Petr Polášek - Sezona 2020

Naše pěstitelské snažení v roce 2020
-mm-
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 18 dub 2018 10:13
Reputace: 14
Obrázky: 0

Re: Petr Polášek - Sezona 2020

Příspěvekod -mm- » 14 úno 2020 23:15

Ahoj Petře,

jak si připravuješ záhon na ty papriky a jak často je hnojíš? Já si připravil záhon na podzim tak že jsem tam zaryl granulovaný hnůj a teď přemýšlím jestli to bude stačit na celou sezónu nebo je mám přihnojovat a kolik - poloviční/plnou dávku dle návodu, jak často a hlavně kolik vylét ke kytce.
Mohl bych poprosit i o informaci jak hnojiš kytky v květináči?

Díky moc a ať se daří!

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Polášek - Sezona 2020

Příspěvekod petr.polasek » 16 úno 2020 09:00

-mm- píše:
14 úno 2020 23:15
Ahoj Petře,

jak si připravuješ záhon na ty papriky a jak často je hnojíš? Já si připravil záhon na podzim tak že jsem tam zaryl granulovaný hnůj a teď přemýšlím jestli to bude stačit na celou sezónu nebo je mám přihnojovat a kolik - poloviční/plnou dávku dle návodu, jak často a hlavně kolik vylét ke kytce.
Mohl bych poprosit i o informaci jak hnojiš kytky v květináči?

Díky moc a ať se daří!
Záhon je jen zrytý, při výsadbě dám pod každou rostlinu hrst granulovaného kravského hnoje. To že jsi ho tam zaryl, je další možnost řešení. Po výsadbě hnojím jednou za týden kombinaci tekuté Hoštické na papriky a rajčata - lignohumát - vitality komplex. V případě květináčů používám recyklovaný substrát, doplním velkou hrstí kravských granulí (pro odrůdy C. Baccatum hrsti dvě) a po výsadbě hnojím stejnou směsi ve stejných intervalech. Tyto lze dle potřeby zkrátit nebo prodloužit. 1x týdně dále aplikuji Wuxal calcium na list (ředění 1ml do litru vody).

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Polášek - Sezona 2020

Příspěvekod petr.polasek » 16 úno 2020 15:42

Od posledního updatu nějaká doba uplynula a je čas na další. Některé odrůdy ještě klíčí, další již čekají na přesazení a něco již vytsřelilo vzhůru. Letos trochu hůře klíčí odrůdy C. Baccatum, některé klíčím již ve třetí (!) vlně. Oproti tomu odrůdy C. Chinenses jsou již prakticky všechny přesazeny, jediná odrůda která hapruje, je Habanero Green (nejspíš staré osivo). Přesazené rostlinky již začínám opatrně přihnojovat; zatím 5 ml směsi, uvidíme, jak zareagují. Obrázky řeknou jako vždy víc.
Pohled na pěstební koutek
63334
Rostlinky čekající na přesazení
63335
Malé sazeničky
63336
Odrůdy C. Chinenses zůstanou v těchto květníčcích do finální výsadby, odrůdy C. Baccatum ještě čeká transfer do 1l květináčů.
Sazenice pro zájemce
63337
3x NuMex Suave Orange, 1x JPGS

Doufám, že brzy vyklíčí zbytek rostlin, ale snad to nebude problém. Pěstební místo ve vyhřívaném pařníku se pomalu uvolňuje, blíží se čas výsevu Anuumek. Dnešní report je u konce, můžete se těšit na další. Ať to klíčí a roste :tiphat:

vsezved
Stálý člen
Příspěvky: 778
Registrován: 09 pro 2019 22:24
Reputace: 2366
Obrázky: 0
Bydliště: Stod

Re: Petr Polášek - Sezona 2020

Příspěvekod vsezved » 16 úno 2020 16:17

Krásné statné rostlinky. Je vidět, že už to máš dokonale zmáknutý. Pěkně hustě olisťují, patra staví hned nad sebe bez zbytečného vytahání.
Každý máme svoji úchylku. Život je otázkou priorit.

Uživatelský avatar
Quentin_Bull_89
Stálý člen
Příspěvky: 1465
Registrován: 09 kvě 2018 17:58
Reputace: 1963
Obrázky: 0
Bydliště: Kypr, Oroklini

Re: Petr Polášek - Sezona 2020

Příspěvekod Quentin_Bull_89 » 16 úno 2020 16:19

To už máš krasavice na to, jaké dnes máme datum. :respect:
„Chilli je jako plamen: jakmile neroste, zhasíná.“ :chilli11:

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Polášek - Sezona 2020

Příspěvekod petr.polasek » 16 úno 2020 17:32

Na konci sezony dám do placu pěstební deník :manual: :chilli11: :jalapeno: :naga: :jolokia: :chipotle:

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Polášek - Sezona 2020

Příspěvekod petr.polasek » 19 úno 2020 11:50

Dnešní report je spíš malou rekapitulací před další fází pěstování - výsevu odrůd C. Anuum. Odrůdy C. Chinenses a Baccatum ve většině případů vzešly; něco se stále nedaří. Více v přehledu.

C. Chinenses
Zde se letos daří, vše je přesazené s výjimkou Habanero Green, tuto klíčím již potřetí, použil jsem jiný balíček semen.
přesazené
Habanero Red
Habanero Maya Red
Habanero Orange
Habanero Chocolate
Pimenta De Neyde
Aji jobito
Santa Lucia Yellow Seasoning
NuMex Suave Orange
NuMex Suave Red
JPGS

C. Baccatum

vyklíčené a přesazené
Bishop´s Crown
Malawi Peppadew
Inca Berry
Aji Guyana
Brazilian Starfish

vyklíčené
Aji Ahuachapau
Aji Amarillo
Aji Lemon Drop - z třetí vlny
Aji Cristal
El Oro De Ecuador - vyseta pojistná rostlina (nějak se mi to nelíbí)

vyseté - třetí (!) vlna
Aji White Fantasy
Aji Golden

Vyklíčené rostlinky již čeká přesazení, ostatní doufám, že vyjede co nejdříve. Osevní plán zatím vychází, ale začínám trochu nervóznět; je dobré mít vše venku co nejdříve, ať stihne vše dozrát.

Pomalu již dám klíčit Anuumky, uvidíme, jak se jim bude dařit. Snad se nezopakuje situace z loňského roku, kdy měly problém s růstem po finální výsadbě.

Dnešní report je u konce, u dalšího ahoj :tiphat:

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Polášek - Sezona 2020

Příspěvekod petr.polasek » 23 úno 2020 18:51

Týden utekl jako voda a je čas na další update. V minulém souhrnu jsem shrnul klíčení z první části výsevu. Odrůdy C. Chinenses již vyklíčily kompletně, z C. Baccatum čekám jen na Aji White Fantasy. Tím se posouváme dál; na řadě je klíčení odrůd C. Anuum. Dnes šla první várka semen do lignohumátu, po výsevu přijde na řadu další. Výsev provedu do substrátu, něco málo půjde do Jiffů. Zároveň ještě dopěstovávám sazenice pro zájemce, ty však do statistiky neuvádím. Pár obrázků vše jako vždy příblíží lépe.
Hlavní pěstební koutek
63434
Pohled do pařníku
63435
Rostlinky po přesazení, ty čekající na přesazení a namočené osivo
63436
Přesazené rostlinky
63437
Rozjely se pěkně, dostávají výživu, brzy budu muset zvýšit dávku.
Je čas dát sem nějaký detail sazenice. O dnešní se postará fialová kráska Pimenta De Neyde
63438
Habanero Maya Red
63439
CGN 21500
63440
Zde je pohled na vedlejší pěstební koutek; jsou zde přesazené rostliny pro zájemce o sazenice
63441
Odrůdy C. Baccatum jsou ve větších kelímcích, odrůdy C. Chinenses v menších. Počkám cca 2 týdny, až se holky chytí a pak tradá k novým majitelům.

Dnešní report končí, brzy dodám další. Ať se daří nejen v pěstování :tiphat:


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host