Krtek

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
Uživatelský avatar
BigVD
Stálý člen
Příspěvky: 334
Registrován: 29 led 2015 13:54
Reputace: 626
Obrázky: 0
Bydliště: Most

Krtek

Příspěvekod BigVD » 09 čer 2016 11:13

Tak pánové, mám na zahradě škůdce nebývalých rozměrů a nevím jak se ho zbavit. :/
Jedná se o krtka, který rád začal podhrabávat papričky a děsně mě s tím štve. Kdyby pohrabával rajčata, řepu, nebo dýně, tak ho nechám bejt, ale útokem na papričky mi vyhlásil válku!!

Co jsem prostudoval na netu, tak nic nefunguje spolehlivě.. (neberu v potaz smrtící metody)
Zvukový plašiče - vyhozený prachy (dokonce prý i krtky vábí)
PET láhve - někdo říká, že funguji, jiní ne
Větrníky - to samé v bledě modrém
Kočky - běhá jich tam asi 20 a krtek stále hromádkuje dál
Chlupy šelem (kočky, psi, lvi, atd.) - vyzkouším vyhrabat pár krtinců a hodit tam pár chlupů (krtek by měl ucítit predátora, který po něm jde a odstěhovat se)
Sledovat nově tvořící se krtince, krtka vykopnout a odnést někam daleko - že bych měl čas sledovat hodiny krtince, to se říct nedá

Budu rád za každou radu, či osvědčenou metodu. :)
".....A tak jako při kousnutí do Nagy, jsem při prvních pokusech o pěst chilli zažíval blaženost, jakési uspokojení, které žádná jiná činnost nepřináší. Záhy na to mne chytla ona závislost, která neustále stoupá, tak jako pal Nagy....."
Sezóna 2019, 2018, 2017, 2016

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Krtek

Příspěvekod OMO » 09 čer 2016 11:33

projel jsem to googlem a netu je asi trilión rad, nej jsou olomoucké tvarůžky a použití dámského vibrátoru :) #mademyday
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

Uživatelský avatar
franco
Stálý člen
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2016 14:14
Reputace: 134
Obrázky: 0
Bydliště: Villa Fudemus

Re: Krtek

Příspěvekod franco » 09 čer 2016 12:55

Chlupy: ak ich vložíš do diery, krtko tak už nepôjde, ale spraví si novú chodbu:-)
Ja som mal v záhrade rodinku krtkov, väčšinou nie je nikde sám, a trvalo mi to 15 rokov kým som sa ich zbavil, alebo lepšie povedané zredukoval.
Ak nechceš použiť smrtiaci gel, tak treba vstať ráno o 5,00 hod., potichu ísť do záhrady s motykou alebo rýľom a čakať, kedy sa pohne zem.
Držím palce :-)

Uživatelský avatar
BigVD
Stálý člen
Příspěvky: 334
Registrován: 29 led 2015 13:54
Reputace: 626
Obrázky: 0
Bydliště: Most

Re: Krtek

Příspěvekod BigVD » 10 čer 2016 08:05

OMO píše:projel jsem to googlem a netu je asi trilión rad, nej jsou olomoucké tvarůžky a použití dámského vibrátoru :) #mademyday
Právě že na internetu je spousta rad.. Jedni je chválí, jiní zatracují, ale vesměs se ty rady točí furt dokola..
Tvarůžky? Aby to spíš nepřilákalo další krtky labužníky. :D A vibrátor stačí aby vibroval a nebo musí být předtím "použit"? :lol:
franco píše:Chlupy: ak ich vložíš do diery, krtko tak už nepôjde, ale spraví si novú chodbu:-)
Ja som mal v záhrade rodinku krtkov, väčšinou nie je nikde sám, a trvalo mi to 15 rokov kým som sa ich zbavil, alebo lepšie povedané zredukoval.
Ak nechceš použiť smrtiaci gel, tak treba vstať ráno o 5,00 hod., potichu ísť do záhrady s motykou alebo rýľom a čakať, kedy sa pohne zem.
Držím palce :-)
Chlupy by měli dát najevo, že se jedná o teritorium šelmy.. Uvidíme.. Mě bude stačit, když přestane útočit na mé papričky. :)

Našel jsem, že může pomoci naftalín.. Hodit do chodbičky a zahrabat.. Mělo by to krtka vysmradit hodně daleko.
".....A tak jako při kousnutí do Nagy, jsem při prvních pokusech o pěst chilli zažíval blaženost, jakési uspokojení, které žádná jiná činnost nepřináší. Záhy na to mne chytla ona závislost, která neustále stoupá, tak jako pal Nagy....."
Sezóna 2019, 2018, 2017, 2016

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Krtek

Příspěvekod Erben61 » 10 čer 2016 08:30

Jojo krtek to je zapeklitý problém.......třeba Ti to nějak pomůže : www.dokosmuskrtkem.cz
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

rak102
Stálý člen
Příspěvky: 282
Registrován: 12 kvě 2015 21:24
Reputace: 178
Obrázky: 0
Bydliště: Kostelany nad Moravou

Re: Krtek

Příspěvekod rak102 » 10 čer 2016 15:38

Tady u nas zije jeden starej zahradnik,jak je starej ja nevim ale on byl snad stejne starej kdyz ja byl jeste mladej,no a ten rikal ze na krtka plati jedine motyka.Jinak ze bude v zahrade tak dlouho dokud se mu tam bude libit.Krtek je sice hajzlik,ale porad lepsi nez krtonozka.To je hotove peklo a na zahrade konec uplne se vsim.

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2122
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2411
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Krtek

Příspěvekod gandalf » 03 srp 2016 14:40

Sice se v mém případě jedná o hryzce vodního /Arvicola terrestris/, ale nechci zakládat nové vlákno, tak to napši sem. Ostatně si myslím, že problém BigVD nepůsobí krtek, ale hryzec /krtek je masožravec/. Chci se s vámi podělit o zkušenost s touhle věcičkou - Deramax®-Cvrček - Elektronický odpuzovač-plašič krtků a hryzců. Trochu mně v návodu zarazilo, když jsem se dočetl, že pokud to na něho nezabere, má asi vadu sluchu /fakt nekecám/. Tak musím konstatovat, že "můj" je totálně hluchý! Pokoj dal jen na pár dní a už mi zase vesele ožírá kořeny chilli - děs. Dokonce jsem zjistil, když jsem ten kontejner vyndal ze země, že si k němu udělal tunel a objel ho, aby se podíval, co to tam píská - neskutečná drzost /a asi moje blbost, že jsem za to vyhodil peníze/. Tak co teď??
Dávám to sem jako zkušenost s výrobkem. Cena kolem 500.- /s poštou/ mně sice nezrujnuje, ale za to jsem mohl mít několik pytlů kvalitního substrátu na příští sezónu.

Uživatelský avatar
BigVD
Stálý člen
Příspěvky: 334
Registrován: 29 led 2015 13:54
Reputace: 626
Obrázky: 0
Bydliště: Most

Re: Krtek

Příspěvekod BigVD » 09 srp 2016 07:33

Zapoměl jsem se k tomuto vláknu vrátit. :D Opravdu bych řekl, že to byl krtek, rostlinky mi nežral jen měl poblíž několika výlezy a podhrabával je.. Pomohly proti němu takové tablety, které rozhazují zemědělci do obilí proti broukům.. Nedokáži říct co to je zač, ale zabralo to. :) Na zahradě od té doby žádný krtinec, nejbližší krtinec je cca 40 metrů od zahrady. :)
".....A tak jako při kousnutí do Nagy, jsem při prvních pokusech o pěst chilli zažíval blaženost, jakési uspokojení, které žádná jiná činnost nepřináší. Záhy na to mne chytla ona závislost, která neustále stoupá, tak jako pal Nagy....."
Sezóna 2019, 2018, 2017, 2016


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů