honzek86

Vaše koníčky, krom pěstování chilli :tiphat:
Uživatelský avatar
honzek86
Stálý člen
Příspěvky: 918
Registrován: 21 zář 2017 12:13
Reputace: 761
Obrázky: 0
Bydliště: Újezd u Uničova

honzek86

Příspěvekod honzek86 » 22 zář 2017 07:35

Ahoj přátelé :)
Jsem Honza a pocházím z Moravy (Šumpersko). K chilli jsem se dostal tak, že jsem na chalupě ochutnal Jalapeno a Bhut Jolokia (velký rozdíl) mého kamaráda a když jsem u něj doma viděl ty překrásné dozrávající zeleno-oranžovo-fialové plody, bylo mi jasné, že to musím dělat taky, i kdybych to měl mít jen na dekoraci. Už jsem ale začal ochutnávat a je jasné, že jako dekorace to nevydrží :D takže už jsem posháněl první semínka, která čekají do února na moje první setí. Než jsem nakoupil, hledal jsem na ćeských i amerických fórech hodnocení, které že to mají nejlepší chuť. Vybral jsem toto: Jalapeno Senorita, Aji Lemon Drop, Fatalii Yellow, Habanero Chocolate, Habanero White Long, Cayenne Yellow a Black Pearl (ta hlavně kvůli designu). Jako dárek mi Jiří Kosina přibalil Trinidad Scorpion Moruga (dobrej joke :D ten se povedl. Až dozrají, asi si je zavařím a potom ony bodou čekat 5-10let na mě, až dozraju já :chilli11: )

A co dělám jiného: Vždycky jsem byl neposeda a táhly mě koníčky, které jsou origoš, páč okoukané a profláknuté věci mě nudí. Z toho důvodu jsem asi i tady :)
1 :tiphat: vystudoval jsem hasičinu a během VŠ jsem pracoval jako profi hasič v Ostravě, páč přerovnávat bedny v Tescu by mě nebavilo.
2 :tiphat: chtěl jsem být motorkář, ale to mi žena zatrhla. Prý mě potřebuje živého. Ale papíry mám :thumbup:
3 :tiphat: koníček č. 1 je můj 2-letý syn
4 :tiphat: tak jsem si aspoň udělal zbroják a holduji občasné střelbě a zbraním obecně. Mám doma 3 exempláře. Je to asi můj koníček č. 2 a načteno mám dost. na fóru zbranekvalitne.cz mě najdete pod stejným nickem, jako tady.
5 :tiphat: chovatel sklípkanů, také začátečník. Mám doma jeden překrásný exemplář Lasiodora parahybana. Žena říkala, že 1 zatím stačí ... najdete mě ve FB fóru Pavouci a Sklípkani.
6 :tiphat: pěstitel masožravek, rovněž začátečník. Moje první zkušenosti s kytkama. Chilli bude druhá. Mám doma 8 kousků a daří se jim (3x Drosera, 2x Sarracenia, 2x Dionaea muscipula, 1x Nephentes).

Jak bude čas, přiložím fotky svých dalších mazlíčků ...

Za hasiče: ohni zmar :firy: za čili požírače: ohni zdar :firychil:
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently." (Henry Ford)
honzek86 2018 - první sezóna
honzek86 2019 - druhá sezóna
https://www.chilli-forum.cz/vnitrni-galerie-pestovani-chilli/honzek86-2019-druha-sezona-t7683-40.html

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: honzek86

Příspěvekod Colostomizer » 23 zář 2017 23:57

Poslední věta má lehce schizofrenní nádech, ale vzhledem k Tvé profesi to ani jinak nejde :-D

Krásné představení, takže vítej :wave:


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017


Uživatelský avatar
Ondřej Liška
Stálý člen
Příspěvky: 117
Registrován: 14 zář 2017 20:04
Reputace: 147
Obrázky: 0
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: honzek86

Příspěvekod Ondřej Liška » 24 zář 2017 09:04

Svého času jsem měl doma 50 druhů sklípkanů. Je to fantazie pozorovat život těhlech tvorů. S přírůstky několika stromáků už to ale přestala být sranda. Ti jsou už pekelně rychlý. Parahybana je jeden z těch fajn mírnejch rychlerostoucích pavouků. Jednou mi zdrhla a já jí hledal doma dva dny
😂
Tak vítej na fóru a ať se daří v tvém pěstitelském umu.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3574
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3821
Obrázky: 0

Re: honzek86

Příspěvekod MartinS » 24 zář 2017 09:21

Ahoj chlape. To je paradni predstaveni zde na foru.
Koukam dost spolecnych zajmu.
Ja choval stiry a pak jsem mel sklipkana.
Brachypelma Albopilosum. Proste asi nejrozsirenejsi zemak. Kupoval jsem ji jako 1,5roku starou samicku v roce 2001 a zemrela teprve letos.

Parahybana je tusim nejvetsi druh globalne. Take se mi tehdy libily Smithiny.
Zbrane me od malicka take zajimaji, ale zbrojak nemam. Stavel jsem si ruzne samostrily, air soft, vzduchovky apod :-)

At se ti tu u nas libi.

Uživatelský avatar
honzek86
Stálý člen
Příspěvky: 918
Registrován: 21 zář 2017 12:13
Reputace: 761
Obrázky: 0
Bydliště: Újezd u Uničova

Re: honzek86

Příspěvekod honzek86 » 25 zář 2017 06:49

Parahybana je jeden z největších :) největší je Theraphosa blondi, ale v průměru se prý zase té velikosti dožije více parahyban, než "blondýn". Každý to hodnotí jinak. Každopádně parahybana roste pomalu ;) takže pro začátečníka je asi ok. Ta moje má zatím 11,5 cm v nohou. Ale je to poděs. Ruku bych do terárka už nedal. Je dost impulzivní, asi by kousla, kdybych jí dal příležitost.
Ondřej Liška: Jak ti frnkla? Přímo pod rukama? Občas z toho mám strach :) je rychlá jako blesk. Ty brachypelmy jsou proti ní lenochodi. Aspoň že neskáče :)
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently." (Henry Ford)
honzek86 2018 - první sezóna
honzek86 2019 - druhá sezóna
https://www.chilli-forum.cz/vnitrni-galerie-pestovani-chilli/honzek86-2019-druha-sezona-t7683-40.html

Uživatelský avatar
Ondřej Liška
Stálý člen
Příspěvky: 117
Registrován: 14 zář 2017 20:04
Reputace: 147
Obrázky: 0
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: honzek86

Příspěvekod Ondřej Liška » 25 zář 2017 07:53

Otevřela si terárko potvora. Když povyroste, už má pěknou sílu v nožkách a menší dvířka si posune. Jinak úplně nesouhlasim, že by Parahybana rostla pomalu, ba naopak. To je však předmětem jiného fóra.

Baron z Žop
Stálý člen
Příspěvky: 1365
Registrován: 09 srp 2012 18:40
Reputace: 3318
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: honzek86

Příspěvekod Baron z Žop » 25 zář 2017 14:30

Já tož vítaj! Profi hasál, jó? Tak to někdy třeba pokecáme já jen té naší sebrance dobrášů starostuju ... A dělal sem Hasičárnu v plamenech a pozvedli jsme to na Vypalovák s kumpánama zde z fóra a třeba se přidáš na nějaký libový srazík...

Uživatelský avatar
honzek86
Stálý člen
Příspěvky: 918
Registrován: 21 zář 2017 12:13
Reputace: 761
Obrázky: 0
Bydliště: Újezd u Uničova

Re: honzek86

Příspěvekod honzek86 » 26 zář 2017 08:07

Já jsem byl profík, ale už to nedělám :) u dobráků jsem nikdy nebyl a nejsem ani teď, už bych na to neměl čas ... já vlastné ani neumím ten váš požární sport :D motal bych se tam jak ocas. Já vím, co mám dělat, jen když doopravdy hoří.
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently." (Henry Ford)
honzek86 2018 - první sezóna
honzek86 2019 - druhá sezóna
https://www.chilli-forum.cz/vnitrni-galerie-pestovani-chilli/honzek86-2019-druha-sezona-t7683-40.html


Zpět na „Představte se v chilli fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů