Miky 2016

Co jsme vypěstovali v roce 2016
miky
Stálý člen
Příspěvky: 189
Registrován: 05 led 2016 01:52
Reputace: 22
Obrázky: 0
Bydliště: Jižní Morava

Miky 2016

Příspěvekod miky » 07 led 2016 23:09

Zdravím vás,

Toto je můj první ročník pěstování chilli. Z původního Zimbabwe Bird se seznam rozrostl na aktuálních 8 odrůd. Hodlám pěstovat v domě za oknem, na balkoně, terase, něco i na zahradě a ve skleníku, který bych chtěl využít na náročnější druhy. Naopak na zahradě budou druhy méně náročné které nebudu zazimovat. Také jsem zvědavý na kterém stanovišti se bude papričkám nejvíce dařit. V tomto vlákně můžete postupně sledovat celý průběh pěstování, od provizorních začátků po nové nápady, vylepšení a když Bůh dá tak i sklizeň a další zpracování. Určitě vlákno poslouží i začátečníkům kteří se do pěstování vrhli po hlavě tak jako já. Přeji vám všem vydařenou sezónu.

Odrůdy:

Jalapeno Purple - 1 000 SHU
Italian Pepperoncini - 4 000 SHU
Cherry Chocolate - 5 000 SHU
Jalapeno Summer Heat - 10 000 SHU
Black Pearl - 20 000 SHU
Bolivian Rainbow - 30 000 SHU
Zimbabwe Bird - 30 000 SHU
Habanero Bonda Ma Jacques- 300 000 SHU
Devils Tongue White - 400 000 SHU
Trinidad Scorpion Moruga - 2 009 231 SHU

Dědečkovo Dědictví (Vlastní název, neznámý původ)
Kozí rohy F1 (Neznámá odrůda)
Naposledy upravil 57 dne miky; celkem upraveno 6x.
Moje první pěstování - Miky 2016 | You love it even it makes you cry.

miky
Stálý člen
Příspěvky: 189
Registrován: 05 led 2016 01:52
Reputace: 22
Obrázky: 0
Bydliště: Jižní Morava

Zimbabwe Bird - Čekám na vyklíčení

Příspěvekod miky » 07 led 2016 23:11

U semínek jsem se dočetl že je nemám dávat k oknu nebo na radiátor takže si hoví na nejvyšší poličce v kuchyni, je tam víc tepla z kamen, po vyklíčení je dám k oknu na trochu chladnější místo.

Update: Provizorní peřník jsem přesunul do koupelny kde je podlahové topení. Daří se držet stabilní teplotu a dobrou vlhkost.

Obrázek
Naposledy upravil 7 dne miky; celkem upraveno 19x.
Moje první pěstování - Miky 2016 | You love it even it makes you cry.

Bullets
Stálý člen
Příspěvky: 1010
Registrován: 01 bře 2015 20:51
Reputace: 643
Obrázky: 0
Bydliště: kajsik v Goralii

Re: Miky 2016

Příspěvekod Bullets » 08 led 2016 13:45

Neuvažuješ pořídit ještě nějaké semínka? Jinak koukám že už máš vyseto ;) já se teprve chystám... Tak ať rostou a pálí :veryhot:

miky
Stálý člen
Příspěvky: 189
Registrován: 05 led 2016 01:52
Reputace: 22
Obrázky: 0
Bydliště: Jižní Morava

Re: Bullets

Příspěvekod miky » 08 led 2016 14:29

Po dlouhém vybírání jsem se rozhodl pro koupení dalších semínek a to:

Jalapeno Purple 10x
Habanero Bonda Ma Jacques 10x
Italian Pepperoncini 10x
Black Pearl 10x

Možná je toho celkem dost do začátku, ale nevím kolik mi toho vzejde v provizorních podmínkách a s ohledem na to že nemám žádné zkušenosti. Plus už si u mě kamarádi zamluvili sazeničky takže to nebude až tak horké (tedy doufám že to pálit bude).
Moje první pěstování - Miky 2016 | You love it even it makes you cry.

Bullets
Stálý člen
Příspěvky: 1010
Registrován: 01 bře 2015 20:51
Reputace: 643
Obrázky: 0
Bydliště: kajsik v Goralii

Re: Miky 2016

Příspěvekod Bullets » 09 led 2016 12:21

Nebo jbude to v pohodě já taky používal jen klasické klíčení u okna a pak balkon. Žádné složité boxy na růst atd. nebudeš mít asi tolik papriček jako tihle profíci ale něco se určo urodí ;) jinak Jalapenos Purple jsem loni taky zkusil a letos ho už nedávám :( . Skoro vůbec nepálí a téměř totožné plody jen pálivostí jinde jsou Hungarian Black ;) .

Holu
Moderátor
Příspěvky: 1224
Registrován: 02 led 2015 15:59
Reputace: 1027
Obrázky: 0

Re: Miky 2016

Příspěvekod Holu » 09 led 2016 12:39

Pokud jsi objednával u seminka-chilli.cz, tak se nemusíš o klíčivost bát. I když jsem měl minulý rok se semínky Haba Bonda z toho obchodu horší zkušenosti - 4 z 10. Habanero tě pálit bude, ostatní druhy, třeba ty Jalapena konzumujeme doma jen tak ve velkém. :-)

miky
Stálý člen
Příspěvky: 189
Registrován: 05 led 2016 01:52
Reputace: 22
Obrázky: 0
Bydliště: Jižní Morava

Re: Miky 2016

Příspěvekod miky » 09 led 2016 16:06

Bullets píše:Nebo jbude to v pohodě já taky používal jen klasické klíčení u okna a pak balkon. Žádné složité boxy na růst atd. nebudeš mít asi tolik papriček jako tihle profíci ale něco se určo urodí ;) jinak Jalapenos Purple jsem loni taky zkusil a letos ho už nedávám :( . Skoro vůbec nepálí a téměř totožné plody jen pálivostí jinde jsou Hungarian Black ;) .
Tak doufám že se zadaří, mám jiffy se semínkama v plastové krabičce od zmrzliny, zavřené víkem, kvůli udržení vlhkosti a teploty, bojím se ale že by to mohli začít plesnivět, pokud tam budou příliš dlouho, myslíš že bych měl vyvrtat malé dírky aby vzduch přeci jen proudil nebo je to u klíčení jedno a rostlinky mám nechat otevřené až po vyklíčení?
Holu píše:Pokud jsi objednával u seminka-chilli.cz, tak se nemusíš o klíčivost bát. I když jsem měl minulý rok se semínky Haba Bonda z toho obchodu horší zkušenosti - 4 z 10. Habanero tě pálit bude, ostatní druhy, třeba ty Jalapena konzumujeme doma jen tak ve velkém. :-)
Ano objednával jsem na místním eshopu, moc se mi líbí přístup. Myslím že až na ty Habanero a Jalapenos sem vybral celkem nenáročné odrůdy tak snad to bude fajn. :) Vybíral jsem právě nějaké co by zapálely (ale ne zas moc, nikdo by to doma nejedl a pro sebe si vypěstuju něco z usušených semínek od kamaráda, pravděpodobně nějaký kříženec protože pěstuje vše pohromadě) a pak nějaké spíš pro zajímavost. Black Pearl se mi líbila jako rostlina, a Habanero Purple jsem vybral protože mi bylo doporučeno že je výborná s cheddarem, což bych chtěl rozhodně vyzkoušet. :foods:
Moje první pěstování - Miky 2016 | You love it even it makes you cry.

Bullets
Stálý člen
Příspěvky: 1010
Registrován: 01 bře 2015 20:51
Reputace: 643
Obrázky: 0
Bydliště: kajsik v Goralii

Re: Miky 2016

Příspěvekod Bullets » 09 led 2016 21:15

Já používám plastové krabičky co jsem koupil v Hornbachu za pár kaček (vyprofilované místo na tuším 10 jiffů) trochu tam je mezírka na větrání ale do vyklíčení to nechávám zavřené. Pak to už odkryté ;) ale třeba ti někdo poradí něco lepšího. Taky jsem zatím amatér... Jalapenos mi nepříjde extra náročné loni jsem ho měl a plodil jako zbytek rostlinek

Obrázek


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2016“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti