Hello chilli maniaci!!!

Vaše koníčky, krom pěstování chilli :tiphat:
Uživatelský avatar
diabolus
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 16 led 2020 19:43
Reputace: 58
Obrázky: 0
Bydliště: Hodonín

Hello chilli maniaci!!!

Příspěvekod diabolus » 26 črc 2020 01:21

Jsem tu ouplný novic...a to jak tu na fóru, tak i v pěstování našich/vašich ´krasavic´. :firychil: Dostal jsem tu na forum odkaz od známeho, tak po proštudování několika stěžejních vláken (ano, zabralo to neuvěřitelně času :dunno: :jalapeno: ) jsem se rozhodl, že kromě pěstování vlastních bylinek (vaření není můj koníček...to je můj KŮŇ!!!), výroby různých domácích sirupů, klobásků, bůčků a jiných masařských pochutin jsem se rozhodl, že zkusím i něco peprnějšího....bo pálivé já možu :thumbup: . A jelikož pořád dokupujeme nějaké sriratchi, pišty, sweet chilli a podobné průmyslové výdobytky, dospěl jsem k rozhodnutí homade past, koření apod. A jak jsem zmínil, jsem nepopsaný list co se týče chilli, od začátku jsem si ani moc nesliboval...objednal jsem v chilli-semínkách nějaké semena-Elephant trunk, Large cherry red, Jalapeno Jalastar, Habanero Red a mňamka - Trinidad Scorpion Moruga. Nejdůležitějším kritériem byly: velikost plodů, pal, a hlavně náročnost pěstování....Jelikož milujeme plněné papriky sýrem,zelím a bylinkama, volba padla na Large cherry redy a Jalapena. Trunky jsem chtěl jen na takové domácí žvýkání k nedělnímu obědu...a abych to trošku okořenil, sáhl jsem po Habanerech a TSM. Pokud by aspon něco vyšlo, byl bych rád, kdybych měl něco sušených paprik na drcení-na koření, něco na naplnění a zbytek čerstvých bych použil na pasty typu Sriratcha, Pišta atd...to u nás mizí rychlostí světla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak doufám, že má očekávání se alespoň z 1/2 splní...Co se týče ještě odrůd, tak mi to nedalo a ze strachu aby mi vůbec něco vzešlo jsem ještě zasadil Nagu Morich, asi 2 roky stará nerozbalená semínka obyčejných kulatých feferonů a ze zakoupených habaner a jalapení, cayenek z Kauflandu jsem použil semínka. Taky jsem do kelímků přihodil ještě pálivky z Penny. No a teď v červnu jsem narazil v Kaufu na keříkové mutlicolory, tak ty mám taky(a to jsem čekal, že nebudou mít žádný pal, ale příjemně překvapily!!!). Jelikož má milovaná paní na mě naléhala, že se na Velikonoce musí poumývat okna a já okupuju všechny parapety na jihozápadní straně domu, došlo k nekontrolovaným přesunům sazenic, tak jsem je nestihl pořádně popsat. Byl z toho dobrý gulage. Ale uvidíme jak to dopadne....nexte Jahre to vidím asi na 7-9 odrůd ale jen po max. 5 kytkách :-DDD hahaha. Letos jsem se rozhodl něco dát do kýblů, něco do země (obojí do fóliáku). Ale příští rok bych chtěl dát všechno do kýblů. Vede mě k tomu několikero důvodů...za a) ty krvy mravenci (jediné co na ně zabralo, byl Mospilan), resp. ti ani tak ne jak ty vajíčka svilušek,muchnic a podobného obtížného hmyzáctva - grrrrrrrr abych je minimalizoval .... za b) aby to bylo přenositelné - v případě dozrávání na podzim a za c) taky bych chtěl něco mít celoročně...resp. sklízet průběžně během celého roku ..Taky plánuju zastřešenou terasu, tak by se s tím ev. dalo něco podniknout....
Do galerie jsem dal jak výsev a klíčení, tak i následný progres v růstu....a pro domácí kutily jsem nafotil výrobu homade fóliáku. Něco málo o sobě mám i v podpisu....tuším....
Co se týče sázení - pořídil jsem si jako začátečník jiffy...dnes už vím, že se bez toho obejdu. Sázel jsem jen do kelímků od jogurtů, bez umělého svícení, jen na topení a pak na parapety-takže žádné umělé světlo, žádný dohřev...Co se týče celoročního pěstování, chtěl bych zkusit něco nenáročného - třeba nějaké ty keříkovky...Taky se mi zalíbily rocota co jsem tu okomentoval. A co jsem to tak pochopil, tak Tea Racer je tady takový Emeritní kapitán :respect: co sklízí min. 2x ročně nebo i celoročně...gratulace !!! Tak a teď do mě bando ,-)
Chilli rookie i rockie,nehledám extrémy,spíš zajímavé chutě.19-20´ jsem zahájil svou první :nuke: sezónu.A jelikož máme galaktickou spotřebu všemožných past,chilli a jiných laskomin,pídím se po výnosných odrůdách středního spektra atomové stupnice,aby nezabraly stodolu neb domeček není nafukovací.

Baron z Žop
Stálý člen
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 srp 2012 18:40
Reputace: 3313
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Hello chilli maniaci!!!

Příspěvekod Baron z Žop » 26 črc 2020 10:04

:tiphat: Vitaj mezi náma závislákama.... :veryhot:

Uživatelský avatar
Praha
Moderátor
Příspěvky: 483
Registrován: 05 srp 2015 10:50
Reputace: 1010
Obrázky: 0
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Hello chilli maniaci!!!

Příspěvekod Praha » 26 črc 2020 10:58

Zdarec chlape. Mrknul jsem do tvé galerie a máš to celkem vychytaný. Ty elephanty dávám taky každý rok ke konzumaci v čerstvém stavu.Psal jsi domácí pasty, tak ti vřele doporučuji vyzkoušet chunanskou pastu od Tea Racera. Pro mě to je fakt luxus. Nevím jestli pěstuješ nějaké baccatum. Mezi námi jsou dost oblíbené kvůli chuti. Takovej Bishop, starfish nebo el oro za čerstva nemá chybu. A já jakož to balkonovej týpek omezený prostorem musím mít dorsetku na koření. Má super výnosnost a uspokojivý pal.
Tak ať ti to roste!


Uživatelský avatar
diabolus
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 16 led 2020 19:43
Reputace: 58
Obrázky: 0
Bydliště: Hodonín

Re: Hello chilli maniaci!!!

Příspěvekod diabolus » 26 črc 2020 13:33

Díkes za přivítání na zdejší půdě .-).Zejména mě těší slova chvály zdejší Eminence Racera!!! :respect: Večer přihodím do galerie dnešní shoty z fóliáku....udělala mi radost Moruga :thumbup: a habanera.
Chilli rookie i rockie,nehledám extrémy,spíš zajímavé chutě.19-20´ jsem zahájil svou první :nuke: sezónu.A jelikož máme galaktickou spotřebu všemožných past,chilli a jiných laskomin,pídím se po výnosných odrůdách středního spektra atomové stupnice,aby nezabraly stodolu neb domeček není nafukovací.

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2224
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3634
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Hello chilli maniaci!!!

Příspěvekod Bacula » 26 črc 2020 14:19

Ahoj, vítej zde, přeji úspěšnou sezónu 🥂.
Bacula

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Hello chilli maniaci!!!

Příspěvekod Tea Racer » 26 črc 2020 14:41

Tak hlavně ty nej fotky dávej rovnou do vlákna. Málo kdo prolézá galerie jen tak...

Uživatelský avatar
accuface
Stálý člen
Příspěvky: 822
Registrován: 01 led 2019 19:39
Reputace: 2808
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc

Re: Hello chilli maniaci!!!

Příspěvekod accuface » 26 črc 2020 14:46

Tak další moravák, tož vítaj, ať se daří. Zaujalo mě jak píšeš, že plniš papriky zelím, náhodou nějaký recepis by nebyl, díky.


Zpět na „Představte se v chilli fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů