Trinidad Scorpion Butch T

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Trinidad Scorpion Butch T

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 02 úno 2012 10:46

Trinidad Scorpion Butch T Zamluvit si tuto odrůdu můžete zde: TS Butch Taylor

Druh: Capsicum Chinense

Pálivost: 1,463,700 SHU

Původ: The Chilli Factory (Austrálie)
Zrání 120+ dní
Plod: 6 cm dlouhé, 3 cm široké

Výška: 100+ cm

Info: Od 1.3.2011 je nejpálivější chilli papričkou zanesenou do Guinesovy knihy rekordů Trinidad Scorpion Butch T z dílny The Chilli Factory (Austrálie). Chemickou analýzou vyskoúčinnou chromatografii s elektrochemickou detekcí HPLC-ED prokázali rekordní koncentraci kapsaicinu, které bylo obsaženo 1,463,700 Scovilleho jednotek SHU. To provedla laboratoř EML Consulting Services.
Butch T na konci názvu jinak poměrně známé odrůdy chilli papričky Trinidad Scorpion nese jméno pěstitele Butch Taylora, který je považován za "otce" nového mutanta Trinidad Scorpion Butch T.

[img=center]http://www.seminka-chilli.cz/fotky18106 ... utch-T.jpg[/img]

7002


Uživatelský avatar
Hami
Stálý člen
Příspěvky: 448
Registrován: 19 čer 2011 21:44
Reputace: 3
Obrázky: 0
Bydliště: Mělník

Re: Trinidad Scorpion Butch T

Příspěvekod Hami » 02 úno 2012 14:34

Zajímavá informace, díky!
Do teď jsem si myslel, že Butch T znamená " drsňák Trinidad ", případně se to dá přeložit jako " řezník T " :-D

Uživatelský avatar
Michellita
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 28 led 2012 21:40
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Třebíč

Re: Trinidad Scorpion Butch T

Příspěvekod Michellita » 02 úno 2012 18:52

Ten řezník bylo první co mě napadlo (néé že bych se za to nějak styděla :D). A informace, že právě tato paprička je nejpálivější je pro mě naprosto nová :) Děkuji za ni ;)
Live long and prosper!

michal
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 27 led 2012 21:15
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Trinidad Scorpion Butch T

Příspěvekod michal » 05 úno 2012 14:49

Už akýsi farmár vyrobil pálivejšiu papričku ako toto .

Butterfly
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 18 bře 2013 13:53
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Trinidad Scorpion Butch T

Příspěvekod Butterfly » 18 bře 2013 13:59

Jestli jsem offtopic, tak prosím upozorněte, jsem tu nový a moc se neorientuju...

Letos první pokus o pěstování - semínka mám od minulého týdne, tak jsem si říkal, co bych pro ně mohl udělat, aby rychle vyklíčila - tak jsem nakoupil rašelinové tablety, dal je do misky, přetáhl pytlíkem od svačiny a šup na topení - teď jsou to teprve 3, nebo 4 dny, co jsem to udělal a už lezou klíčky, takže doporučovaný postup funguje skvěle - a já se bál, že než se něco objeví, bude to trvat měsíc :)

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Trinidad Scorpion Butch T

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 10 dub 2013 09:55

Butterfly píše:Jestli jsem offtopic, tak prosím upozorněte, jsem tu nový a moc se neorientuju...

Letos první pokus o pěstování - semínka mám od minulého týdne, tak jsem si říkal, co bych pro ně mohl udělat, aby rychle vyklíčila - tak jsem nakoupil rašelinové tablety, dal je do misky, přetáhl pytlíkem od svačiny a šup na topení - teď jsou to teprve 3, nebo 4 dny, co jsem to udělal a už lezou klíčky, takže doporučovaný postup funguje skvěle - a já se bál, že než se něco objeví, bude to trvat měsíc :)
I když tento způsob klíčení (na topení) zavrhujeme z nedostatku přímé kontroly a možnosti dodržení konstantní teploty, je vidět, že klíčit lze i tímto způsobem. Z vlastních zkušeností víme, že klíčivost je více jak 90% a začátek klíčení je do 7 dnů od zasetí při konstatní teplotě 27°C.

Uživatelský avatar
mruuh
Stálý člen
Příspěvky: 135
Registrován: 30 zář 2012 16:33
Reputace: 23
Obrázky: 0

Re: Trinidad Scorpion Butch T

Příspěvekod mruuh » 10 dub 2013 11:48

Ja som tak tiez klicil Jalapenos (dva druhy), a z 15 ich vyliezlo vsetkych 15. Habanera tak vyliezli ale len dve z piatich.

Butterfly
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 18 bře 2013 13:53
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Trinidad Scorpion Butch T

Příspěvekod Butterfly » 02 čer 2013 23:57

Ahoj, jednoduchá otázka: rosit/nerosit?


Zpět na „Capsicum Chinenses“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů