Budoucí indoor/windoor guru

Vaše koníčky, krom pěstování chilli :tiphat:
elopin
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 16 říj 2022 12:36
Reputace: 48
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Budoucí indoor/windoor guru

Příspěvekod elopin » 16 říj 2022 19:28

Ahoj, zdravím kolegy pěstitele monotematických kultivarů :-)
Kdysi v dávných hovězích dobách jsem působil na grower.cz. Leč člověk míní, Policie mění a já jsem musel svého koníčka zanechat, alespoň do doby, než se změní společenské klima. Nicméně už tenkrát jsem si užíval víc tu produkční fázi než tu konzumní.
Léta plynula, voda a vítr mezitím obrousili Pravčickou bránu tak, že se tam už nesmí chodit a já jsem bloudil temnotou bez pohledu na nějakou zelenou krásku. To se změnilo letos, kdy jsem v záchvatu jakéhosi pěstitelsko-abstinenčního flashbacku zakoupil v Tescu balíček semínek papričky nazvané Oraneta.
Tento kultivar jsem opožděně nechal vyklíčit a zasadil až v květnu do neudržovaného truhlíku, ve kterém se předtím pelešila cherry rajčata a hrášek. Víceméně dětské projekty mého potomka. Na parapetu západního okna.
Stal se zázrak, buď létající špagetové monstrum nebo sám mistr Joda způsobili, že Oraneta se nejen dožila dnešních dní, ale dokonce i zplodila pár krásných a potentních papriček. Je to pro mě znamení, že chilli je ten správný směr.
Chtěl bych nějak navázat na svojí předchozí praxi. I vzhledem k tomu, že nemám ani balkon se budu spíš věnovat indoor pěstování. Doba se trochu posunula, tak mám v plánu nějaký menší pěstební box, kde bude místo HPS výbojky nějaký LED komplet. To ještě musím nastudovat.
Konzumačně jsem někde za Jalapeňos, takže na začátku. Moje letošní Oraneta se sice vizuálně povedla, ale její potence nejspíš utrpěla ztrátu vzhledem k zanedbaným pěstebním podmínkám. Z deklarovaných 40 000 - 50 000 SHU bych to viděl spíš tak maximálně 20 000. Pálivost je tak 2x silnější, než ty nejostřejší Jalapeňos, které jsem zatím ochutnal. Samozřejmě nevím, kolik SHU měly, takže těch 20 je výstřel od boku.
Takže tak mé antré na toto fórum.

80833
80834

Baron z Žop
Stálý člen
Příspěvky: 1367
Registrován: 09 srp 2012 18:40
Reputace: 3321
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Budoucí indoor/windoor guru

Příspěvekod Baron z Žop » 17 říj 2022 05:26

Zdarec :tiphat:
Vítej tady na fóru, je vidět že máš bohaté zkušenosti z pěstem :jalapeno: ! Ohledně Tvé toleranci ke kapsaicinu a možností se posouvat vejš tak doporučuji nějaký Aji pokud budeš mít zájem o semínka tak napiš a já Ti velmi rád poskytnu osivo :chilli11:
PS. A kde že to bydlíš???

elopin
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 16 říj 2022 12:36
Reputace: 48
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: Budoucí indoor/windoor guru

Příspěvekod elopin » 18 říj 2022 22:30

Ahoj a díky za přivítání :wave:

Na Aji jsem kouknul a vypadá to, že by to bylo něco pro mě. Akorát jsem z Prahy, což je trochu z ruky, ale budu na to myslet a případně se ozvu. Mám pro začátek semínka té Oranety a pak jeden NoName. Na odladění boxu to zatím myslím bude stačit. Box už mám vybraný, ale potrvá to ještě nějaký ten pátek, než se bude o co starat. Ale jelikož jsem netrpělivý začátečník :clock: , tak jsem se rozhodl jednu z Oranet povýšit na bonchi :cap:
80856

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3588
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3869
Obrázky: 0

Re: Budoucí indoor/windoor guru

Příspěvekod MartinS » 19 říj 2022 09:22

Ahoj. Vitej na foru. My se s Baronkem chystame na Cannafest. Jsem tez z Prahy. Tak se da potkat treba tam. Ja mohu dat plody Aji Ahuachapau. Podle me jeste do konce rijna udrzim kere venku.
Btw vyzkousel jsem mraky druhu osvetleni do boxu. Mam tedy jen homebox na predpest 80x60x70 a v nem Sanlight Evo 4-80. Lepsi ledku asi za ty penize jen tezko :-)
Hazel jsem na forum testy. Jedu v textilu jiz nekolik let. Kazdy rok navstivim Cannac kde pokecam s ruznymi lidmi a je to vzdy super :-)

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucí indoor/windoor guru

Příspěvekod petr.polasek » 19 říj 2022 14:32

elopin píše:
18 říj 2022 22:30
Ahoj a díky za přivítání :wave:

Na Aji jsem kouknul a vypadá to, že by to bylo něco pro mě. Akorát jsem z Prahy, což je trochu z ruky, ale budu na to myslet a případně se ozvu. Mám pro začátek semínka té Oranety a pak jeden NoName. Na odladění boxu to zatím myslím bude stačit. Box už mám vybraný, ale potrvá to ještě nějaký ten pátek, než se bude o co starat. Ale jelikož jsem netrpělivý začátečník :clock: , tak jsem se rozhodl jednu z Oranet povýšit na bonchi :cap:
Ahoj, vítej zde na foru. Aji je hodně široký pojem, který zahrnuje prakticky všechny základní botanické druhy papriček. Obecně se toto označení vžilo pro odrůdy C. Baccatum. Tyto papričky jsou zpravidla mírně až středně pálivé, kromě toho jsou to krásné rostliny. Určitě si vybereš. ať se daří :tiphat:

elopin
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 16 říj 2022 12:36
Reputace: 48
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: Budoucí indoor/windoor guru

Příspěvekod elopin » 20 říj 2022 01:04

MartinS píše:
19 říj 2022 09:22
Ahoj. Vitej na foru. My se s Baronkem chystame na Cannafest. Jsem tez z Prahy. Tak se da potkat treba tam. Ja mohu dat plody Aji Ahuachapau. Podle me jeste do konce rijna udrzim kere venku.
Btw vyzkousel jsem mraky druhu osvetleni do boxu. Mam tedy jen homebox na predpest 80x60x70 a v nem Sanlight Evo 4-80. Lepsi ledku asi za ty penize jen tezko :-)
Hazel jsem na forum testy. Jedu v textilu jiz nekolik let. Kazdy rok navstivim Cannac kde pokecam s ruznymi lidmi a je to vzdy super :-)
Ahoj, díky za přivítání i nabídku. Bohužel na Cannafest se zatím nechystám, nechci riskovat případné nutkání k návratu k původnímu oboru a i můj vyšetřovatel by si to mohl případně blbě vyložit :bumbl: , kdyby se to domákl. Nicméně jsem si Aji Ahuachapau vygúglil a rád bych ochutnal vzorek, protože to má mít stejnou pálivost jako moje prvotina Oraneta. Pokud tedy bude příležitost, rád tě pozvu na pivko výměnou za ochutnávku :beer2: . Možná by nebylo od věci se sejít i tak a já bych tě nenápadně zneužil vzhledem k tvým zkušenostem s textilem :-)
Aktuálně sjíždím fórum a narazil jsem i na akci Žopský Vypalovák, tam bych se rád vydal příští rok, až budu mít trochu natrénováno a případně se i setkal s Baronem :-)

Co se týče indooru, tak mám zkušenosti s Homeboxem 100x100x200, 400W HPS a kokosovým substrátem. Tento setup už pochopitelně nemám, takže mám pro chilli naplánováno MAMMOTH LITE+ 45, 45X45X120CM s LED kompletem ViparSpectra PRO Series P600, ten box možná ještě zvětším, furt tady tahám metr a nezdá se mi to, uvidíme. Rád bych ale pokračoval s kokosem, už jsem si prošel úskalí hydro x hlína v boxu a kokos je pro mě ideální kompromis.
Jinak se tedy budu snažit maximálně využít i relativně příznivý 6m prostor na parapetech západní strany bytu. Mám rád čerstvé papričky, takže bych je měl rád čerstvé celoročně, pokud to půjde. Rovnou říkám, že ten box je samozřejmě nedílná součást mého koníčku a furt to vyjde levněji, než sbírat veterány :smart:

elopin
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 16 říj 2022 12:36
Reputace: 48
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: Budoucí indoor/windoor guru

Příspěvekod elopin » 20 říj 2022 01:25

petr.polasek píše:
19 říj 2022 14:32
Ahoj, vítej zde na foru. Aji je hodně široký pojem, který zahrnuje prakticky všechny základní botanické druhy papriček. Obecně se toto označení vžilo pro odrůdy C. Baccatum. Tyto papričky jsou zpravidla mírně až středně pálivé, kromě toho jsou to krásné rostliny. Určitě si vybereš. ať se daří :tiphat:
Ahoj, díky za přivítání a díky za přiblížení odrůdy, tady na fóru úplně dole jsem si všiml, že je tam rozdělení do takových odrůd, ale ještě to nemám nastudované. Něco už jsem samozřejmě zaznamenal a rád bych si jednou udělal bonchi z Aji charapita :thumbup: . Jinak tedy vidím, že Aji mají opravdu velký rozsah pálivosti. Já zatím mířím na 100 000 :-) Ještě nedávno jsem konzumoval pouze plnotučnou hořčici a dnes jsem si dal ke svačině svoji Oranetu, kterou jsem zakusoval Javořickým párkem s kremžskou hořčicí, bez mléka :thumbup:
Tedy musím se přiznat, že ta Oraneta asi nesplňuje parametry uvedené na balíčku semínek, ale pokrok tu je :foods:

Baron z Žop
Stálý člen
Příspěvky: 1367
Registrován: 09 srp 2012 18:40
Reputace: 3321
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Budoucí indoor/windoor guru

Příspěvekod Baron z Žop » 20 říj 2022 05:26

Zdarec :tiphat:
Mno, jak to říct kulantně, není nic jednoduššího než si počkat do prosince kdy bude v Prahe zase vánoční besídka kde se sjíždí komunita z Čehůňska co jezdí na Vypalovák a jeden Moravák že Žop a někdo doveze tyhle papričky :chilli11: a někdo tuhle :firychil: na košt, někdo dovezl Klobaněro, někdo poslal rozpadající se vaječnou tlačenku :cookh: která stejně nepálila a je to tam špica sedánek u pivka :drunk: ...
Určitě najdeš odkazy v Událostech kdy kde a co a tam se ščmuchnem a bude i cínek :megalol:


Zpět na „Představte se v chilli fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů