


Zpět na „Recepty na domácí chilli omáčky / chilli sauce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů