Co je to ????????

Nevíte jakou rostlinu chilli máte, posílejte Vaše dotazy sem
Uživatelský avatar
Zrzek
Stálý člen
Příspěvky: 1041
Registrován: 19 říj 2014 22:11
Reputace: 821
Obrázky: 0
Bydliště: Přerov 212m.n.m

Re: Co je to ????????

Příspěvekod Zrzek » 18 říj 2015 15:12

daniela píše:gallery/image.php?album_id=14&image_id=25501
Prosim co je to za papricku? dekuji
Nejspíše Jamiacan - resp.: Jamaican Hot Red nebo Squash Jamaican Yellow podle barvy do které půjde :-)

daniela
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 17 říj 2015 13:11
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Co je to ????????

Příspěvekod daniela » 18 říj 2015 15:19

vůbec nevim ze takove semínka jsem mela.

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: Co je to ????????

Příspěvekod Colostomizer » 18 říj 2015 15:23

Tak pošli seznam odrůd, co jsi měla ... půjde to pak snáz přiřadit :)


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017


JirkaK
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 26 říj 2015 21:08
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Brno

Re: Co je to ????????

Příspěvekod JirkaK » 28 říj 2015 00:25

Zdravím pěstitele chilli papriček! Letos jsem se poprvé taky pustil do pěstování chilli, bohužel jsem ale začal dost pozdě (až v březnu/dubnu) a nemám pro pěstování úplně ideální podmínky, takže jsem toho ještě moc nesklidil. Dalším drobným nedostatkem je, že vlastně nevím, co pěstuju za druhy chilli, a tak bych chtěl místní odborníky poprosit o identifikaci. Zasel jsem původně semena z papriček koupených v Lidlu - červené a žluté (balení po několika kusech v polystyrenových vaničkách, délka cca 12 cm, některé nepálily vůbec, semena jsem vzal z těch pálivějších), Albertu (červené, na pohled dost podobné, možná úplně stejné) a potom jsem si objednal nějaká semena z banggood.com a myslím ještě z eBay bez bližší specifikace, co to je konkrétně zač. Ty jsou pro mě celkem záhadné, protože žádná z vypěstovaných rostlin se tomu nepodobá (všechny jsou až nečekaně vysoké a rozvětvené, a ne nějaké 25cm keříčky jako na fotkách).

Můžu tedy poprosit o identifikaci odrůd, které pěstuju? :) Předem mnohonásobné díky!

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Chuť libovolného jídla se zlepší, přidáme-li chilli.

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Co je to ????????

Příspěvekod Erben61 » 28 říj 2015 12:00

Ahoj, zkusím si tipnout č.6 je možná Poinsettia Chilli mohla by to být i Candlelight PI 593565 jenže tvoje rostlina je moc vysoká,takže spíš ta první no a ostatní rostliny vyjma. č.1 by mohlo něco z rodu Cayenne, možnáá Long Slim nebo Ring of Fire, taky to může být Puya ....ono se tohle dost prodává,je si to podobný dlouhý červený lusky, v marketech a mezi lidmi se to označuje jako kozí rohy. Těma nic nezkazíš, i když je utrhneš zelený- dojdou- Lámu si hlavu co může být ta jednička .Výškou rostliny by to odpovídalo, jehlanec máš trochu krátký.......Thai Bangkok??????Ono je to zobrazováno, jak toroste hustě nahoru a i do stran ale měl jsem je dva roky po sobě a nikdy jsem tý hustoty plodů nedosáhl. Ať se Ti daří, ostatně v bytě za oknem nemusíš chvátat, nech je oni se vybarví.Tak čau a chilli zdar :jalapeno: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

JirkaK
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 26 říj 2015 21:08
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Brno

Re: Co je to ????????

Příspěvekod JirkaK » 28 říj 2015 16:59

Ahoj Erbene, děkuju za odpověď! Hledal jsem fotky druhů, o kterých jsi psal. Ta 6 by asi mohla být Poinsettia Chilli, jak jsi psal, aspoň tvarem plodů by to odpovídalo. Neodpovídá ale délka (ale ještě asi mají dost času do zralosti), a rostlina je daleko vyšší než udávaných cca 50 cm - to ale možná bude kvůli nedostatku světla. Možná Long Slim by mohla být 3., Ring of Fire 5. Co jsem našel obrázky k Thai Bangkok, tak mi ty papričky přišly daleko delší než ty, co mám já (u 1.).

Měl jsem těch rostlinek víc, něco jsem rozdal, pár jsem jich dal babičce, která je vysadila do skleníku. Byly to stejné rostliny jako 1., a ve skleníku dorostly do výšky možná 150 cm. No, uvidím, až budou u všech zralé plody, tak se tu možná ještě ozvu s prosbou o přesnější identifikaci. Zatím moc děkuju a ať se Ti taky daří!
Chuť libovolného jídla se zlepší, přidáme-li chilli.

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Co je to ????????

Příspěvekod JurassicChilli » 26 úno 2016 15:06

Dobrý deň. :tiphat:

Chcel by som poprosiť tunajších odborníkov na odrody chilli papričiek o potvrdenie, alebo vyvrátenie, či sa na priloženom obrázku jedná o odrodu Scotch Bonnet.

Kúpil som si v Lidli plastovú vaničku s plodmi chilli papričiek. Boli tam štyri papričky. Zelené Jalapeňo a Fire Flame, červená Serenade a žltý Scotch Bonnet. Prvé tri papričky sa svojím tvarom zhruba zhodovali s odrodami uvedenými na priloženom letáčiku, ale Scotch Bonnet bol úplne iný, takže nie som si istý, či sa jedná o Scotch Bonnet. Jeho tvar vidíte na fotografii, kdežto na letáčiku je vyobrazený ako disk s hrbolkami po obvode. Našiel som si cez Google rôzne fotografie Scotch Bonnetu a som ešte viac zmätený. Sú tam tvary podobné tomu môjmu a aj tomu diskovitému z letáčiku.

Okrem fotky mám pár poznatkov z konzumácie papričky, ktoré by vám mohli pomôcť pri identifikácii.

- Steny papričky boli úplne sladké a nepálili, takže najskôr som bol trochu sklamaný, pretože tu na fóre som sa dočítal, že tieto malé chinensky pália ako čert. Páliť začala až v tých blankách na ktorých sú prichytené semená a pálila pomerne dosť. Nakrájal som si ju na pizzu ktorú som síce zvládol, ale pekne som sa zapotil.

- Paprička mala divný, akoby zatuchnutý pach. Tu na fóre som sa dočítal, že taký zatuchnutý pach majú habanera. Možno ten pach majú aj iné chinensky vrátane Scotch Bonnet, ale chinensku som doteraz nikdy nemal. Toto bola moja prvá.

Viem, že podľa obrázku asi nebude možné na 100% určiť, že sa jedná o Scotch Bonnet, ale bol by som rád aspoň keby ste z vlastnej skúsenosti s pestovaním tejto odrody potvrdili, že je možné, že Scotch Bonnet môže mať taký tvar ako ten môj na fotografii. Semená z papričky som už zasadil a ak vyklíčia tak by som bol rád, keby som vedel akú odrodu to vlastne pestujem.

Ďakujem. :thanx:

28644

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Co je to ????????

Příspěvekod lobo » 26 úno 2016 15:29

To by mohl být Skoťák, vzhledem k tomu jak vypadá i vzhledem k tomu že tato odrůda se hojně v supermarketech prodává


Zpět na „Identifikace odrůd chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů