Foliovník - aký vybrať?

Povídání o chilli papričkách
Uživatelský avatar
Fejzak
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 07 úno 2015 09:24
Reputace: 0
Obrázky: 0

Foliovník - aký vybrať?

Příspěvekod Fejzak » 03 bře 2015 15:10

Ahoj,
chcel by som sa poradiť čo sa týka kúpi foliovníku.
Pôvodne som plánoval si foliovník vyrobiť, lenže sa u mňa situácia zmenila a nebudem to stíhať hlavne kôli práci, a na podzim plánujem sťahovanie.
Preto by som chcel poradiť niečo na jednu sezónu.
Nerád by som vysádzal rastlinky len tak volne , keď už som im venval tolko času, a chcel by som mať aj lepšíu úrodu. Chápete nie? :) :firychil:
Zatial som pozeral len túto stránku:
https://www.mall.sk/foliovniky/" onclick="window.open(this.href);return false;
a najviac ma odtial zaujal tento:
https://www.mall.sk/foliovniky/verdemax ... emium-2640" onclick="window.open(this.href);return false;
alebo by som bol ochotný investovať aj do tohto:
https://www.mall.sk/foliovniky/verdemax ... edium-2596" onclick="window.open(this.href);return false;

máte snimi niekto skúsenosti?
myslíte že by sa mi do toho 2x3m vošlo cca 35 rastliniek? :D

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Foliovník - aký vybrať?

Příspěvekod proki73 » 03 bře 2015 15:58

ahoj vyděl bych to asi takhle kupovat foliák je nesmysl protože jsou to vyhozené peníze a jestli chceš něco levného a rychlého tak ti poradím stačí koupit takové trubky a ruhle fólii a výjde tě to na cca na 30 euro a bude to mnohem pevnější a to stačí jen zabít do země nějaké tyčky na to nasadit ty trubky provázat to vrchem nějakou latí nebo další trubkou a přehodit to fólií kterou na bocích zahrneš hlínou aby se ti to natáhlo

Uživatelský avatar
ondra.f
Stálý člen
Příspěvky: 96
Registrován: 25 led 2012 09:41
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Foliovník - aký vybrať?

Příspěvekod ondra.f » 04 bře 2015 07:33

proki73 píše:ahoj vyděl bych to asi takhle kupovat foliák je nesmysl protože jsou to vyhozené peníze a jestli chceš něco levného a rychlého tak ti poradím stačí koupit takové trubky a ruhle fólii a výjde tě to na cca na 30 euro a bude to mnohem pevnější a to stačí jen zabít do země nějaké tyčky na to nasadit ty trubky provázat to vrchem nějakou latí nebo další trubkou a přehodit to fólií kterou na bocích zahrneš hlínou aby se ti to natáhlo

super, diky za odkazy, myslim ze tohle dost z nas pomuze :thanx: .. at jsem hledal jak jsem hledal, nikde jsem nenasel takhle levnou folii.. jde jen o to, jestli ta folie neco vydrzi, pisou extra silna, ale vime jak to chodi.. ma nekdo zkusenost ?

Uživatelský avatar
vavy.p
Stálý člen
Příspěvky: 457
Registrován: 13 úno 2014 17:18
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Velká Bíteš
Kontaktovat uživatele:

Re: Foliovník - aký vybrať?

Příspěvekod vavy.p » 04 bře 2015 08:21

Tahle vydrží víc než pozinkovaná konstrukce co jsem měl. http://www.folie-plachty.cz/?folie-kasirovana-metraz,25" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ondra.f
Stálý člen
Příspěvky: 96
Registrován: 25 led 2012 09:41
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Foliovník - aký vybrať?

Příspěvekod ondra.f » 04 bře 2015 08:52

je mi jasny, ze kvalitou bude tahle uplne jinde, jenze je jinde i ta cena :-( :dunno:

Uživatelský avatar
Fejzak
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 07 úno 2015 09:24
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Foliovník - aký vybrať?

Příspěvekod Fejzak » 04 bře 2015 09:35

Hmmm Hmmm ďakujem za linky :)... volačo teda asi skúsim vymyslieť...ešte možno zoženiem spod ruky niekde na bazare želenu skladatelnu konštrukciu na foliak, a ked nie tak postavym ztych trubiek :D

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Foliovník - aký vybrať?

Příspěvekod proki73 » 04 bře 2015 20:26

ondra.f píše:
proki73 píše:ahoj vyděl bych to asi takhle kupovat foliák je nesmysl protože jsou to vyhozené peníze a jestli chceš něco levného a rychlého tak ti poradím stačí koupit takové trubky a ruhle fólii a výjde tě to na cca na 30 euro a bude to mnohem pevnější a to stačí jen zabít do země nějaké tyčky na to nasadit ty trubky provázat to vrchem nějakou latí nebo další trubkou a přehodit to fólií kterou na bocích zahrneš hlínou aby se ti to natáhlo

super, diky za odkazy, myslim ze tohle dost z nas pomuze :thanx: .. at jsem hledal jak jsem hledal, nikde jsem nenasel takhle levnou folii.. jde jen o to, jestli ta folie neco vydrzi, pisou extra silna, ale vime jak to chodi.. ma nekdo zkusenost ?
no zkušenost s tím nemám ale je to celkem dost silná folie která unesla cca 50kg když jsem do ní zabalil mokrou seškrábanou malbu ze stěn když jsem maloval a je to velkoplošné takže není problém z uchycením na konstrukci a co se týče ceny i kdyby to mělo vydržet jen jednu sezonu tak je to super akorát bych to nedával na kovové konstrukce protože po nahřátí od slunce vy to nemusela vydržet a ten foliák co jsem popsal mě jen tak napadl nikdy jsem too nezkoušel ani jsem to u nikoho nevyděl :D ale snad to půjde protože trubky na studenou vodu jsou dost pružné

miroslav
Stálý člen
Příspěvky: 208
Registrován: 10 pro 2013 17:39
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: okres Be (Bejrut) :)

Re: Foliovník - aký vybrať?

Příspěvekod miroslav » 04 bře 2015 20:33

ja kasirovanou uz nechci, treba našité zipy k teto folii byly silene, naopak za sebe prozatimspokojenost s Ginegar folií


Zpět na „Pokec o chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů