Tréninkem k větší výdrži

Povídání o chilli papričkách
GrenyD
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 28 kvě 2016 20:51
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Boskovice

Tréninkem k větší výdrži

Příspěvekod GrenyD » 01 čer 2016 21:15

Zdravím! Mám možná zvláštní dotaz, ale řídím se heslem - trénink dělá mistry.

Mám strašně rád pálivé /krom čalamád, omáček nepohrdnu ani papričkou/, ale mám docela malou výdrž - to co jsem schopnej zvládnout aniž bych musel absolvovat telefonát do Austrálie nebo brzdit smetanou se pohybuje okolo 200 000 SHU. :chilli11:

Letos mám v květináčku 7Pod Bubble Gum, který je asi 3x nad mým limitem .... nějaké rady?? :-D kromě toho jíst chilli dnem a nocí a doufat, že se vytrénuju??

A jak jste se dostai vy na svou maximální hranici. :firy:

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tréninkem k větší výdrži

Příspěvekod Tea Racer » 01 čer 2016 21:35

Já jím tak, jak mi to je příjemné, takže s tím Ti neporadím.

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Tréninkem k větší výdrži

Příspěvekod lobo » 01 čer 2016 21:59

Já razim způsob Kamikaze aneb nic ne i horšího než trhání osmičky tak nějaká ta milionovka me nezabije. Ne o pravdu spíš jde o to si to srovnat v palici, ten nehoraznej pal v hube je součástí toho rituálu konzumace a tak je to potřeba brát.Musis prřijmout tu bolest a vyrovnat se s ní rozumove. Je to dobrej mentální trénink. A pak si to člověk i užívá. Navíc tolik kapsaicinu způsobí zároveň explozy endorfinu v těle což je super.

Uživatelský avatar
Vasjis
Stálý člen
Příspěvky: 1333
Registrován: 26 úno 2015 08:21
Reputace: 490
Obrázky: 0
Bydliště: České Budějovice

Re: Tréninkem k větší výdrži

Příspěvekod Vasjis » 01 čer 2016 22:18

lobo píše:Já razim způsob Kamikaze aneb nic ne i horšího než trhání osmičky tak nějaká ta milionovka me nezabije. Ne o pravdu spíš jde o to si to srovnat v palici, ten nehoraznej pal v hube je součástí toho rituálu konzumace a tak je to potřeba brát.Musis prřijmout tu bolest a vyrovnat se s ní rozumove. Je to dobrej mentální trénink. A pak si to člověk i užívá. Navíc tolik kapsaicinu způsobí zároveň explozy endorfinu v těle což je super.
Asi tak co tě nezabije se tě pokusí zabít znova ale zkus nějaký mezi stupeň :firychil:

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Tréninkem k větší výdrži

Příspěvekod JurassicChilli » 01 čer 2016 23:26

Pojedanie miliónoviek je taký, moderný, adrenalínový šport. Z tvojho príspevku som pochopil, že tebe ide viac o pochutnaní si na papričkách. Takže ak ti nejde vyslovene o prekračovanie svojich hraníc, tak trénovať ani nemusíš. Jedz papriky, ktoré ti chutia a ktoré zvládneš. A miliónovky kľudne rozrieď v omáčkach a čalamádach. :thumbup:

Uživatelský avatar
BigVD
Stálý člen
Příspěvky: 334
Registrován: 29 led 2015 13:54
Reputace: 626
Obrázky: 0
Bydliště: Most

Re: Tréninkem k větší výdrži

Příspěvekod BigVD » 02 čer 2016 07:30

Ono máš několik možností jak jít na to:
Můžeš se hrdinsky zakousnou do milionovky a pak si za to 15 minut nadávat. :D (případně se pochválit za úspěšný košt)
Můžeš zvolit mezistupeň nějaké Habanero, které buď začneš konzumovat vcelku. Nebo ho budeš jíst po kouskách, aby sis na tu chuť a pal zvykal a postupně přejít přes půlky až na celá habanera, a tím se připravit na milionovky. Což považuji asi za nejlepší postup. :thumbup:
A nebo si to habanero můžeš rozkrájet a dát na krajíc chleba s máslem či sádlem, ale postup bude řekl bych o dost pomalejší. :)
Každopádně je dobré mít v žaludku nějaký jogurtový základ, předtím než do sebe začneš ládovat velké množství capsaicinu :jalapeno:
".....A tak jako při kousnutí do Nagy, jsem při prvních pokusech o pěst chilli zažíval blaženost, jakési uspokojení, které žádná jiná činnost nepřináší. Záhy na to mne chytla ona závislost, která neustále stoupá, tak jako pal Nagy....."
Sezóna 2019, 2018, 2017, 2016

GrenyD
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 28 kvě 2016 20:51
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Boskovice

Re: Tréninkem k větší výdrži

Příspěvekod GrenyD » 02 čer 2016 09:41

JurassicChilli píše:Pojedanie miliónoviek je taký, moderný, adrenalínový šport. Z tvojho príspevku som pochopil, že tebe ide viac o pochutnaní si na papričkách. Takže ak ti nejde vyslovene o prekračovanie svojich hraníc, tak trénovať ani nemusíš. Jedz papriky, ktoré ti chutia a ktoré zvládneš. A miliónovky kľudne rozrieď v omáčkach a čalamádach. :thumbup:
Tak lhal bych, kdybych řekl, že mě neláká schřoupat milionovku v celku, ale jak říkáš, já rád čalamády omáčky. Nakládané hermelíny s chilli - mé oblíbené .. teda až na ten závěr na WC :jolokiatoilet: :D

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Tréninkem k větší výdrži

Příspěvekod Kendy » 02 čer 2016 10:36

Pomáhá dobře kousat. Pokud nespolkneš příliš semínek vcelku, tak tím ty problémy o něco omezíš.


Zpět na „Pokec o chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů