Hledání dokonalé odrůdy

Povídání o chilli papričkách
Uživatelský avatar
BigVD
Stálý člen
Příspěvky: 334
Registrován: 29 led 2015 13:54
Reputace: 626
Obrázky: 0
Bydliště: Most

Hledání dokonalé odrůdy

Příspěvekod BigVD » 01 říj 2017 20:46

Zdravím Vás pánové a dámy. Sezóna nám pomalu končí a to ve mně vyvolává otázku, co budu pěstovat příští rok? Asi jako každý z nás se snažím najít dokonalé odrůdy, ale jak tento proces hledání urychlit? Co takhle udělat menší průzkum zde na fóru? :) Vymyslil jsem si na Vás pár otázek, ze kterých vypíši takový souhrn. Je zde na fóru pár vláken, kde se řeší nejlepší odrůda, ale já to chci pojmout trochu komplexněji.

Pravidla:
1) Berte tento průzkum s nadhledem, nikoho nenutím, aby se zúčastnil, ale budu vděčný za každý příspěvek.
2) Dodržujte jednotlivé kategorie pálivosti. Chybné zařazení odrůd, které jsou na hranici mezi kategoriemi je tolerován. Neznáš-li pal tipni si ho.
3) Nemusíte zodpovídat na všechny otázky.
4) Chcete-li vložit fotky, nemám nic proti, ba naopak, ale pokud chcete vložit více jak jednu fotku, prosím umístěte je do spoileru.
5) Není-li řečeno jinak, uveďte v odpovědi maximálně 3 odrůdy na jednu otázku.
6) Stručné vypsání kladů, či záporů jednotlivých odrůd jsou vítány a mohou se objevit ve vyhodnocení.
7) Nemusí se jednat o ustálené a všemi známé odrůdy, můžete uvést jakoukoliv odrůdu včetně nestálých kříženců, u těchto kříženců by bylo vhodné uvést generaci Fx.

Uvedením odrůdy v odpovědi ji přidělíte body. První odrůda získá 3 body, druhá 2 body a třetí 1 bod. Vyhodnocení bych chtěl udělat koncem listopadu / začátkem prosince. Věřím, že finální vyhodnocení pomůže při výběru odrůd pro pěstování nejen mne. :) Já taktéž odpovím na dané otázky.

Otázky:
Spoiler!
Kategorie A
Do této kategorie patří extrémně pálivé odrůdy chilli papriček. Jsou zde zahrnuty odrůdy s palem 700.000 SHU a vyšším (7 poty, Jolokie, Scorpioni, atd.).
Otázka 1: Jaká odrůda v této kategorii se ti nejvíce líbí podle vzhledu plodů (barva, tvar, velikost, průběh zrání)?
Otázka 2: Jaká odrůda v této kategorii se ti nejvíce líbí podle podle chuti a vůně čerstvého plodu?
Otázka 3: Jaká odrůda v této kategorii se ti nejvíce líbí podle podle chuti a vůně sušeného a namletého plodu?
Otázka 4: Představ si, že můžeš pěstovat jen jednu rostlinu této kategorie, kterou odrůdu by jsi zvolil? Uveď maximálně jednu odrůdu.
Kategorie B
Do této kategorie patří silně pálivé odrůdy chilli papriček. Jsou zde zahrnuty odrůdy s palem od 200.000 SHU do 700.000 SHU (Habanero, Scotch Bonnet, Dewils Tongue, atd.).
Otázka 1: Jaká odrůda v této kategorii se ti nejvíce líbí podle vzhledu plodů (barva, tvar, velikost, průběh zrání)?
Otázka 2: Jaká odrůda v této kategorii se ti nejvíce líbí podle podle chuti a vůně čerstvého plodu?
Otázka 3: Jaká odrůda v této kategorii se ti nejvíce líbí podle podle chuti a vůně sušeného a namletého plodu?
Otázka 4: Představ si, že můžeš pěstovat jen jednu rostlinu této kategorie, kterou odrůdu by jsi zvolil? Uveď maximálně jednu odrůdu.
Kategorie C
Do této kategorie patří středně pálivé odrůdy chilli papriček. Jsou zde zahrnuty odrůdy s palem od 40.000 SHU do 200.000 SHU (Cayenne, Jamaican, atd.).
Otázka 1: Jaká odrůda v této kategorii se ti nejvíce líbí podle vzhledu plodů (barva, tvar, velikost, průběh zrání)?
Otázka 2: Jaká odrůda v této kategorii se ti nejvíce líbí podle podle chuti a vůně čerstvého plodu?
Otázka 3: Jaká odrůda v této kategorii se ti nejvíce líbí podle podle chuti a vůně sušeného a namletého plodu?
Otázka 4: Představ si, že můžeš pěstovat jen jednu rostlinu této kategorie, kterou odrůdu by jsi zvolil? Uveď maximálně jednu odrůdu.
Kategorie D
Do této kategorie patří méně pálivé odrůdy chilli papriček. Jsou zde zahrnuty odrůdy s palem do 40.000 SHU (Jalapenos, Koral, Serrano, atd.).
Otázka 1: Jaká odrůda v této kategorii se ti nejvíce líbí podle vzhledu plodů (barva, tvar, velikost, průběh zrání)?
Otázka 2: Jaká odrůda v této kategorii se ti nejvíce líbí podle podle chuti a vůně čerstvého plodu?
Otázka 3: Jaká odrůda v této kategorii se ti nejvíce líbí podle podle chuti a vůně sušeného a namletého plodu?
Otázka 4: Představ si, že můžeš pěstovat jen jednu rostlinu této kategorie, kterou odrůdu by jsi zvolil? Uveď maximálně jednu odrůdu.
Bonusové otázky
Otázka 1: U jaké odrůdy jsi zažil "lásku na první pohled"? Uveď maximálně jednu odrůdu.
Otázka 2: Jakou znáš nejchutnější nepálivou papriku?
Otázka 3: Jakou odrůdu rajčete máš nejraději?

Budu vděčný za jednotný tvar odpovědí. Navrhuji:
Kategorie A:
1) Odpověď
2) Odpověď
3) Odpověď
4) Odpověď
Kategorie B:
1) Odpověď..... atd.
".....A tak jako při kousnutí do Nagy, jsem při prvních pokusech o pěst chilli zažíval blaženost, jakési uspokojení, které žádná jiná činnost nepřináší. Záhy na to mne chytla ona závislost, která neustále stoupá, tak jako pal Nagy....."
Sezóna 2019, 2018, 2017, 2016

Uživatelský avatar
BigVD
Stálý člen
Příspěvky: 334
Registrován: 29 led 2015 13:54
Reputace: 626
Obrázky: 0
Bydliště: Most

Re: Hledání dokonalé odrůdy

Příspěvekod BigVD » 01 říj 2017 21:06

Za mne je to takto. :)

Kategorie A:
1) Peach Ghost Jami (krémová a zvrásněná); Jolokia Red (pro mne klasický vzhled extrému)
2) Dorset Naga (pravděpodobně nejchutnější paprička co jsem kdy měl)
3) 7 pot Brown; Jolokia Red
4) Dorset Naga, ta nezklame, je skvělá, pálivá, dobře roste a plodí hodně :)
Kategorie B:
1) Pink Tiger (chuťově, ale zklamal)
2) tady si nejsem moc jist, ale volím Habanero Yellow
3) ------ zde netuším
4) z dosavadních znalostí Habanero Yellow
Kategorie C:
1) Manzano Rocoto Red
2) Aji Chrapita je chuťová bomba!; Cayenne Red je klasika na kterou se nedá dopustit
3) Cayenne Red
4) Cayenne Red
Kategorie D:
1) Bishops Crown; Hot Apple
2) Aji Rojo; Cyclon; Aji Lemon Drop
3) zřejmě Pimiento de Pardon
4) Cyclon
Bonusové otázky:
1) 7 pot Bubblegum (tahle žvýkačka mi prostě zaletěla až do srdce :D)
2) Hamík (oranžová baby paprika); Španělská špičatá z lidlu
3) Green Zebra
".....A tak jako při kousnutí do Nagy, jsem při prvních pokusech o pěst chilli zažíval blaženost, jakési uspokojení, které žádná jiná činnost nepřináší. Záhy na to mne chytla ona závislost, která neustále stoupá, tak jako pal Nagy....."
Sezóna 2019, 2018, 2017, 2016

Uživatelský avatar
wlasta1
Stálý člen
Příspěvky: 579
Registrován: 07 led 2015 05:35
Reputace: 266
Obrázky: 0
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hledání dokonalé odrůdy

Příspěvekod wlasta1 » 01 říj 2017 21:19

Kategorie A
1) 7 pot yellow, Jolokia chocolate, TSM
2) 7 pot yellow, TSM, 7 pot red
3) 7 pot yellow, TSM, Gengis Khan Brain
4) Gengis Khan Brain

Kategorie B
1) Habanero chocolate, Naganero tripple, Devils tongue red
2) Devils tongue red, Naganero tripple, Habanero yellow
3) Habanero chocolate, Habanero yellow, Devils tongue red
4) Devils tongue red

Kategorie C
1) Cheiro roxa , aji lemon drop, Fatalii yellow
2) Fatalii yellow, aji lemon drop, joes long cayenne
3) Fatalii yellow, thai red, cayenne
4) Fatalii yellow

Kategorie D
1) Jalapie, Bischop crown, Jalapeño maylon
2) Jalapie, Bischop crown, Jalapeño maylon
3) nesušil jsem nic z této kategorie
4) JALAPIE

Bonus
1) JALAPIE
2) Ramiro
3) Roma F1.

Tak jsem to zvládl... 😉

pan_klobouk
Stálý člen
Příspěvky: 414
Registrován: 12 led 2016 21:06
Reputace: 250
Obrázky: 0
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledání dokonalé odrůdy

Příspěvekod pan_klobouk » 12 říj 2017 11:34

Kategorie A
Do této kategorie patří extrémně pálivé odrůdy chilli papriček. Jsou zde zahrnuty odrůdy s palem 700.000 SHU a vyšším (7 poty, Jolokie, Scorpioni, atd.).
Otázka 1: TPOT Primo,7Pot BBG
Otázka 2: 7POT WES
Otázka 3: rodina 7POT
Otázka 4: 7POT BBG
Kategorie B
Do této kategorie patří silně pálivé odrůdy chilli papriček. Jsou zde zahrnuty odrůdy s palem od 200.000 SHU do 700.000 SHU (Habanero, Scotch Bonnet, Dewils Tongue, atd.).
Otázka 1: Haba Choco,
Otázka 2: Naganero Triple
Otázka 3: nedelam solo
Otázka 4: Haba Choco
Kategorie C
Do této kategorie patří středně pálivé odrůdy chilli papriček. Jsou zde zahrnuty odrůdy s palem od 40.000 SHU do 200.000 SHU (Cayenne, Jamaican, atd.).
Otázka 1: Peach Tiger Tooth,Cheiro Roxa,Squash Jamaica Yellow
Otázka 2: Peach Tiger Tooth
Otázka 3: nedelam
Otázka 4: Squash Jamaica Yellow
Kategorie D
Do této kategorie patří méně pálivé odrůdy chilli papriček. Jsou zde zahrnuty odrůdy s palem do 40.000 SHU (Jalapenos, Koral, Serrano, atd.).
Otázka 1: Atomic Starfish,Bischop Crown
Otázka 2: Atomic Starfisch
Otázka 3: nedelam
Otázka 4: Atomic Starfish
Bonusové otázky
Otázka 1: Sepie Serpent,Big Yellow Mama
Otázka 2: Sweet Banan
Otázka 3: rajce je rajce
pan_klobouk


Zpět na „Pokec o chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů