Onyxuv chilli balkon 2012

Co jsme vypěstovali v roce 2012
Uživatelský avatar
Onyx
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 23 úno 2011 22:27
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Onyxuv chilli balkon 2012

Příspěvekod Onyx » 02 úno 2012 11:52

Ahoj milí pěstitelé :tiphat: ,
po nějaká době se opět hlásím protože zásoby chilli se velice stenčili a na příští rok by jsem byl na suchu, dalším důvodem jsou ohlasy pěstitělu na pokrm Japapeno Poppers.Proto jsem si nějake pro mě zajímave druhy objenal a rozšíil si tak své pěstitelské obzory. Tento rok budu pěstovat jak na balkoně,tak se mi poštěstilo i u své přítelkyně vybojovat nějaké to uložné místo na zahradě. Celkem jsem měl na výběr 20 druhů ale jako většina pěstitelů bojuje s prostorem tak i já jsem musel promyslet jaké druhy budu muset vyřadit na ůkor prostoru. Proto mi zbylo 12 druhů chilli které jsem vysadil.Některé chilli semínka mám z minulého roku ze svých vypěstovaných papriček s tím že jsem i nějaké semínka objednal z http://www.chilli-seminka.cz" onclick="window.open(this.href);return false; a druhého nejmenovaného obchodu. Jako minulý rok probíhá klíčení na stejném mediu které se mi osvědčilo.Použit byl mini skleník ve kterém jsou nádoby naplněny perlitem a snažím se teplotu udržovat na 28 stupních.Bohužel jako zdroj tepla používám prokletý radiátor díky kterému se mi teplota pohybuje řádově mezi 26-30 stupnu.Semínka jsem vysadil dne 24.1.12 a již 27.1.12 byl u semínek zřetelný klíček.Jakmile budou mít slečny děložní lístky,budou přesazeny do výsevních plat se subsrátem pro výsev.Poté bude část uložena v korejtkách nabalkoně a zbyle holky pujdou nejspíše do 3,5 litrových květníku k přítelkyni na zahradu. Fotky a informace se sem budu snažit nahrávat časteji než tomu bylo minulý rok. :chilli11:

DRUHY CHILLI:
Naga Jolokia Yellow
Black Pearl
Tequilla Sunrise
Anaheim
Red Peter Pepper
Sweet Chocolate
Medusa
Pinocchio´s Nose
----------------------------
Jalapeno Maylon
Early Jalapeno
Jalapeno Delicias
Jalapeno Purple
Jalapeno NuMex Jalmundo


7001

Omlouvám se za křivě dané jmenovky :( ale víko od skleníčku mi nedovoluje aby to oku mohlo lahodit :rn:
7000

Uživatelský avatar
Onyx
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 23 úno 2011 22:27
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Onyxuv chilli balkon 2012

Příspěvekod Onyx » 09 úno 2012 21:58

Aktualizace:
Takto to u mě vypadalo 5.2.2012
[fade]Jalapeno Maylon[/fade]
7063

Dne 9.2.2012 holky vypadají čím dal tím lépe,pouze se začíná projevovat,že se jim již nechce být v mokrym perlitu a ve velký vlhkosti,zítra budu presazovat do substratu pro výsev.

Black Pearl / Jsem z této rostlinky vcelku mimo :firy:
7061
7062

Pod lampičkou při každodenní kontrole jak se holky mají!
7064

Medusa
7065

Na noc je dávám již pod zářivku 18W,holky se k ní pěkně naklanějí,v neděli budu řešit odraznou prolchu ve skříni.
7066

Zatím se mějte, pokusím se postnou další fota co nejdřívě. :firychil:

Uživatelský avatar
Onyx
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 23 úno 2011 22:27
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Onyxuv chilli balkon 2012

Příspěvekod Onyx » 13 úno 2012 21:43

Takto to u mě vypadalo dne 10.2.12
7089

Moc prosím o radu zdejěších pěstitelu!
Chilli papričky byli v pátek přesazeny do substrátu pro množení a výsev (bez hnojiv atd), řádně zality a šoupnuty do skřínky pod zářivku "Zářivka Day - Lite T8 43,8 cm, 15W" co jsem našel je "Svítivost: 6500K. Délka 43,8cm". Jedna se mi o to že díky rekonstrukci na baraku nemá cenu dávat chilli na parapet.Do bytu nejde žádné světlo. Papriky jsou co nejblíže k světlu.Po příjezdu v neděli domu jsem zjistil že nekteré papričky vypadají uvadle ačkoliv maji na dotek substrát vlhký,lekl jsem se a rozmíchal jsem Previcur v dávkování 1L vody a 3 ml přípravku, papričky jsem zalil ale na koncich děložních listku jsou suché černé špičky,foto by jsem rád přiložil,bohužel muj fotak to nedokaže hezky vyfotit a bylo by to bezvýznamné. Myslíte že je zářivka nevyhovující či jsou papricky přelité? Předem moc děkuji za reakce! :clock:

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onyxuv chilli balkon 2012

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 14 úno 2012 11:04

I kdyby se listy dotýkaly světla je málo pravděpodobný, že je zářivka spálí. I když u tak malý rostlinky to možný asi bude. Problém bude spíš v samotným přesazení. Každá rostlina takto předpěstovaná dostane velký šok. Po celou dobu jsou zvyklý na vzdušnej perlit a vodu a pak dostanou substrát (pro ně něco úplně novýho :) ) Nepíšu zde pro nic za nic, že je lepší předpěstovávat v médiu jako je např. rockwool, nebo rašelinové tablety JIFFY, kde se těmto problémům vyhneš.

Uživatelský avatar
Onyx
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 23 úno 2011 22:27
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Onyxuv chilli balkon 2012

Příspěvekod Onyx » 14 úno 2012 12:06

díky za reakci,každopadně sem rad ze se jedná o šok z přesazení, je to moje druhé pěstování a ačkoliv mam jiz menší zkušenosti s chilli tak se furt učím, příští rok od vás koupím jiffy a zkusim pro mě novou metodu klíčení. Pak mám ješte jeden dotaz k zářivce, pokud mam skřínku 40x27x42 cm ( š,v,h) která je na fotkach,kolik W žárovku by jsem mel pouzit, ačkoliv mám pouze 15W s delkou 42 cm skřínka je osvetlená dostatečne z mého pohledu ale vidi to tak i chilli?díky

Uživatelský avatar
Maxim
Stálý člen
Příspěvky: 150
Registrován: 23 zář 2011 23:00
Reputace: 73
Obrázky: 0
Bydliště: España

Re: Onyxuv chilli balkon 2012

Příspěvekod Maxim » 14 úno 2012 14:00

Nepřesadil si je příliš brzy? Jinak perlit je super hlavně pro rostliny s dlouhou dobou klíčení - po půl roce mi konečně vylezla Morinda citrifolia
O

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onyxuv chilli balkon 2012

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 14 úno 2012 14:25

Onyx píše:díky za reakci,každopadně sem rad ze se jedná o šok z přesazení, je to moje druhé pěstování a ačkoliv mam jiz menší zkušenosti s chilli tak se furt učím, příští rok od vás koupím jiffy a zkusim pro mě novou metodu klíčení. Pak mám ješte jeden dotaz k zářivce, pokud mam skřínku 40x27x42 cm ( š,v,h) která je na fotkach,kolik W žárovku by jsem mel pouzit, ačkoliv mám pouze 15W s delkou 42 cm skřínka je osvetlená dostatečne z mého pohledu ale vidi to tak i chilli?díky
15W těmhle prckům stačí. Otázka je čím budeš svítit za 2 - 3 týdny až povyrostou. Kupovat JIFFY nemusíš, ale můžeš zkusit jinou metodu klíčení... už jen volný rozhození osiva do substrátu a následný pikýrování bude lepší než perlit. Když si paprika při přesazování udrží kořenový bal v zemině, i třeba částečně, mnohem líp se adaptuje na nový prostředí a mnohem rychleji se chytne a začne růst. Posílám fotografií rostlinky Black Pearl, která takhle v JIFFU živoří už skoro měsíc.

7090



Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2012“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů