Problémy s listy chilli paprik

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2206
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4528
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Pedro » 17 črc 2015 13:36

Jacopo.F. píše:
MartinS píše: Nicmene ja ted zkousim bio tak uvidime
Bio-Bloom 2-6-3,5
Taky jsem jej zakoupil.
K těm listům výše - taky je tak některé mám. Ale neřeším to. Zdravých listů mají ještě dost. Jak psal tuším Pedro a jak se stalo zdejším pořekadlem: "Pěstuju papriky, nestavím jaderný reaktor."
Ano, říkám to celou dobu, ale určitě nejsem sám, je nás tady takových víc.
Ale k dotazu, nejspíš je to hnojivem, ale mám to taky a neřeším, ani spálené listy. Jsou to jen kytky, jestli to roste, kvete, plodí, tak je jedno jestli je nějaký lístek ohnutý, spálený, děravý...když zbytek je ok, příroda si poradí.

kyzla
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 07 dub 2011 09:39
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod kyzla » 30 črc 2015 09:45

Ahoj pánové, potřeboval bych poradit.
U Jedné rostilny se během velmi krátké doby objevilo výrazné žluté zbarvení listů (jedná se o sladkou odrudu Rubinova) zatímco všechny Jalapeno okolo jsou zdravé jak je vidět i z fotografií (odkaz 1-3).Jednu rostlinu bych oželel ale objveli jsem to u další (sladká Ramiro), že má naběh na podobný proces (odkaz4). Proto jsem se chtěl zeptat zda to má co do činění se zálivkou hnojivem či čím. Ještě přikládám fotku s tmavě zelenými listy kde jsou jasně žluté okraje(odkaz5) .Je to u pár rostlin a vždy těch nejstarších listů tak se domnívám že je to možná nedostatek nějakého minerálu a že rostlině chybí a tak se nedostává na ty nejstarší listy.
Díky za odpovědi

gallery/image.php?mode=medium&album_id= ... e_id=25730" onclick="window.open(this.href);return false;
gallery/image.php?mode=medium&album_id= ... e_id=25731" onclick="window.open(this.href);return false;
gallery/image.php?mode=medium&album_id= ... e_id=25732" onclick="window.open(this.href);return false;
gallery/image.php?mode=medium&album_id= ... e_id=25733" onclick="window.open(this.href);return false;
gallery/image.php?mode=medium&album_id= ... e_id=25734" onclick="window.open(this.href);return false;

Kyzla

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3591
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3873
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod MartinS » 30 črc 2015 10:23

Vypada to jako nedostatek nekterych prvku, vapnik, zelezo.

Hnojis to necim? neprelevas?

kyzla
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 07 dub 2011 09:39
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod kyzla » 30 črc 2015 10:33

Kravský hnůj a asi 2* dolomitský vápenec.Zálivka řekl bych pravidelná.Možná by se dalo na té zálivce ubrat ale vzhledem k tomu že ostatní rostliny jsou v pohodě bude to spíš nedostatkem nějakého toho prvku. Ale kterého či kterých.....

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Kendy » 30 črc 2015 12:09

Asi nedostatek železa.

Můžeš vyfotit i spodní strany poškozených listů? Může to být i nějaký škůdce. Tedy alespoň podle prvních fotek. Ty, co žloutnou od kraje do středu, na škůdce nevypadjí.

Právě řeším obdobný problém. Taky mě tak žloutly listy a nemohl jsem nic najít. Pak jsem našel na spodní straně některých listů pavučinky. Svilušky svině jedny. v úterý jsem postříkal Vertimecem a teď čekám, jestli se to zlepší.

BTW: Pokud jsou listy poškozené od svilušek a ošetřené Vertimecem, spraví se časem? Nebo jak poznám, že postřik zabral? Teda krom toho, že se to už nebude šířit.

kyzla
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 07 dub 2011 09:39
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod kyzla » 30 črc 2015 12:26

Cau
Tady jsou fotky jednoho z nejpoškoznějších listů pravě utrženého:

gallery/image.php?mode=medium&album_id= ... e_id=25738" onclick="window.open(this.href);return false;
gallery/image.php?mode=medium&album_id= ... e_id=25737" onclick="window.open(this.href);return false;

Na škůdce to nevypadá tam fakt nic není, spíš to železo,jak ho nejlépe doplním?
K.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Kendy » 30 črc 2015 12:30

Wuxal Kombi, nebo wuxal Kalcium. Postrik na list. V obou je železo. Je v tom i dusík, ale stejně bych to na tvém místě použil. Možná radši ten Wuxal Kalcium.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Kendy » 30 črc 2015 12:59

Ještě bych dodal k tomu dolomitu.

Je na něm napsané:

Pozvolně působící přírodní hnojivo pro podzimní a jarní základní hnojení.

Vápník se z něj uvolňuje 3-4 roky. V květináči se substrát ani nestihne všimnout, že v něm nějaký dolomit je.

A hlavně:

Nevhodný pro kyselomilné rostliny (azalky, rododendrony, borůvky atd.) a rostliny citlivé na přímé vápnění (např.okurky, rajčata, papriky, mrkev, celer, len, slunečnice).

Takže s tím dolomitem radši hodně opatrně.


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů