151. výročí narození Wilbura Scovilla

Povídání o chilli papričkách
Uživatelský avatar
BigVD
Stálý člen
Příspěvky: 334
Registrován: 29 led 2015 13:54
Reputace: 626
Obrázky: 0
Bydliště: Most

151. výročí narození Wilbura Scovilla

Příspěvekod BigVD » 22 led 2016 07:23

Jen pro zajímavost. Dnes je 151. výročí narození Wilbura Scovilla a je k tomu i pěkná miniaplikace na googlu namísto loga. :-)
".....A tak jako při kousnutí do Nagy, jsem při prvních pokusech o pěst chilli zažíval blaženost, jakési uspokojení, které žádná jiná činnost nepřináší. Záhy na to mne chytla ona závislost, která neustále stoupá, tak jako pal Nagy....."
Sezóna 2019, 2018, 2017, 2016

miky
Stálý člen
Příspěvky: 189
Registrován: 05 led 2016 01:52
Reputace: 22
Obrázky: 0
Bydliště: Jižní Morava

Re: 151. výročí narození Wilbura Scovilla

Příspěvekod miky » 22 led 2016 07:55

Diky za zpravu, pekna blbinka. :)
Moje první pěstování - Miky 2016 | You love it even it makes you cry.

Holu
Moderátor
Příspěvky: 1224
Registrován: 02 led 2015 15:59
Reputace: 1027
Obrázky: 0

Re: 151. výročí narození Wilbura Scovilla

Příspěvekod Holu » 22 led 2016 17:20

Pokud byste měli zájem o tuhle "hru" i v jiný den, tak tady je odkaz na stránky googlu Wilbur Scoville - výročí. Ten text, co je pod tím v Angličtině je docela zajímavý, tak jsem si ho dovolil přeložit hodně volně do Češtiny. Pod textem je mapa pokrytí doodlu, jak si můžete všimnout, je tam velký počet zemí. :thumbup:

Text:
Lidé dávno předtím, než Kolumbus objevil Ameriku, věděli, že některé papričky měli vlastnost "zapálit jazyk" (pálivost) a jsou slzotvorné. Nikdo ale před Wilburem Scovillem nevěděl, jak změřit jejich pálivost. Doodle team (pozn. Lidé, co vytváří tyto interaktivní tabule na Googlu) si byl vědom jeho práce v tomto oboru a vytvoření stupnice pálivosti, která nese jeho jméno, zasluhuje uznání.

Wilbur Lincoln Scoville se narodil 22. ledna 1865 v Bridgeportu, Connecticutu. Wilbur byl chemik, oceňovaný věděc, profesor farmakologie a druhý předseda American Pharmaceutical Association. Jeho kniha "The Art of Compounding" (Pozn. online verze v Angličtině ZDE) jako jedna z prvních zmiňuje mléko, jakožto možnost, jak stabilizovat pálivost papriček. Nejvíce se proslavil svým organoleptickýmy testy. (Pozn. Jinak řečeno Scovilleho metoda - rozpustí se přesná hmotnost usušené papričky v alkoholu, aby se extrahovaly složky tepla, poté se ředí v roztoku cukru a vody ...)

Obrázek

Brzký koncept hry a design charakterů

Doodler Olivia Huynh přemýšlela o Scovillovi a jeho testování od loňského léta. Od začátku bylo jasné, že to bude příležitost udělat něco zábavného. Napsala:
„Různé druhy pálivosti je něco univerzálního, co nám otevřelo dveře udělat nějakou bojovou hru. Začala jsem dělat hrubé náčrty, jak by hra mohla vypadat zatímco inženýři pracovali na vytváření prototypů. Pak jsem začala vytvářet skici a návrhy.”

Obrázek

Zmrzlina vyhrává: návrh a závěrečná animace

„Poté jsem začala pracovat na pozadí, bossech a dále všechny animace postav a závěrečné animace. V určitém okamžiku jsme si mysleli, že by se tato hra mohla odehrávat v lidské puse, ale pak jsme si uvědomili, že je to divné (naštěstí). Navrhování bossů a animování Scovilleho reakcí, když jí papričky byla asi moje nejoblíbenější část.”

Všechno nejlepší k narozeninám, Wilbure!

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: 151. výročí narození Wilbura Scovilla

Příspěvekod lobo » 23 led 2016 13:45

K tomuto výročí má Fatalii ještě dneska poštovné zdarma


Zpět na „Pokec o chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů