Přesazení ze záhonu do květináče

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
voyta
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 12 čer 2019 22:35
Reputace: 1
Obrázky: 0

Přesazení ze záhonu do květináče

Příspěvekod voyta » 16 zář 2019 10:21

Ahoj,
První sezónu mám zasazeno na Horní Bečvě (což je podhůří, čili tu není takové teplo jako všude jinde a i mrazíky začínají dříve)
Protože je tu v průměru větší zima, habanera, lemon dropy apod. teprve dozrávají. Odhaduji, že by potřebovaly 14 dní až měsíc, aby se dalo sklízet.

Holt budu muset přístí rok začít s klíčením už tak na konci ledna :dunno:

Vzhledem k tomu, že meteorologové už hlásí první mrazíky, přemýšlím o přesazení ze země do květináčů a "uklizení" kytek někam dovnitř.
Otázka je následující: očekávám, že rostliny budou mít silně rozvinutý kořenový systém, můžu kořeny zastřihnout, aby se mě rostliny vešly do květináčů? Neutrpí rostliny přesazením nějaký šok, který by vedl k uhynutí rostliny nebo opadání plodů?

Díky

Uživatelský avatar
JanaK
Stálý člen
Příspěvky: 225
Registrován: 02 srp 2018 08:41
Reputace: 640
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov

Re: Přesazení ze záhonu do květináče

Příspěvekod JanaK » 16 zář 2019 10:55

Ahoj, loni jsem papriky vyryla a přesazené do květináčů nechala ještě pár dnů stát na jejich původním místě, pak jsem ostříhala kvetoucí větvičky většinou za posledním plodem spíš kvůli místa a přenesla do nevytápěné pracovny. Všechny vpohodě dozrály a mrňata ještě slušně dorůstaly. Sklízela jsem zhruba do vánoc.
5355253556

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Přesazení ze záhonu do květináče

Příspěvekod Erben61 » 16 zář 2019 17:41

Když si to vyrýpneš pěkně, řekněme 15-20 cm od stonku a tak 30-40 cm do hloubky porušíš sice jemné kořínky, ale rostlina to v pohodě dá, někdy se ani viditelně nezastaví. Rozhodně se to vyplatí.Letos je předpověd docela strašidelná, zrovna před chvíli říkali ve zprávách od poloviny týdne místy přízemní mrazíky.......takže neváhej.
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů