Vše co by měl začátečník vědět :)

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Uživatelský avatar
mab
Stálý člen
Příspěvky: 320
Registrován: 05 črc 2016 17:13
Reputace: 401
Obrázky: 0
Bydliště: Vyškov

Re: Vše co by měl začátečník vědět :)

Příspěvekod mab » 07 dub 2017 07:59

Taky občas objevím žíznivou rostlinku v suchém substrátu, třeba jako včera večer, na fotce jsou vidět změklé listy.
Pořádně jsem ji prolil (2x), přebytečná zálivka vytekla a dnes ráno už vypadala v pohodě. Takto vydrži pod světlem asi 5 dní do další zálivky.

37462

Welder
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 20 bře 2017 05:05
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Vše co by měl začátečník vědět :)

Příspěvekod Welder » 07 dub 2017 08:49

Díky za super ukázku jak vypadá žíznivá kytka, aspoň mám pořádnou představu. Ty moje taky takhle svesi listy ale nezačnou se krabatit ani meknout, pouze se svesi. Dělají to tak každý den, at uz jsou zalité či nikoliv. Jinak kytka vypada parádně až na tu "ziznivost"

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3569
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3814
Obrázky: 0

Re: Vše co by měl začátečník vědět :)

Příspěvekod MartinS » 07 dub 2017 12:13

Ono spis uz zacina byt kytce kelimek maly, takze to rychle vypije.
Ja predloni predpestovaval v 0,5l kvetinacich a nikdy vice. Je to hrozne malo a pri takto velke kytce bude uz kelimek samy koren.
Ted krome sadbovacu mam jako startovaci kvetinace 1-4l. Clovek to pak uz presadi jen jednou do finalniho.

Welder
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 20 bře 2017 05:05
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Vše co by měl začátečník vědět :)

Příspěvekod Welder » 08 dub 2017 09:43

Tak chilli roste pěkně, zatím žádné vady na jejich kráse. V neděli zkusím prihnojit chilli focusem. Mužů to přidat přímo do přípravného lignohumatu a zalít to touhle smeskou.
Dokáže někdo poradit jak připravit skleník na sezónu. Chtěl bych omladit hlinu, zamíchat to s koupovanou a ted nevím jestli hlínu nebo raději raselinu. Dale to nejspíše prohnojim směsí granulovaneho kurince, kravsky a koňský hnuj.
Co ma to říkáte?


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů