Erbovo pokročilé chillenství 2018

Naše chilli papričky v roce 2018
Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Erbovo pokročilé chillenství 2018

Příspěvekod Erben61 » 18 črc 2018 09:19

Ahoj a díky za odezvy. Dostali jsme se hlavně k podivnostem počasí. Ano my starší si pamatujem, že rohlíky byli za 30 halířů a že v létě pršelo, ale takový přívalový deště nebyli na denním pořádku. Je to dané celkovými změnami klimatu, za což si může člověk, jako lidstvo samo. Často o tom přemýšlím, je to možná věkem, dlouhými nočními v podniku kde se soustředují a třídí odpady( hlavně plasty a papír) na recyklaci. Kromě toho, že si seženu kelímky a nádoby na pěstování, vidím, jakými sračkami si zamořujeme planetu a čím jsem tam déle, tak pronikám do systému, jak těžko a nedostatečně se vlastně celý to slavný recyklování provádí. Ale i tak díky za něj. Nenásilně přejdu od odbočení a úvah o osudu planety zpět k papričkám. Dostal jsem totiž nápad, možná chvilku potrvá než ho zrealizuji. Proč používat folii a pořád dokola ji natahovat. Seženu si postupně nějaký plastový desky nebo deklíky, víka z větších nádob, nastřihám tvary a udělám otvory o velikosti kmínku a z jedné strany prostřihnu, aby se to dalo navléct. Ty víka už stejně používám jako podmisky. V podstatě by se to dalo při troše snahy a trpělivosti vytvarovat do tvaru asijskýho klobouku. S prvním, druhým se možná vyvztekám, ale půjde to. Nebude to jistě tak těsný jako folie, ale bude to na delší dobu a i aplikace, tedy doba než takto ozdobím a ochráním spoustu rostlin bude kratší. Když ochrana odvede jen 70-80 % vody v přívaláku, bude to v pohodě. Hned dneska v noci se tomu pověnuju a třeba se povede a v podstatě by to mohlo pomoci i dalším. V podstatě jde o to vytvořit podmisku naopak, šlo by to úplně ideálně z podmisky vytvořit, ale ty náklady. V každým případě se o to pokusím a v případě, že to bude jenom trochu schůdné...tedy úměrně pracné řešení to zdokumentuji. A v případě, že se mi podaří v mezičase při noční vytvořit třeba 5 takovýchto vychytávek, mám pár šichet o zábavu postaráno a ještě stihnu kytky ochránit v případě třeba zářijových chcanců, jak píše kolega Koniash. :dunno: :dunno: :thumbup: :thumbup:
A ještě udělám něco málo pro planetu nořící se do sraček :aui: prože i opětovné používání již vyrobených plastových věcí je cesta. :thanx: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Erbovo pokročilé chillenství 2018

Příspěvekod Chozee77 » 18 črc 2018 09:49

Ahoj Erbe ☺️
To bude určitě fungovat 😇😎🤚👍
A myslím že to tady někdo má i vyfocené...ale nevím kdo😌
Tuším ze někdo na balkoně má květináče zakryté těmi víky s kýblů..a přesně tak jak to plánuješ ☺️
PS...já sem trošku mladší a pamatuju rohlík za 40😀
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2204
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4517
Obrázky: 0

Re: Erbovo pokročilé chillenství 2018

Příspěvekod Pedro » 18 črc 2018 12:30

Ahoj Erbene.
Tvé zamyšlení je fajn. Doby kdy byl rohlík za pár halířů a pivo za 1,40 si pamatuju taky. O to více, že moje babča pracovala ve smíšeném zboží a tak jsem trávil prázdniny obsluhováním v krámě a večer v hospodě. Rád na tu dobu vzpomínám.
Taky občas pršelo, že nás museli evakuovat z tábora a před pár lety pršel skoro celý červenec. Taky si pamatuju, jak jsem se v roce 2010 vracel v září ze Zlína a na "Mohelničáku" byl sníh a u Poličky jsem už prosil všechny svaté, aby auto v té sněhové nadílce na letních gumách kopec vyjelo. Stromy se lámaly nánosem sněhu, který je překvapil, tak jako nás všechny...Takže počasí je vždy takové divoké a nedá se předpovídat. My lidé jsme věčně nespokojení. Velké vedro, velká zima, hodně vody, málo vody, malá úroda jablek, velká úroda jablek...bramboračka je moc bramborová a kyselo moc kyselý...vždy je něco špatně.
A téma recyklace....to je také otázka. My tady recyklujeme, třídíme a vymýšlíme co s tím. Já tam dole v Africe vidím jen bordel a nezájem s tím něco udělat. Každý odhodí vše kde se mu zamane.l Když jsem se jednou nas.. na řidiče, který vyhodil plastovou lahev z okýnka u auta a zeptal jsem se ho co si myslí, že se s tou lahví stane, tak mi řekl: "Vítr to uklidí a možná se někomu hodí na vodu." Co na to odpovědět?
Odpadkové koše nejsou, jednou za měsíc uklízí celé město a hromady bordelu končí v kontejněrech, ale kam je vyváží netužím, když tam není skládka. Takže si myslím, že něco končí u číňanů, kteří si platy vozí zdarma domů a zbytek asi v oceánu. Nebo jsem viděl, jak taková místa zapalují. Pak to hoří několik dní a vůně úžasná. My v Evropě řešíme emise, recyklaci atd. Do motorů dáváme močovinu a tam jezdí šroty, které drží pohromadě jen silou vůle. Ale to jsem se rozvášnil a plevelím tvé vlákno...Hodím do svého vlákna zase nějaké fotky tam odtud.
Papričky máš super, jsi drakouš.

koniash
Stálý člen
Příspěvky: 1553
Registrován: 19 lis 2016 18:44
Reputace: 4878
Obrázky: 0
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Erbovo pokročilé chillenství 2018

Příspěvekod koniash » 18 črc 2018 23:14

:tiphat: jak říká moje naturbiovelevtipná žena,každý musí začít u sebe..odnaučila mně kupovat věci v plastových obalech,třeba balenou vodu,naučila mně nakupovat pečivo do plátěhého měchu místo do mikrotenu,nekupovat zeleninu a raději si ji vytunit doma v přirozené sezoně a prostředí,v podstatě co potřebujeme to buď vypěstuje,nebo doveze z tchánovy farmy popřípadě objedná od prověřených farem z okolí...takže kupujeme jenom portské,cigára a od místního pekárníka chleba, a vlastně ještě od prověřeného řezníka občas flákoty...člověk nemusí řešit recyklaci když nemá co recyklovat...veleprosté
co pálí jak sviňa,nestíhá bolet

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Erbovo pokročilé chillenství 2018

Příspěvekod Erben61 » 19 črc 2018 14:18

RE: Pedro+Koniash : Díky kluci, hezky jste to napsali a ,,naturbiovelevtipná žena".... to je teda termín, ten mě rozsekal. Pravda je způsob života, který uvádíš, moc odpadu nevyprodukuje, ne každý má možnost se takhle zásobovat atd, ale každý by měl začít alespoň málem. Bylo by to celý na velikánskou diskuzi. :thanx: a zdárek chillenci :wave: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Erbovo pokročilé chillenství 2018

Příspěvekod BlueShark » 19 črc 2018 18:58

I kdyby se člověk snažil sebevíc nekupovat potraviny v plastu, nepovede se mu to a nebo stráví sháněním celou věčnost, to je problém, třeba jednou....

koniash
Stálý člen
Příspěvky: 1553
Registrován: 19 lis 2016 18:44
Reputace: 4878
Obrázky: 0
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Erbovo pokročilé chillenství 2018

Příspěvekod koniash » 20 črc 2018 21:47

BlueShark píše:
19 črc 2018 18:58
I kdyby se člověk snažil sebevíc nekupovat potraviny v plastu, nepovede se mu to a nebo stráví sháněním celou věčnost, to je problém, třeba jednou....
jde o jinou věc,samo že všichni nemají stejné možnosti,ale i když je mají malé,mohou se snažit zanechat po sobě co nejmenší stopu,třeba v životě bych nehodil vajgl na zem a to tak že nikde a nikdy,to je jen příklad...ale prostě takové pidi věci se potom přetaví v přístup,který má šanci hodit kořeny kolem toho kdo se chová rozumně..a dobrý kořen je základ... :tiphat:
co pálí jak sviňa,nestíhá bolet

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Erbovo pokročilé chillenství 2018

Příspěvekod Erben61 » 23 črc 2018 12:12

Tááák zdravím přátelé. Dnes odpoledne odjíždím na 6 dní do Budějic,( voda zajištěna) tak takový mini report. Kytky se začínají vybarvovat, počasí by mělo být o.k. tak už teď se obrovsky těším, jak mě po návratu překvapí množstvím vybarvených plodů. No ty barvy ........trochu jsem z toho jelen, pár kytek jsem zachytil, jsou parádní, leč v barvě jinééééé. Aspoň že hrůzostrašná B.R.M. a veleplodné Naganero jsou jak mají být. Dám fotky a posuďte sami. A taky jsem včera udělal prvních 12 skleniček Jalapeň a dalších annumních chrupek v ,,kalným" původně Lobovo nálevu. Píšu původně, protože jsem si ho modifikoval k obrazu svému. :firy: :thumbup:
50443
No a teď ty kytky který mají neočekávanou barvu.....

50444504455044650448

a spolehlivé mordy......mám z nich radost
5044950447

ták a za chvíli vyrážím dělat zas na chvíli dědu dvěma hezky se vybarvujícím papričkám Karolíně ( 4 roky) a Sáře ( půl roku ) a zvlášt ta malinká je každý týden jiná jako správná chillenka.
Tak zdarec a chilli chroupejte opatrně, nebo dopadnete jako Chozee77.....ten začíná bejt hodně těžce záááávislej chillenec. :dunno: :dunno:
:wave: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů