math z Vajnor

Vaše koníčky, krom pěstování chilli :tiphat:
Uživatelský avatar
math
Stálý člen
Příspěvky: 300
Registrován: 31 srp 2016 12:47
Reputace: 155
Obrázky: 0
Bydliště: Vajnory, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

math z Vajnor

Příspěvekod math » 15 zář 2016 00:46

Na zaciatok - Vajnory su cast Bratislavy :-)
Minuly rok som urobil jednu vec... na trhu na Mileticke (najznamejsi trh v Bratislave) som si kupil za 1 EUR chilli papricky. Doma isli spolu s cesnakom, solou, trochou octu a olivovym olejom do mixera a vysledok bol viaz nez uspokojivy. Produkt stipe jak prasa a laik to moze jest len v malych mnozstvach, pripadne rozriedene (vyborny dressing je po pridani do kyslej smotany). Nedavno som zistil, ze som v principe urobil pastu sambal oelek, akurat nevarenu.
Tento rok som spolu s plantami rajcin kupil len tak mimochodom jednu sadenicu noname chilli. Isla na terasu, plody maju cca 5x1 cm, idu zo zelenej do cervenej, palia tak akurat a vyzeraju velmi dekoracne.
To ma priviedlo k zaujmu o chilli. Medzicasom mam uz koncept, co zasadim buduci rok a velmi sa na to tesim, odhadujem to na 7 odrod.
Okrem toho sa snazim z odrezkov zakorenit co som dostal darom - par vetviciek Carolina reaper a Jolokia Yellow. Uvidime. Vysledky su zatial skor negativne. Ale ucim sa. A realisticky - neviem ci som naozaj fanda paprik nad 1M SHU. Mozno aj nie ;-)

Vdaka tomuto serveru mam kopec informacii a podpory. Uzasne miesto.

Martin
Vajnory, Bratislava
https://vzahradke.blogspot.sk/

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: math z Vajnor

Příspěvekod lobo » 15 zář 2016 08:00

Tož vítaj u nás.

Ať už budeš fanda extrapálivek nebo ne tady si každý najde svojí rovinu v tomhle koníčku. Osobně jsem také nebyl hned fandou extrémních odrůd, první dva roky jsem měl takové seznamovací kdy jsem vyzkoušel dohromady asi 50 odrůd všech možných rodů, tvarů, barev a stupnů pálivosti a až ted poslední dva roky jsem totálně propadl extrémním odrůdám, které lece doplnuji těmi jemnými odrůdami, jak já říkám odrůdami pro děti a ženy :-D což je řečeno hodně s nadsázkou, protože i takové Jalapeno se dokáže pořádně zakousnoust.
Tož at se ti daří :tiphat:

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5420
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9098
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: math z Vajnor

Příspěvekod Tea Racer » 15 zář 2016 12:41

Každý si najde to své, jak chutí tak sílou...

Ber to tak, že nekdo pije burčák, nekdo víno, jiný pivo, vodku, rum, a nebo 80 % ethanol :-)
Tak to je i s papričkami, jde o to, jeslti más rad chut, nebo se chces jen motat...(palit) motá se po alkoholu :D


Zpět na „Představte se v chilli fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů