Ake druhy chilli možme pestovat spolu vo foliovníku

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Ake druhy chilli možme pestovat spolu vo foliovníku

Příspěvekod Filichilli » 18 bře 2014 13:49

Vzdálenost, aby nenastala hybridizace nez zakrytí folií či jiných uzavřených prostor (skleníku, foliáku) ? No tak, aby se pyl z jedné rostliny nedostal na druhou. Nedovolím si odhadnout, kolik to může být metrů, ale když pořádně zafouká ve směru zroje a cíle a není mezi nimi žádná překážka, tak se to opýlí i na půl kilometru bez turbulentního proudění teoreticky :D V reálu to je jiné .... Nevím, jestli máš velkou zahradu, není problém si myslím. Je tady víc proměnných, ale nejistější je to zakrýt folií při květu.

paja.II
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 28 srp 2016 14:54
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Ake druhy chilli možme pestovat spolu vo foliovníku

Příspěvekod paja.II » 28 srp 2016 15:21

Ahojky já jsem taky v pěstování chilli hodně velký začátečník, a jelikož tomu prd rozumím, tak se mi letos povedlo pěstovat vedle sebe morugu a zelené jalapeňo. Trochu se mi to opilovalo a z morugy mám obry a jalapeňo jsou trochu víc palive. Jinak morugu jsem ještě neochutnala nějak se jí nechce dozrát. Tak až dozraje tak se uvidí. :wave:

Uživatelský avatar
Zrzek
Stálý člen
Příspěvky: 1041
Registrován: 19 říj 2014 22:11
Reputace: 821
Obrázky: 0
Bydliště: Přerov 212m.n.m

Re: Ake druhy chilli možme pestovat spolu vo foliovníku

Příspěvekod Zrzek » 28 srp 2016 18:23

paja.II píše:Ahojky já jsem taky v pěstování chilli hodně velký začátečník, a jelikož tomu prd rozumím, tak se mi letos povedlo pěstovat vedle sebe morugu a zelené jalapeňo. Trochu se mi to opilovalo a z morugy mám obry a jalapeňo jsou trochu víc palive. Jinak morugu jsem ještě neochutnala nějak se jí nechce dozrát. Tak až dozraje tak se uvidí. :wave:
To opylení rostlin mezi sebou se projeví až na rostlinách vypěstovaných ze semínek těhle letošních plodů. Takže až příští rok. Jalapeno když necháš dozrát tak taky nebude zelené, ale zčervená. A jestli máš Morugu obrovskou tak si můžeš jen gratulovat. :-)

paja.II
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 28 srp 2016 14:54
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Ake druhy chilli možme pestovat spolu vo foliovníku

Příspěvekod paja.II » 20 zář 2016 00:31

Moc děkuji za odpověď. Jalapeňo jsou už pěkně oranžové. No a morugy už dozravaji, jen jsou tak o třetinu větší než mi donesl kamarád, od kterého mám semínka, tak se nechám překvapit jake budou :-)

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Ake druhy chilli možme pestovat spolu vo foliovníku

Příspěvekod matoha » 20 zář 2016 01:13

tak sa to spíchlo možno už u kamaráta a z formule 1 máš formulu 2 a ani o tom nevieš.posadíš to ďalší rok a nevieš čo ti vyrastie.f3 to určite nebude len nejaký hybrid na ktorý natrafili už dávno pred tebou.a tým sa len potvdzuje staré známe jalapeno že oprcá všechno (to bol výrok oma? alebo koho? :-) )
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti