Palivy okno:)

Co jsme pěstovali v roce 2011
hurri76
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 20 čer 2011 13:40
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Palivy okno:)

Příspěvekod hurri76 » 27 čer 2011 10:21

tak to bude určitě nějaká česká speciální putovní no-name paprička :-)))))
díky, snažím se, abych měl co nejlepší úrodu a už přemýšlím, co z toho udělám - jaké :firy: omáčky nebo co já vím ještě co :whistle:

Jaffata
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 17 čer 2011 10:13
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Palivy okno:)

Příspěvekod Jaffata » 08 srp 2011 13:36

Tak se mi to zase trosku rozrostlo
Habanero red v kuchyni ma na sobe pres 70 paprik a nesutale plodi dalsi,par zralych jsem uz otrhal a zkonzumoval a teda, stalo to za to:) Rocoto red se pro beznou konzumaci hodi mnohem vic..
6030

V druhem pokoji to taky tak nejak jede.. z nejakeho duvodu mi opadavali spodni listy- pravdepodobne to bylo nedostatkem zivin protoze rostliny shazovaly nejvetsi a nejstarsi listy ktere predtim zacaly zloutnout. zacal jsem vic hnojit a vse je v poradku. Odsud jsem zatim ochutnal jednu Nagu a palivost brutalni...
Fatalii jsou zatim vsechny zelene,Nagy vicemene taky ,akorat Rocota a Habanera se pomalu cervenaji

6032
6033

Dalsi zjisteni taky je ze pestovani v truhlicich neni uplne idealni. rostliny maji malo mista jak na koreny tak na celou nadzemni cast, zybtecne si stini,pletou se do sebe a vubec jsou s tim porad nejake problemy:) Pres zimu to ostriham a pokusim se je nejak rozesadit, neco mozna zkusim predelat na bonsai:)

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivy okno:)

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 08 srp 2011 14:06

Jaffata píše:Dalsi zjisteni taky je ze pestovani v truhlicich neni uplne idealni. rostliny maji malo mista jak na koreny tak na celou nadzemni cast, zybtecne si stini,pletou se do sebe a vubec jsou s tim porad nejake problemy:) Pres zimu to ostriham a pokusim se je nejak rozesadit, neco mozna zkusim predelat na bonsai:)
Ahoj, moc pěkný windoorek, hlavně ty Habanera :angry2: Akorát sem si všimnul, že se bude spíše jednat o Scotch Bonnet Red. Můžeš se prosím trochu rozepsat o hnojení... jaký hnojiva používáš a jak často přihnojuješ? Co jsi použil za směs substrátu.

Kažopádně díky za ukázkovou radu začínajícím pěstitelům, že truhlíky jsou na pěstování chilli nevhodný. :thanx:

Jaffata
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 17 čer 2011 10:13
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Palivy okno:)

Příspěvekod Jaffata » 08 srp 2011 16:54

Mopslik : Diky, na to, ze to jedu poprvy to neni az tak tragicky:) co se tyce habaner tak kdyz koukam na googlu an fotky scotch bonnet tak bych rek ze to absolutne souhlasi:) no tak alespon si me vyvedl z omylu ze mi tu plodi habanero:D kazdopadne ty papriky pali jak svina :firy: a hlavne druhy den :jolokiatoilet:

Jako substrat jsem pouzil klasicky "AGRO" z kvetinarstvi,trosku jsem ho namichal s perlitem a zbytkem worm hummusu co jsem mel doma. Hnojim 1x tydne (zalivam 2x-3x podle pocasi a toho jak rychle mi puda vyschne- prakticky az v okamzik kdy zacnou rostliny svesovat listy)
Pouzivam hnojiva BioBizz a konkretne Bio Grow- davam 5ml/L , Bio Bloom 5ml/L , Top Max 4ml/L, sem tam pridam enzymy od AH a ze zacatku jsem pouzival jeste Roots taky od AH natural power.. I kdyz papriky uz dlouho plodi, stale micham do zalivky rustovou slozku protoze kdyz jsem daval jen ciste na kvet tak mi zloutly listy.
EC jsem meril jen jednou namatkove a pri plny palbe hnojiv se pohybuje nekde okolo 2,9 (voda z kohoutku ma u me 0,75!) kdyz davam min tak to opet zloutne a plody nerostou...
PH neupravuju, po namichani hnojiv spadne z puvodnich 7,5 co am odstata voda na 5,7 coz si myslim ze je tak akorat.

Krome toho opadavani listu a nejakych kvetu jsem v podstate nemel zadny vetsi problem.akorat ty truhliky no:)
Ono je to sikovny ze je to vsechno pohromade,dobre se s tim manipuluje a pekne to stoji na parapetu, ale tem kytkam to nesvedci.. myslim ze si pekne uziju az od sebe budou oddelovat koreny jednotlivych rostlin:) ale to az na zimu.. jeste ani nevim jestli dokaze prezimovat kazdy z tech modelu co tady mam, taky bych na pristi rok chtel zkusit i par jinych odrud a tak :naga:

Marek
Obrázky: 0

Re: Palivy okno:)

Příspěvekod Marek » 08 srp 2011 23:17

Ahoj,máš to v rámci možností veľmi vydarené.Na to aká je táto sezóna daždivá.

Používam rovnaké hnojivá zatiaľ bez Top Maxu.Opadávajú mi spodné listy,myslíš,že majú málo živín?Ja som sa práve bál prehnojovania,tak som bol taký opatrnejší.Spočiatku som dával Bio Grow cca 4ml/L,ale skoro v každej zálievke.Listy neopadávali,ale rastlinám sa to moc nepáčilo.Po rôznych laborovaniach a študovaní aj zahraničných diskusií som momentálne v štádiu:1x týždenne 2ml/L Grow,3ml/L Bloom,2ml/L Alg-A-Mic.

PH "kohútkovice" mám trochu vyššie,asi 7,8.Ale Alg-A-Mic celkom slušne zráža PH nadol.Pri nariedení všetkých hnojek(pri hore uvedených pomeroch) do destilky mám PH asi ako Ty.Pri nariedení do mestskej vody,trochu upravím PH,octom.Len pre kľud duše.Aj keď hlina si aj tak nakoniec zlé hodnoty zálievkovej vody vždy zrovná:)EC meter nemám,držím sa +- podľa meraní pomerov Biobizz zložiek iných užívateľov.Ale EC 2,9 mi príde fakt ako plná palba:)Či myslíš,že sa zbytočne držím s koncentráciami pri zemi?Substrát mix u mňa v kvetináčoch: 60% záhradnícky substrát s nižším obsahom rašeliny,poctivo prebratý(vyhádzaná väčšina drevených štiepkov)+20%kokos+20%perlit.Žiaden hummus.Listy mi žltnú a opadávajú.

..ak sa Ti príspevok nehodí do vlákna,napíš,zmažem:)

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivy okno:)

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 09 srp 2011 09:04

Marek píše:PH "kohútkovice" mám trochu vyššie,asi 7,8.Ale Alg-A-Mic celkom slušne zráža PH nadol.Pri nariedení všetkých hnojek(pri hore uvedených pomeroch) do destilky mám PH asi ako Ty.Pri nariedení do mestskej vody,trochu upravím PH,octom.Len pre kľud duše.Aj
Vodu se nesnaž upravovat a nehnoj každý den, nejlíp ob týden. Zkus nám ještě napsat kolik pH vytéka ze spodu květníku, popř. pokud bys měl možnost někde si půjčit EC metr, kolik proteče EC. A už vůbec nepoužívej destilovanou vodu, nevím jestli to byl jen pokus, ale zmiňuješ se o ní.

Dotaz mužeme později rozdělit od původního tématu a přesunout jinam.

Marek
Obrázky: 0

Re: Palivy okno:)

Příspěvekod Marek » 09 srp 2011 16:54

Po zaliatí odstátou vodou z kvetináča vytečie voda s PH 6,4 až 6,6.
EC meter si nemám kde požičať,len kúpiť,ale až budúcu sezónu.Aj preto som miešal do destilky.Aby som mal EC viac pod kontrolou.Len destilovanou vodou som nepolieval,ale na miešanie hnojív by to malo byť v pohode,keď tie soli do vody pridáme s hnojivom,ne?Nemala by to byť teda klasicky "prázdna voda".Inak listy žltli a opadávali s použitím akejkoľvek vody.

Jaffata
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 17 čer 2011 10:13
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Palivy okno:)

Příspěvekod Jaffata » 09 srp 2011 21:03

Klidne to tu kluci nechte:) aspon to tady trosku zije:D
Jinak ja to nejak vubec nehrotim,proste to nechavam rust a jediny co delam je ze 1x tydne hnojim, vubec nekontroluju jaky PH tam tece nebo vyteka, stejne tak EC. to jsem udelal jen jednou pro zajimavost a byl jsem tim EC docela prekvapenej no.. ale papriky proti tomu nic nenamitaj a hlavne od te doby co jsem presel na vyssi koncetraci hnojiv se mi zastavilo to zloutnuti a opadavani... dobre je to videt na vsech tech Fatalii, ty na to trpely nejvic a ted maj v podstate jen holy stonky a az nahore "korunu" ... puvodne jsem myslel ze moc casto zalivam, takze jsem to nechaval uplne proschnout a drzel jsem se zhruba polovicniho davkovani hnojek, listy ale zloutly a padaly dal, pak jsem zkousel jesli je naopak moc nesusim a zalival jsem kazdy den, to bylo jeste horsi.. takze u me to bylo stoprocentne tim nedostatkem zivin....
Jak to mam v tech truhlicich po asi 8mi kytkach tak tam je vic korenu nez hliny, proto si myslim zen toho zbastej mnohem vic nez kdyz bych mel kazdou zvlast v kvetinaci. tam bych asi tolik nehnojil. chce to zkouset a experimentovat no... rikam, papriky jedu letos prvne..
Vynechal bych byt tebou uplne to doupravovani vody octem a ten alga-mic bych pridaval treba jen jednou mesicne,ono se tim asi neda nic moc zkazit, ale stejne.. jak casto to zalejvas? kdyz bys mel nejakou fotku tak by to bylo asi nejlepsi:)

edit: uz jsem si vsim fotek u tebe v galerii, ty mas ty papriky pod lampou?


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2011“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů