Bullets 2K18

Předpěstování, vnitřní pěstování chilli papriček
Din0
Stálý člen
Obrázky: 144
Reputace: 351

Re: Bullets 2K18

Příspěvekod Din0 » 15 kvě 2018 21:37

hlavně si myslím, že to už nehrozí, navíc mám květináče u baráku, kde bude větší teplota než na volném prostranství a krátkodobě by to taky zvládly :)
Pálí, pálí, to to pálí :firychil: :veryhot: :firy:

Bullets
Stálý člen
Obrázky: 6
Reputace: 185

Příspěvekod Bullets » 16 kvě 2018 13:07

Jste mě uklidnili :) měl jsem pocit, že po ránu je venku docela velká kosa...

Bullets
Stálý člen

Příspěvekod Bullets » 22 kvě 2018 11:30

Holky si zvykají na své místečko u fasády :) ještě musím přesadit do finálních 1l květináčků indoorovky a s přesazováním bude letos finito.

Bullets
Stálý člen

Příspěvekod Bullets » 22 kvě 2018 15:50

Nejenom kytky, ale i já potřebuji občas dobít baterky a vyčistit si hlavu od práce, případně dalších věcí. Takže příroda a kopce jsou ideální příležitostí. Jelikož jsem vášnivý turista (především vysokohorský) dal jsem si letos takové předsevzetí. Tím je aspoň jednou měsíčně vyrazit do hor. Kolem mého bydliště sice kopce jsou, ale akorát tak na nedělní procházku po obědě :D a já radši ty celodenní. Máme konec května a zatím se mi předsevzetí daří plnit...

Doteď jsem vždy chodil po značených trasách, ať už se ženou nebo s rodinou. Loni v létě mi kmotr při kávě v jedné kavárně ve Starém Smokovci (potkali jsme se tam úplně náhodou) vnukl bláznivou myšlenku turistiky mimo značená území. To má ovšem jedno velké ALE. V sezoně, která je od 15.6. do 31.10. se smí turista samostatně pohybovat jen po značených turistických trasách. Mimo sezonu pouze v dolinách = skoro nikde. Možností jak si prodloužit sezonu nebo se pohybovat mimo značená území je s pomocí horského vůdce. Tato možnost je neskutečně drahá, hold business je dnes na prvním místě, před poznáváním krásy hor. Ovšem to co následovalo během několika dní, jsem zatím ještě nikdy nezažil...

Ve čtvrtek se mi ozval kámoš horolezec, jestli si nevylezeme v pondělí někam na kopec. Říkám si proč ne, hlásí pěkné počasí a tak jsem mu potvrdil termín. Okamžitě jsem si vypsal dovolenou, která mi byla schválena a tak už nic nebránilo uskutečnění výšlapu. V pátek jsem si šel koupit úvazy s přilbou a půjčit mačky s cepínem. Večer mi oznámil, že mluvil ještě s jedním kamarádem a zkusíme zdolat Lomnický štít 2634m.

Den D
Den pro mě začínal budíčkem v 1 (což byl pro mě doslova horor). Potom rychle umýt, obléct a o půl 2 mě kámoš vyzvedával u baráku. S přestávkou na koupení dálniční známky a nějakých drobností jsme na parkoviště spodní stanice lanovky v Tatranské Lomnici přijeli kolem půl 5. Následovalo pořádné oblečení, neboť vzduch měl lehce přes 5 stupňů. Poté překontrolování batohů, jestli máme vše potřebné. Vyráželi jsme v 5 za jasné oblohy a vše šlo podle plánu. Během dvaceti minut jsme míjeli mezistanici Štart. Po dvou hodinách jsme dorazili na Skalnaté Pleso, kde jsme si dopřáli odpočinek a oddych. Během další hodiny jsme se vyškrábali na Lomnické sedlo, kde se nám ukázaly Tatry v celé své kráse. Za další půlhodinu se sněhová situace zhoršovala a tak přišla na řadu výzbroj v podobě úvazu, helmy, maček a cepínu. Zkoušeli jsme jít po stopách, které tady někdo zanechal, když šel nahoru. Nevzdávali jsme se... Z důvodu velkého množství sněhu (místy i po pás) jsme bohužel nenašli zajištěnou cestu na vrchol a v klíčovém okamžiku přišel mrak s mlhou. Takže jsme byli donuceni náš pokus ve výšce 2467m vzdát a vrátit se dolů. I přes neúspěšný výstup to byl pro mě neskutečný zážitek a posunutí svých hranic zase o kousek dál :)

47569

47570

Zpět na „Vnitřní galerie pěstování chilli“