Nightlol 2nd season

Naše chilli papričky v roce 2015
Uživatelský avatar
Nightlol
Stálý člen
Příspěvky: 98
Registrován: 06 črc 2014 19:18
Reputace: 0
Obrázky: 0

Nightlol 2nd season

Příspěvekod Nightlol » 20 úno 2015 10:28

Před cca 3 týdny jsem dal klíčit 40 rostlin. Vylezlo mi jich cca 35. To co nevyklíčilo poprvé tak mi během týdne až neuvěřitelně klíčí pod osvětlením :dunno: . (vyzkouším příští vše pod světlem asi :D)

6x Thanksgiving (od Flashe)
6x sibiřská domácí (od Gandalfa)
6x 7 Pot Jonah (od Flashe)
6x Habanero red
6x Jalapenos
6x Bhut jolokia yellow
4x random z předešlých druhů :)

A protože postupně likviduji akvárium nebo spise ryby v něm tak svicení zářivek využívám momentálně tak že mám odpuštěnou půlku akvária a na hladině mi plave plastová krabice (cca 20cm od světla), kde jsou jiffy s paprikami :). Toto řešení využití prozatím z poloviny využitého akvaria se mi líbí možná to někoho inspiruje k podobnému využití :tiphat:.

Na zářivkách už je nečitelné co jsou zač tak jsem si objednal nové na růst i na květ (zkusím hydro na pár kytkách).
http://www.nbb.cz/lt-18w-t8-965-colourl ... narva-d596" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.nbb.cz/lt-18w-t8-930-colourl ... arva-d5154" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak uvidíme co se tam bude dít pod těma zářivkami :jalapeno:

Bohužel mám telefon na reklamaci tak fotografie uploadnu později, aby to bylo v nějaké kvalitě a ne z 2MPx foťáku.

Uživatelský avatar
Nightlol
Stálý člen
Příspěvky: 98
Registrován: 06 črc 2014 19:18
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Nightlol 2nd season

Příspěvekod Nightlol » 07 dub 2015 07:53

Tak už jsem se konečně dokopal k přesazení rostlin do 0,5l kelímku prozatím :).
Bylo to utrpení a to mám pouze nějakých 35 rostlin :thumbup:. Umístěny byly rostliny už od jiffu v akvariju kde pluly na hladině v míse :). Po delším váhání jsem odsál vodu a ryby dal pryč (práce a jedna šla do wc už byly špatná), na dně jsem nechal štěrk s veškerým humusem od ryb a jako první jsem cca pred 3 týdny přesadil 7pot a bhut jolokie yellow.
Tyto rostliny jsem položil do štěrku, kde byla jěště nějaká voda a ten rozdíl o proti ostatním je neskutečný. Upozorňuji na to, že všechny rostlinky až na 4 jsou stejně staré! :dunno:
"hnojení" všech rostlin probíhalo pouze lignohumatem ze střičky přes listy v slabé koncentraci po dobu 14ti dní. Myslím, že si pořídím ještě jedno akvárium, které bude pouze použito jako výrobna zálivky a zároveň hnojiva :thumbup:.
Světelný cyklus je od 7 rano do 22:00. Zářivky mám narvy z předešlého příspěvku :wave:

BJY
22778
7POT
22774
Komplet po hromadě (všimněte si rozdílů ve velikosti) hned za BJY a 7Pot jsou habanero red
22779
Kytky v akváriu - ještě jsem se rozhodl pro zastřihnutí obrovských listů BJY a 7Potu, aby se mi vešla většina rostli z5 do akvaria
22776
22777

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2204
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4519
Obrázky: 0

Re: Nightlol 2nd season

Příspěvekod Pedro » 07 dub 2015 09:11

Jojo, akvárium je zdroj dobrot pro všechny kytky...dělám to už roky. A kdyby jsi měl externí filtr a ten 1x za měsíc při čištění rozlil do kytek...to je teprve paráda :-)

Uživatelský avatar
Nightlol
Stálý člen
Příspěvky: 98
Registrován: 06 črc 2014 19:18
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Nightlol 2nd season

Příspěvekod Nightlol » 07 dub 2015 14:15

Pedro píše:Jojo, akvárium je zdroj dobrot pro všechny kytky...dělám to už roky. A kdyby jsi měl externí filtr a ten 1x za měsíc při čištění rozlil do kytek...to je teprve paráda :-)
měl jsem vnitřní ale ten kdybych vyždímal tak bych ty kytky spálil :D

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2204
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4519
Obrázky: 0

Re: Nightlol 2nd season

Příspěvekod Pedro » 07 dub 2015 17:48

Nightlol píše:
Pedro píše:Jojo, akvárium je zdroj dobrot pro všechny kytky...dělám to už roky. A kdyby jsi měl externí filtr a ten 1x za měsíc při čištění rozlil do kytek...to je teprve paráda :-)
měl jsem vnitřní ale ten kdybych vyždímal tak bych ty kytky spálil :D
A nebo by ti vyrostla ADÉLA :-)

Uživatelský avatar
Nightlol
Stálý člen
Příspěvky: 98
Registrován: 06 črc 2014 19:18
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Nightlol 2nd season

Příspěvekod Nightlol » 08 dub 2015 07:14

Pedro píše:
Nightlol píše:
Pedro píše:Jojo, akvárium je zdroj dobrot pro všechny kytky...dělám to už roky. A kdyby jsi měl externí filtr a ten 1x za měsíc při čištění rozlil do kytek...to je teprve paráda :-)
měl jsem vnitřní ale ten kdybych vyždímal tak bych ty kytky spálil :D
A nebo by ti vyrostla ADÉLA :-)
jo to by byla pani paprika :angry1:


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2015“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů