Led žárovky s čipem smd 5730

Použití osvětlení při indoorovém pěstování / předpěstování
vekoka
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 25 črc 2016 10:53
Reputace: 0
Obrázky: 0

Led žárovky s čipem smd 5730

Příspěvekod vekoka » 25 črc 2016 11:33

Zdravím, vystupoval jsem tady před léty s tímto nickem, pokud je tohle to staré fórum. Mám dotaz na osvětlrní, jelikož jsem tohle nenašel. Po létech se k pěstování vracím a rovnou jdu do hydroponie. Tři roky jsem střídal různé led čipy na předpěstování a i když byly z Číny, tak pořád majitelům, slouží(prodáno). Stavím celý box s termoizolací v nevytápěné místnosti a pouze umělým osvětlením. Na aliexpress se rozhoduji pro toto


http://www.aliexpress.com/item/Full-spe ... a5a049781d

Samozřejmě, že watáž je jen 9w a snížena na 7w což odpovídá komentářům. Zatím jsem s životností neměl nikdy problém a problémy měl pouze s dokupem v ČR(časem zhasly). Používá někdo tento čip? Budu jich dávat na plochu 1,1x1,4m 20 nebo 24ks s tím , že odvedené teplo bude ohřívat box. Zrovna u těchto hotových výrobků už s životností problém bývá..

Ještě dotaz na veterány fóra. Kupoval jsem tady vždy semínka od jednoho uživatele a používal v komunikaci s ním mail resident33 a tento nick. Byl z čech a menšího města nebo vsi s dvouslovným názvem. V mailu, jménu nebo názvu bydliště bylo něco s pivem nebo se pletu a bylo to zabaleno do něčeho s tématikou piva. Možná německé jméno. Měl ùžasný výběr a perfektní klíčivost, každý rok jsem si bral přebytky.
Díky za prostor a omluva za dotaz mimo.

pan_klobouk
Stálý člen
Příspěvky: 414
Registrován: 12 led 2016 21:06
Reputace: 250
Obrázky: 0
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Led žárovky s čipem smd 5730

Příspěvekod pan_klobouk » 25 črc 2016 11:46

Ahoj,
tohle muzes pouzit max. tak na predpest malych rostlin,ale pochybuju ,ze pod timhle neco sklidis....

Pokud chces opravdu neco na indoor pestovani,tak vazne kvalitni LED ,coz je za ranec ,nebo vybojku ,ale ta zase neco papa ,navic do boxu musis resit aktvni pritah/odtah ,aby jsi vymenil vzduch v boxu :)

Jinak tim hydrem myslis kokos ?
pan_klobouk

vekoka
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 25 črc 2016 10:53
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Led žárovky s čipem smd 5730

Příspěvekod vekoka » 25 črc 2016 12:01

Keramzit s nuceným oběhem do náplavových truhlíků, rezervoár 100litrů. Větrání je samozřejmě součástí. Součtová watáž by se pohybovala 140-160w. Sestavoval jsem z jednotlivých čipů objednaných z Číny na hliníkový profil a v rohu severní místnosti dojel ke květu krásné rostliny cca 30kusů při watáži 80w a poměru 1,5:1 red/blue. Lumeny beru jen jako podružný údaj, při použití dvou barev, které oko vnímá jinak.
Myslíš, že je ten výkon poddimenzovaný? Je pravdou , že tam mimo teplé období nebude dosvit od okna.

Uživatelský avatar
franco
Stálý člen
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2016 14:14
Reputace: 134
Obrázky: 0
Bydliště: Villa Fudemus

Re: Led žárovky s čipem smd 5730

Příspěvekod franco » 25 črc 2016 12:57

vekoka píše:Zdravím, vystupoval jsem tady před léty s tímto nickem, pokud je tohle to staré fórum. Mám dotaz na osvětlrní, jelikož jsem tohle nenašel. Po létech se k pěstování vracím a rovnou jdu do hydroponie. Tři roky jsem střídal různé led čipy na předpěstování a i když byly z Číny, tak pořád majitelům, slouží(prodáno). Stavím celý box s termoizolací v nevytápěné místnosti a pouze umělým osvětlením. Na aliexpress se rozhoduji pro toto


http://www.aliexpress.com/item/Full-spe ... a5a049781d

Samozřejmě, že watáž je jen 9w a snížena na 7w což odpovídá komentářům. Zatím jsem s životností neměl nikdy problém a problémy měl pouze s dokupem v ČR(časem zhasly). Používá někdo tento čip? Budu jich dávat na plochu 1,1x1,4m 20 nebo 24ks s tím , že odvedené teplo bude ohřívat box. Zrovna u těchto hotových výrobků už s životností problém bývá..

Ještě dotaz na veterány fóra. Kupoval jsem tady vždy semínka od jednoho uživatele a používal v komunikaci s ním mail resident33 a tento nick. Byl z čech a menšího města nebo vsi s dvouslovným názvem. V mailu, jménu nebo názvu bydliště bylo něco s pivem nebo se pletu a bylo to zabaleno do něčeho s tématikou piva. Možná německé jméno. Měl ùžasný výběr a perfektní klíčivost, každý rok jsem si bral přebytky.
Díky za prostor a omluva za dotaz mimo.
Ja som ich mal z Aliexpresu, niečo podobné ako si dal link, kúpil som 5ks ,po 2 mesiacoch mi fungovala už len jedna.

pan_klobouk
Stálý člen
Příspěvky: 414
Registrován: 12 led 2016 21:06
Reputace: 250
Obrázky: 0
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Led žárovky s čipem smd 5730

Příspěvekod pan_klobouk » 25 črc 2016 13:16

vekoka píše:Keramzit s nuceným oběhem do náplavových truhlíků, rezervoár 100litrů. Větrání je samozřejmě součástí. Součtová watáž by se pohybovala 140-160w. Sestavoval jsem z jednotlivých čipů objednaných z Číny na hliníkový profil a v rohu severní místnosti dojel ke květu krásné rostliny cca 30kusů při watáži 80w a poměru 1,5:1 red/blue. Lumeny beru jen jako podružný údaj, při použití dvou barev, které oko vnímá jinak.
Myslíš, že je ten výkon poddimenzovaný? Je pravdou , že tam mimo teplé období nebude dosvit od okna.
LED svetla resim taky a jediny co za mne pripada v uvahu je http://ledideal.cz/www/led-grow-vero29/ nebo obdobne,tyhle LED zarovky cajna je vazne max. na predpest(ty udaje co oni uvadi stejne nesedi) ,par jich mam taky,ale na plnohodnotny rust bud ten panel co jsem dal link,nebo prejit na sodik ,ale tam zase neco stoji provoz...
pan_klobouk

vekoka
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 25 črc 2016 10:53
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Led žárovky s čipem smd 5730

Příspěvekod vekoka » 25 črc 2016 13:49

franco-díky za zkušenost, hledal jsem někoho s přímou zkušeností a vidím, že komplet řešení není dobré.
Koupím tři kusy na testování, protože problém nebude v čipu, ale chlazení. Já měl čipy 3w z Číny a ty jsem tvrdě chladil na žebrovaném hliníkovém profilu několik kg těžkém a ještě jsem měl aktivní větráky z pc na odvod tepla. Tohle má místo deklarovaných 18W jen 7w, ale jak se to chladí ví jen bůh. Pokusím se to pustit na 24h denně s aktivním chlazením. Jak silné s ty žárovky kupoval? Papírově a realita
pan_klobouk- mám osvědčené čipy 1w a 3w, které si homemade usadíš do panelu a ty fungují roky, myslel jsem, že doba pokročila a polepším si. Zjiš´tuji, že mne opět čeká pájení, výpočty, chlazení. Už jsem to prodal a budu tvořit nanovo s dvojnásobným výkonem, pro jistotu vybalím svou starou úsporku z growshopu 125w jako bonus k ledkám.

pan_klobouk
Stálý člen
Příspěvky: 414
Registrován: 12 led 2016 21:06
Reputace: 250
Obrázky: 0
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Led žárovky s čipem smd 5730

Příspěvekod pan_klobouk » 25 črc 2016 14:07

vekoka píše:franco-díky za zkušenost, hledal jsem někoho s přímou zkušeností a vidím, že komplet řešení není dobré.
Koupím tři kusy na testování, protože problém nebude v čipu, ale chlazení. Já měl čipy 3w z Číny a ty jsem tvrdě chladil na žebrovaném hliníkovém profilu několik kg těžkém a ještě jsem měl aktivní větráky z pc na odvod tepla. Tohle má místo deklarovaných 18W jen 7w, ale jak se to chladí ví jen bůh. Pokusím se to pustit na 24h denně s aktivním chlazením. Jak silné s ty žárovky kupoval? Papírově a realita
pan_klobouk- mám osvědčené čipy 1w a 3w, které si homemade usadíš do panelu a ty fungují roky, myslel jsem, že doba pokročila a polepším si. Zjiš´tuji, že mne opět čeká pájení, výpočty, chlazení. Už jsem to prodal a budu tvořit nanovo s dvojnásobným výkonem, pro jistotu vybalím svou starou úsporku z growshopu 125w jako bonus k ledkám.

125w usporka lepsi nez vetsina tehle cinskejch led zarovek,pokud se vyznas v elektronice a umis pajet atd. jukni na alucraft maji tam vykonove ledky BRIDGELUX Vero ™ 2700K za 859 s luxusni svitivosti

LED čip - BRIDGELUX Vero ™ 2700K 80CRI
Proud........napětí......spotřeba........svítivost............svítivost.............efektivita

500mA.........35,1V...........17,6W..........2663lm(25°).........2380lm(85°).............152lm/W

1050mA........36,4V.........38,2W...........5353lm(25°).........4778lm(85°)............140lm/W

2100mA........38,0V.........79,8W...........9780lm(25°).........8855lm(85°)............123lm/W

3150mA........39,5V.........124,4W.........12668lm(25°)........12268lm(85°)............110lm/W
pan_klobouk

vekoka
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 25 črc 2016 10:53
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Led žárovky s čipem smd 5730

Příspěvekod vekoka » 25 črc 2016 14:26

pan_klobouk- to vypadá luxusně a i ta cena je pohodová. pájet umím a není problém si vyrobit třeba předřadník pro sodík. Jen se mi nechce jim pouštět full spektrum které půjde vniveč. Když už bych zvolil čipy z Bridgeluxu, tak mne napadlo , že mám celou chalupu osazenou ledkami z polska v cenovém rozsahu 30-54Kč a mají všechny teploty chromatičnosti. Jen na rychlo přepočet by byl 10x11w a 12 000lm za cenu 540 kaček.


Zpět na „Použití osvětlení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti