Luciferovo majda ze zelených chinesek

Recepty na domácí pikantní omáčky
Uživatelský avatar
Lucifer
Stálý člen
Příspěvky: 112
Registrován: 24 kvě 2015 11:54
Reputace: 44
Obrázky: 0
Bydliště: Peklo
Kontaktovat uživatele:

Luciferovo majda ze zelených chinesek

Příspěvekod Lucifer » 18 srp 2015 21:44

Todlencto taky neníž ani tak recepis, jako spíše popis řešení situace kdy se vámi starostlivě opečovávané kytky rozhodnou zpáchat harakiri a vám zbudou olámané torza a několik větví obsypaných nezralými papričkami... Konkrétně mi takhle skoroumřela Scotch bonnet a vzala s sebou i kus Red habanero....

...a k tomu vám ještě matka přinese tašku rajčat a nevíte co s nimi....

...takže taková trochu volná improvizace ne nepodobná tomu mému pokusu na barbecue majdu. Chtěl jsem to malinko jiné, ale nekomplikované. Takže:

1kg rajčat (odhadem...)
3/4 kg mrkve
10 - 15k zelených Scotch bonnet (prostě - přiměřeně)
5 stroužků česneku
3 lžíce rýžového octu
2 lžíce třtinového cukru ( - dle potřeby)
2 lžíce olivového oleje
3 lžičky mořské soli
3 - 4 lžičky nadrceného římského kmínu
1 lžička mleté skořice


Obrázek
Klik pro full size


- spařil jsem rajčata, oloupal a nakrájel na čtrtky. Mrkev na kostičky, 5 stroužků česneku na plátky, a vybral z chudáků nezralých chilli to co bylo aspoň trochu větší. Na troše olivového oleje osmahnul nasekané papričky a česek (jedy, zamoření atd., znáte to...)

Obrázek
Klik pro full size


- až jsem si řekl že stačilo tak prd tam rajčata a rozšťouchat je, přidal mrkev, sůl, cukr, koření. Není potřeba žádná voda - rajčata pustí šťávy až až. Pomalu vařeno cca. půl hodiny až je mrkev měká, pak jsem přidal rýžový ocet - primárně kvůli snížení Ph/vyšší trvanlivosti, ale i chuťově je to myslím OK.

Obrázek
Klik pro full size


Rozmixováno, krátce provařeno a šup s tím do lahviček:

Obrázek
Klik pro full size


Průvodní mnozí efektové jako minule, ale jsa opatrnější, tak bez větších škod. :) Vařeno o víkendu, dnes jsem zdegustoval - a jo, je to jak jsem cca. chtěl. :veryhot: Potvory Scotch bonnet pálí i nezralé celkem slušně, konzistence relativně OK (taková...kašovitější), chuť vyhovuje - jednu lahvičku hned uzmul švagr...

Uživatelský avatar
Vasjis
Stálý člen
Příspěvky: 1333
Registrován: 26 úno 2015 08:21
Reputace: 490
Obrázky: 0
Bydliště: České Budějovice

Re: Luciferovo majda ze zelených chinesek

Příspěvekod Vasjis » 25 zář 2015 21:11

Chystám se na ní z toho co nestihne dozrát pekelníku :)

KarlosK
Stálý člen
Příspěvky: 305
Registrován: 07 úno 2016 20:05
Reputace: 208
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: Luciferovo majda ze zelených chinesek

Příspěvekod KarlosK » 31 črc 2016 16:02

tak jsem s drobnými úpravami uvařil taky :) 35 ROF nakonec stačilo.. a většina ještě zelených. jediný co jsem neměl tak byl rýžový ocet. tak jsem dal jen šťávu z limety. skořici jsem vynechal jelikož ji nemohu ani cejtit a přesto je výsledek uspokojující... fakt super. líbí se mi barva. konsistence je trochu kašovitá a to jsem mixoval cca 5 minut.

33062

KarlosK
Stálý člen
Příspěvky: 305
Registrován: 07 úno 2016 20:05
Reputace: 208
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: Luciferovo majda ze zelených chinesek

Příspěvekod KarlosK » 31 črc 2016 18:41

doplnil bych že 35 ROF i zelených je celkem dost. na tuhle dávku by stačilo 20 ks, ale je to dle uvážení konzumenta co snese. Uvidíme jak se to rozleží. Doufám že omáčka ještě trochu zhoustne a bude to perfektní pasta do tortil, což mě přivádí k myšlence na nějakou fazolovou chilli pastu z čerstvých zelených fazolek.

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Luciferovo majda ze zelených chinesek

Příspěvekod Erben61 » 06 říj 2016 19:49

Jdu do ní o víkendu........mám hafo zelených plodů, nějak se to zpracovat musí. Přemýšlím i o tom, že koupím kilo kvalitních červených sladkých paprik, přidám něco svých zelených Palerm, a taky napůl zelený a zralý chilli a zkusím to zakvasit na srirachu poloGREEN :-D uvidíme...................
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´


Zpět na „Recepty na domácí chilli omáčky / chilli sauce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů