Locki 2012

Co jsme vypěstovali v roce 2012
locki
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 29 čer 2012 22:08
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Český Brod

Locki 2012

Příspěvekod locki » 29 čer 2012 23:25

Zdravim pratele chilli,

letos jedu nasledujici druhy - Naga Morich 3x, Red Habanero 3x, Yellow Habanero 2x, Mild Thai 1x, NoName trpaslici 4x. Postupne budu sazet foto i nejake popisky.

K dnesnimu dni je na Naga Morich celkove asi 20 plodu, podobne na Habanerech...a samozrejme utesene pribyvaji, foto dodam. Mild Thai neco pres 25, ale na jedne rostline a do 10 kusu jiz sklizeno dobre vyzralych. Trpaslici zhruba 50 plodu a nejakych 12 uz jsem sklidil.

Obrázek

Mild Thai, semena puvodem z Thajska, ani nahodou jsem necekal, ze pujdou tak hezky a rychle. Nemel jsem o nich valne mineni(hloupy predsudek), takze jsem z sestnacti rostlin 15 rozdal uz zacatkem dubna v praci. Skoda. :) Nadherne dekorativni, mirne az stredne paliva. Velikost plodu do 7cm. Kulata palivost pretravavajici kratce. Vynikajici sladka chut srovnatelna s nejlepsimi salatovymi paprikami. Timhle clovek potesi i milovniky primerene palivych jidel. Idealni do nakladanych hermelinu. Palivosti neurazi a nikoho nesejme.

Obrázek

Noname trpaslici. Tohle jsem dostal od bratrova tchana, odrudu presne netusim. Foto za jehoz kvalitu se lehce omlouvam, porizene tesne pred sklizni prvni letosni vlny. Stredni az silna palivost. Velikost plodu kolem 3 cm. Fantasticke do gulasu. Skvele podpori a vytahnou chut masa. Samotna chut papricek pomerne neutralni, mirne sladka.
Naposledy upravil 1 dne locki; celkem upraveno 30x.
Neboj se a sněz tu Nagu celou. My se budem smát, až se budeš za břicho popadat.

locki
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 29 čer 2012 22:08
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Český Brod

Re: Locki 2012

Příspěvekod locki » 30 čer 2012 13:49

Patrim k primitivnimu lidu hrnkove kultury. Coz ma sve kouzlo, vyhody, ale i znacne nevyhody. Sklenik, ani zahon vzhledem k prostorovym moznostem me minizahradky nehrozi. Vyuzivam jizni stenu domu, ktera pres den hezky akumuluje a odrazi teplo. Celkem idealni podminky, jen cerne kvetinace musi byt takhle vyparadene alobalem, jinak by byl z korenu ovar. ;-) Zeleny flek pred kvetinaci je zbytek cerstve sklizeneho trsu medunky.

Obrázek

Naga Morich je letosni experiment a zatim vypada dobre, jsou to ty nejvetsi rostliny uprostred. Velikostne predbehly o 14 dni driv vylezla Habanera uz za mesic a pul. Narozdil od yellow habaneros nechutnaji zadnym skudcum, ani msicim. Rostlina na obrazku ma dnes na vysku nekde kolem 80 cm a napocital jsem na ni 18 kousku ruzne velikosti. Dalsi dve jsou tak o tyden ve skluzu. Ale vypada to v ramci moznosti zatim na bohatou urodu.

Obrázek

Na tyhle Nagy jsem opravdu zvedav. V planu je predevsim omacka ve stylu "cukr a bic" na ananasovem zakladu. V zari uz si s ni snad vylepsim steaky.

Obrázek

Nasleduje klasika. Cervena a zluta habanera. Tyhle bezne papriky jsou moje nejmilejsi. Nefandim honu na rekordy v palivosti. Jde to totiz casto na ukor kvality ostatni chuti plodu. Kdyz se trefi dobre habanero, je v kuchyni dost palive pro kazdeho a zaroven, predevsim mlete, pekne sladke plody z meho pohledu neprekonane do masovych jidel.

Obrázek

Nasledujici fenotyp miluju - mala, zdrava s dokonalym pomerem plod/list. K dnesku je na ni 6 nadhernych kousku. Pokud jich sklidim dohromady aspon 25 z tech dvou rostlin co mam, bude zlute habanero pyre s hodne starym balsamicem a trochou cesneku.

Obrázek

...a zaverem strucne o zpusobu pestovani. 10 litru kvetinace, substrat floria muskat, u dna konsky hnuj. Hnojivo vmisene do substratu - smes hnoje konskeho, kravskeho a slepiciho v granulovane forme. Papriky snesou dost, takze predpokladam jako obvykle predhnojeno na celou sezonu. Dale - v idealnim pripade - uz jen zalevani destovkou.
Neboj se a sněz tu Nagu celou. My se budem smát, až se budeš za břicho popadat.

locki
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 29 čer 2012 22:08
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Český Brod

Re: Locki 2012

Příspěvekod locki » 09 črc 2012 17:40

Letosni prvni drobna varka krasne vyzralych mild-thai do hermelinu. V pozadi zacina chytat barvu predvoj Naga Morich. V poslednich dnech jsem aplikoval poprve v sezone lignohumat, tak jsem zvedav, zda bude mit na papriky stejne dobry ucinek, jako na jine rostliny.

Obrázek
Neboj se a sněz tu Nagu celou. My se budem smát, až se budeš za břicho popadat.

locki
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 29 čer 2012 22:08
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Český Brod

Re: Locki 2012

Příspěvekod locki » 18 črc 2012 11:00

Dovolte malou nefotografickou vsuvku. Foto bude zitra, nebo pozitri, uz se to barvi, ale je hnusne a my, pravi outdoorari to ted mame nevesely. Pocasi paprikam uz tyden nepreje, takze jsou trochu v zaseku.

Dnes jsem sklidil prvni cervene Habanero, vybarvilo se uz pred zhruba tydnem. Hned doslo na ochutnavku. Pal nezklamal, ale ta chut...pratele, proste nad Habanero, domaci, s laskou pestovane v dobrem substratu v chuti snad zadna neni. Sladke, ovocne, nadherne aromaticke. :-)

Mejte super den.
Neboj se a sněz tu Nagu celou. My se budem smát, až se budeš za břicho popadat.

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Locki 2012

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 18 črc 2012 20:45

locki píše:Dnes jsem sklidil prvni cervene Habanero, vybarvilo se uz pred zhruba tydnem. Hned doslo na ochutnavku. Pal nezklamal, ale ta chut...pratele, proste nad Habanero, domaci, s laskou pestovane v dobrem substratu v chuti snad zadna neni. Sladke, ovocne, nadherne aromaticke. :-)
Svatá pravda, proto pěstujeme a obohacujeme svoji zahrádku o další chutné nepoznané odrůdy :tiphat:

locki
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 29 čer 2012 22:08
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Český Brod

Re: Locki 2012

Příspěvekod locki » 18 črc 2012 21:11

Taktak. Zavislost na pestovani mam solidni a dalsim vyzvam jsem otevreny. :-) 2013 bude odrudove vyrazne pestrejsi, protoze kdyz koukam na Vas ostatni, pojal jsem to znacne uzkoprse, coz napravim! :tiphat:

Svetlo uz nebylo nic moc, ale pokroky jsou docela viditelne. Zacnu tim, ze kdyz clovek dostane jako darek semena Habaneros ze zahradnictvi, nemusi byt vzdy vse jak je napsano na saccich se seminky. Zklamani se sice nekona, jen barevne podani se ponekud lisi. :rolleyes:

Takze ne cervene, ale oranzove Habanero. Radost mi to ale nekali...

Obrázek

...a to co melo byt zlute je cervene a jak uz bylo vyzkouseno po snidani velmi chutne...

Obrázek

...Mild Thai jede druhou vlnu. Pocetnejsi a od poklesle prvni se snazi o vzprimenejsi vzhled...

Obrázek

...taaak a ukazuje se, ze se vyplati si poridit seminka odtud :wave: , protoze Naga Morich pres ne zcela priznive a v poslednich 10 dnech temer hnusne podminky mohutne nasadila a prvni vlastovky uz za chvili budou k ochutnani. Pristi rok ji urcite dam znova, ale musim zkusit dalsi veci odtud, predevsim ruzne druhy Fatalii, Squash, Cheiro, cokoladova haba...

Obrázek

Obrázek

...no a posledni jdou logicky trpaslici. Snazej se za oknem, protoze vzhledem k rozrustani vetsich sester venku na ne nezbylo rozumne misto. A snazi se pomerne hezky...

Obrázek

Snad se letosni leto umoudri, zacne svitit a vypece vsechno hezky "dozlatova".
Neboj se a sněz tu Nagu celou. My se budem smát, až se budeš za břicho popadat.

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Locki 2012

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 18 črc 2012 22:01

locki píše:Svetlo uz nebylo nic moc, ale pokroky jsou docela viditelne. Zacnu tim, ze kdyz clovek dostane jako darek semena Habaneros ze zahradnictvi, nemusi byt vzdy vse jak je napsano na saccich se seminky. Zklamani se sice nekona, jen barevne podani se ponekud lisi. :rolleyes:

Takze ne cervene, ale oranzove Habanero. Radost mi to ale nekali...
Problém s barvama máme taky a to nejen s naším osivem, ale i od sofistikovaných a desítky let prodávajících semenářství ze zahraničí. Ono není v silách uhlídat genetiku a natož u odrůd, které jsou absolutně neznámého původu svých rodičů a časového horizontu pro standardizování osiva z hybridní odrůdy na stálou.

Každopádně Habanero Orange sedí i tvarem, který znám. Je dost odlišný od Habanero red.

Ať Ti to roste :veryhot:

locki
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 29 čer 2012 22:08
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Český Brod

Hlavni sklizen se blizi

Příspěvekod locki » 11 srp 2012 22:10

Dovolte mi podelit se o dalsi pestebni radost letosniho roku. Vcelku pocasi navzdory, protoze papriky by venku bez skleniku ocenily teplejsi a slunecnejsi leto(a hlavne teplejsi noci). Navic u nas relativne dost prsi, je to porad mokre, zvlast pres noc, takze jsem mel nepatrnou ztratu v podobe 3 plodu chycenych plisni...ale ted k tomu lepsimu:

Naga Morich jde pomalu do finale hlavni vlny. Nebude ji rozhodne malo. Omacek bude dost. Vcera jsme grilovali "Hot wings" s ananasovou omackou z prvnich par letosnich Nag a Habaner a zkratka super! Prisna papricka. :veryhot:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Red Haba jdou do finale pomaleji, ale bude to, pokud se nic nepodela, take hezka sklizen. Dve fotky na ukazku:

Obrázek

Obrázek

...a jeste krasna hlavni vlna trpasliku...

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil 1 dne locki; celkem upraveno 12x.
Neboj se a sněz tu Nagu celou. My se budem smát, až se budeš za břicho popadat.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2012“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů