tydzej -2021, návrat ztraceného syna

Naše pěstitelské snažení v roce 2021
tydzej
Stálý člen
Příspěvky: 521
Registrován: 05 říj 2017 12:27
Reputace: 1654
Obrázky: 0
Bydliště: Chudčice, 247 m.n.m.

tydzej -2021, návrat ztraceného syna

Příspěvekod tydzej » 06 led 2021 22:22

Ahoj všem :tiphat:, zdravím všechny staré známé tváře i nováčky. Snad si mě ještě pamatujete ... :dunno:

S mnohými jsem se viděl alespoň na otočku v Žopech na vypalováku, s některými prohodil pár slov. Předně se všem omlouvám za loňské vlákno, které zůstalo nedokončeno z rodinných a jiných důvodů. Prostě se toho na mně nahrnulo moc a já nebyl schopen dál pokračovat. Hrozilo stěhování z baráku skoro ze dne na den, zvažoval jsem dokonce i konec pěstování (nebo jen v miniaturní podobě do 6-8mi kytek), pokud bychom se museli stěhovat do bytu. Koncem roku se nálada začala zlepšovat, i když je stále dost věcí s příbuznými k řešení, a dokonce jsem i chvíli přemýšlel, že si prostě udělám radost koupí fungl nového obloukového skleníku 3,3x6m. No nakonec jsem to těsně před objednávkou utnul, ušetřím zatím prašule a zkusím ještě rok dojet můj původní fóliák 3x4,5m. Fólie se pomalinku trhá, švy praskají, obzvlášť na straně, na kterou pere slunko skoro 8 hodin denně. Takže z jara vezmu jehlu, niť a stane se ze mně švadlenka...

Chtěl bych jít letos "cestou nejmenšího odporu", určitě nebudu fotit a vypisovat každý den, ale chtěl bych sem po troškách přispívat pro spestření.

Co se týče pěstování, tak první várka semínek (chinesky) byla včera po 24hod. namáčení v lignohumátu vyseta do propařovaného výsevního substrátu. Dva pařníky byly umístěny na vyhřívanou podložku RootIT. Rostlinky budou potom rovnou přesazeny do 1L kyblíků od jogurtu ala Faboš, loni se to ukázalo jako dobrý nápad a člověk ušetří jeden krok s přesazováním do většího. Z loňska mám venku v pytlích substrát s perlitem, který pak oživím a zkusím to zase v něm. Zbytek dosypu kompostem buď vlastním nebo se pokusím přímo z kompostárny. Hnojení: mám loňské zbytky, tak je chci dopotřebovat - Lignohumát, Vitality Komplex, Tekuté na rajčata a papriky. Na jaře si udělám v kýblu kopřivovou jíchu, slepičince buď koupím zase tekuté z Hoštic nebo si zkusím udělat svoje vlastní :cooking: :thumbup: . Pěstování opět v 10L kýblech, growbagách a annuumky se sladkými paprikami klasicky na záhonku.

Playlist se odvíjí od toho, že jsem si nebyl jist pěstováním, takže jsem ani nic nového nesháněl, do toho navíc ten Covid... semínka jsou z mého archívu, tak to bude buď a nebo, u něčeho si ani nejsem stopro jist, co to vlastně je :rn: . U starších semínek jsem dával po více kusech, abych zvýšil šanci na úspěch, naopak u některých jsem měl poslední semeno. Tak uvidíme, však ono něco vyleze, kdyžtak času dost na repete... od každého bych chtěl ideálně jeden kus rostlinky.

Chinenses:
JPGS
7Pot Spartan
7Pot Primo Yellow
Kathumby Black
Limon 2017 ???
BBQ 2017 ??? semínka ještě od maba, jeho původní zdroj asi Zrzek
Aji Charapita
Dragon's Breath
Habanero Chocolate 2016 kuku
Habanero BMJ ... 1ks semena
TSM Yellow ... 1ks semena
Genghis Khan Brain ... 1ks semena
Datil
Naganero Tripple (před 2 roky mi vylezlo žluté, tak uvidíme)
Fatalii Chocolate
Fatalii Yellow
Pink Habanero
Habanero Orange Apple
Datil Sweet
Stuffing Scotch Bonnet

Pubescens:
1 semínko Rocoto Manzano Amarillo

Baccatum:
Aji Lianeron
Aji Rojo
Peruvian Long Brown
Mini Bell Yellow
Jamaican Hot Choco
Bishop's Crown

Semínka baccatum budu klíčit tak za 14 dní, annuumky v pulce února, seznam ještě není hotový.

K tomu se snažím přezimovat Choco Ghost Jami a divošky Galapagoense, Rhomboideum a Lanceolatum. Od některých jsem na podzim udělal řízky a teď jsou již v 1L kyblíčkách a vše se zatím tváří, že žije. Fotky dodám později, teď už je tma a nebylo by nic moc vidět.

Tak a to je pro dnešek vše. No, říkal jsem, že se nebudu moc rozepisovat... zase jsem kecal!!! :thanx:

Baron z Žop
Stálý člen
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 srp 2012 18:40
Reputace: 3313
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: tydzej -2021, návrat ztraceného syna

Příspěvekod Baron z Žop » 07 led 2021 04:40

:tiphat: Nazdar Bratře Jiříčku!!! Je od tebe hezký že žiješ a dáš o sobě taky vědět! Budu Ti držet pěstičky aby to doma dobré dopadlo i když Ty víš jak to je s bububu :cookh: .
Skleník jsme probírali, tak snad někdy v budoucnu ho pořídíš. Tak ať se daří v pěstu a co nejdříve se uvidíme třeba i na závodech a pak... :drunk:

Uživatelský avatar
lazar
Stálý člen
Příspěvky: 922
Registrován: 11 srp 2020 12:38
Reputace: 2991
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: tydzej -2021, návrat ztraceného syna

Příspěvekod lazar » 07 led 2021 06:49

No zdaaaar.. ty zijes.. samozrejme hodne uspechu vtomto roce i dalsich..
Každé sousto je lepší než to poslední.. :angry1:
> foto 2021 < - > foto 2022 <
> foto 2023 < - > foto 2024 <

Uživatelský avatar
Faboš
Stálý člen
Příspěvky: 1675
Registrován: 05 črc 2018 13:49
Reputace: 5904
Obrázky: 0

Re: tydzej -2021, návrat ztraceného syna

Příspěvekod Faboš » 07 led 2021 06:51

Vítej bratře Jiříku. Jsem rád že žiješ :thumbup: a věř že až zmizí :cooking: tak zase bude líp :thumbup: ...
Tvé počínání budu sledovat a obzvláště tu Fatalii choco :angry1: ...když já sem na ty čokoládky :foods:

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: tydzej -2021, návrat ztraceného syna

Příspěvekod petr.polasek » 07 led 2021 08:52

Hodně úspěchů v nové sezoně, ať to roste :tiphat:

Uživatelský avatar
accuface
Stálý člen
Příspěvky: 822
Registrován: 01 led 2019 19:39
Reputace: 2808
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc

Re: tydzej -2021, návrat ztraceného syna

Příspěvekod accuface » 07 led 2021 17:08

Tož vítaj, je super, že jsi zpět. Jsem zvědav na odrůdy z Kanady a na Aji Lianeron, to ani neznám :-). Tak ať se ti daří.

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: tydzej -2021, návrat ztraceného syna

Příspěvekod lobo » 07 led 2021 20:48

No nasdááár. Moc rád tě tu vidím :thumbup:

Ať to roste do krásy :naga: :punk:

tydzej
Stálý člen
Příspěvky: 521
Registrován: 05 říj 2017 12:27
Reputace: 1654
Obrázky: 0
Bydliště: Chudčice, 247 m.n.m.

Re: tydzej -2021, návrat ztraceného syna

Příspěvekod tydzej » 07 led 2021 21:00

to accuface: moje chyba, přesný název je Aji Llaneron (dvě L na začátku)

:tiphat:
Ahoj všem, děkuji mockrát za reakce. Postupně se musím probrat i Vašimi vlákny.
Jinak jak jsem slíbil, tady jsou nějaké fotky, teda kvalita nic moc, to přiznávám:



přezimující 2ks Cap. Rhomboideum (poslední plody daly na štedrovečerní bramborový salát)
a 1ks Cap. Galapagoense, to malý hnědý je avokádo
vzadu za tím vším jsou v kelímkách řízky levandule a kustovnice čínské - goji ... vše vypadá, že žije
70551

ač seřízlé, jedno Rhombo bude za chvíli až u stropu ... vše zimuji v nevytápěné vstupní hale/předsíni
70552

přezimující Choco Ghost Jami od Faboša
70550

ještě nezasazený řízek Cap. Lanceolatum
70553

po 2ks zasazené řízky Rhomboideum a Lanceolatum
70554

moje klíčiště, vyseto celkem 48 semínek, zatím se nic neděje
70555


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti