Vše co by měl začátečník vědět :)

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Welder
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 20 bře 2017 05:05
Reputace: 0
Obrázky: 0

Vše co by měl začátečník vědět :)

Příspěvekod Welder » 01 dub 2017 22:50

Zdravím všechny milovníky ohně :firy: . Jsem začínající pěstitel chilli, letos jsem se do toho vrhl poprvé (a jak je u mě zvykem tak hned po hlavě a naplno), teda pokud nepočítám minulý rok kdy už jsem přišel takřka k hotovému. Jak už je uvedenou v předmětu, rád bych věděl pokud možná co nejvíce o pěstování. Forum jsem pročetl jak to jen šlo a rád bych založil nové téma.
Ještě něco málo k mému chilli. Nasazeno mám asi 5 druhů a to : Trinidad moruga scorpion, Cayene Red, Devils tongue white, Habanero tasmanian a Rawitky. Výsev byl kolem začátku března a všechny až na pár pěkně vylezly. Momentálně jsou v samodomo dělaném "growboxu" kde je cca 25C° a svítím cca 17 hodin denně. Zalívám obden z vrchu do kelímku. Hlína je použitá tahle https://www.obi.cz/substraty/agro-subst ... /p/9619214 jak pro výsev tak i pro přesazování.

A teď k dotazům :)
1, Je teplota i doba svícení v pohodě
2, Kdy je třeba přihnojit a čím nejlépe
3, V posledních asi 3 dnech mi u jednoho druhu Cayene red začaly uvadat listy, čím to může být? (přesazeny cca před 8 dny)

Přikládám nějaké foto pro lepší orientaci
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Předem všem zúčastněným děkuji za odpovědi :firychil:

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3833
Obrázky: 0

Re: Vše co by měl začátečník vědět :)

Příspěvekod MartinS » 02 dub 2017 00:58

Vitam te zde na foru. Teplota by byla lepsi nizsi.
Nemas daleko moc ty ledky? Kolik maji W real samostatne a celkove a v jake jsou vzdalenosti?
Vadnuti nepozoruji, spise mi prijdou dost vytahle s tenkymi stonky. Nic ale vybocujiciho co by melo nejak zasadne znepokojovat.

Welder
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 20 bře 2017 05:05
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Vše co by měl začátečník vědět :)

Příspěvekod Welder » 02 dub 2017 09:57

Děkuji za přivítání. Teplotu se pokouším snížit ale moc se mi to nedaří, ledky celkem dost hřejí. Osvětlení tvoří 6x 3w studené bílé led čipy a 6x 3w fullspectrum led čipy. celkem by to tedy mělo být 36w a svítivost studených je kolem 1200lm u fullspectra není udáno počet lm. Světlo je cca 30 cm hlíny.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9082
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše co by měl začátečník vědět :)

Příspěvekod Tea Racer » 02 dub 2017 10:51

AHoj a vítej!
To mírné uvadání je reakce na přesazení. Substrát mi prijde prelitý, ale z fotky toho človek moc nevidí :-)
Teploty nižší, ted po vykličení je lepsi mene tepla a vice svetla, rostlinky zesílí a nevytahují se. Pokud máš okno na jih, už jsou dny takové, že svitit neni nutné a zvyknou si na prirozené svetlo.
Zatím bych jen zaléval lignohumátem, nehnojil bych.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3833
Obrázky: 0

Re: Vše co by měl začátečník vědět :)

Příspěvekod MartinS » 02 dub 2017 13:07

Vykon led je maly na ten prostor a mas je daleko.
Idelane 20-25cm max od vrcholku. Mozna je to duvod ze se rostlinky trochu tahnou...

Welder
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 20 bře 2017 05:05
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Vše co by měl začátečník vědět :)

Příspěvekod Welder » 02 dub 2017 13:39

Dobrá tedy pokusím se snížit teplotu. Světlo můžu ještě upravit tak že bych odstranil fullspectrum ledky a dal místo nich čistě bílé to by byl výkon dvojnásobný. Okno na jih sice mám ale nejejde mi tam cca30 rostlin. Ještě můžu použít reflektor co bude nad akvárkem, ale to by bylo asi zase moc :D cca7200lm Obrázek

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3833
Obrázky: 0

Re: Vše co by měl začátečník vědět :)

Příspěvekod MartinS » 02 dub 2017 20:19

Pokud mas bile kolem 6000K, tak je tam rozhodne vrzni misto tech full spectrum.

Welder
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 20 bře 2017 05:05
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Vše co by měl začátečník vědět :)

Příspěvekod Welder » 02 dub 2017 20:31

Už tam svítí reflektor co je v minulém příspěvku. Jen nedokážu srazit teplotu pod 25 C° Teď mě ale daleko více štve Cayene red, už vypadá vážně hodně zvadle :( zítra koupím lignohumát a uvidí se :( Nechal jsem je teď bez vody a vrch hlíny suší ale pod ní je to akorát. Doufám že mi to nechcípne :(


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů