Palivy okno:)

Co jsme pěstovali v roce 2011
Jaffata
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 17 čer 2011 10:13
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Palivy okno:)

Příspěvekod Jaffata » 09 říj 2011 21:28

Ja vim no. me to taky podle tech tvaru ty papriky nak nesedi.... seminka jsem objednaval odsud : http://www.chilli-seminka.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; a tam nic jinyho co by Naze bylo podobny nenabizi.... tezko rict..ale kazdopadne to pali jak cert...

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

naga bhut jolokia?

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 20 říj 2011 09:18

Jaffata píše:Ja vim no. me to taky podle tech tvaru ty papriky nak nesedi.... seminka jsem objednaval odsud : http://www.chilli-seminka.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; a tam nic jinyho co by Naze bylo podobny nenabizi.... tezko rict..ale kazdopadne to pali jak cert...
Bohužel semínka z těchto webů jsou nejisté kvality a nejistých genů. Zejména z toho důvodu, že jde s největší pravděpodobností o kupovaná semínka ze zahraničí po "pytlech" a to z různých koutů světa, indie, španělsko, kde rostliny dostávají vše co potřebují. To způsobuje rostlinám nemalý šok, při zasazení v našich krutých podmínkách... chladné podnebí bez nedostatku slunce. Proto je důležité si vlastní semena schraňovat nebo koukat po schopech, které nabízejí semínka pěstovaných paprik v domácích podmínkách.

Zarážející, že většina obchodů nabízejících semínka nabízí odrůdu, která nikdy neexistovala. "Naga (Bhut) Jolokia" je totiž absolutní nesmysl. Z toho by šlo odvodit jediné, jedná se o mix několika druhů Jolokií a Nagy.

Ještě bych zmínil, že se občas může stát, že z genetiky jako je např. Naga Morich, která ma jasný tvar, může vyrůst (zmutovat) i v něco podobného jako je Fatali Red. Nebo již zmiňovaná na FB Nagabon (Scotch Bonnet x Bih Jolokia), vyrostla nám jedna paprička, která je stejná tvarem jako Scotch Bonnet, akorát má všechny vlastnosti (chuť, vůni, pálivost) po Bih Jolokii - příští rok budu určitě pěstovat znovu, přijde mi to jako pěkná raritka :)

Omlouvám se za polo OT v tématu :wave:

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2122
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2411
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivy okno:)

Příspěvekod gandalf » 20 říj 2011 10:06

Já bych si dovolil ještě podotknout, že u těch kříženců po nějaké době dochází k rozpadu na původní a prapůvodní jedince. To znamená, že z části semen vlastně vyroste něco jiného, než co jsme si objednali. Holt genetika je mrcha, co má dlouhou paměť.

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivy okno:)

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 21 říj 2011 12:51

gandalf píše:Já bych si dovolil ještě podotknout, že u těch kříženců po nějaké době dochází k rozpadu na původní a prapůvodní jedince. To znamená, že z části semen vlastně vyroste něco jiného, než co jsme si objednali. Holt genetika je mrcha, co má dlouhou paměť.
S tím nelze nesouhlasit. Zkusím vytáhnout jeden kamarádův článek o genetice a zařadit ho do příslušné kategorie.

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2122
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2411
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivy okno:)

Příspěvekod gandalf » 29 říj 2011 14:26

Ahoj, měl bych takový nápad. Co bys řekl tomu, kdybych udělal nějakou fotoreportáž z toho meristémového množení rostlin. Sice meristémy toho mého chilli nebudou asi ještě vidět, ale kamarád má jistě rozděláno nějaké množení orchidejí - je to stejné /postup/. Určitě by to zvedlo obecné povědomí o moderních možnostech, nebo spíše způsobech množení rostlin, v tomto případě "in vitro".

Uživatelský avatar
Maxim
Stálý člen
Příspěvky: 150
Registrován: 23 zář 2011 23:00
Reputace: 73
Obrázky: 0
Bydliště: España

Re: Palivy okno:)

Příspěvekod Maxim » 01 lis 2011 12:06

Doufám, že bude článek o genetice i fotoreportáž :angr:
O

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2122
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2411
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivy okno:)

Příspěvekod gandalf » 01 lis 2011 12:34

Jo, nějaký povídání k tomu bude, i když toto množení o genetice moc není. Ale něco vymyslíme. Včera jsem kamaráda navštívil v laboratoři a domluvil to na příští týden. Naštěstí tam měl na praxi studentky, tak mně nezaměstnal :-)


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2011“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů