Rukavice

Povídání o chilli papričkách
Uživatelský avatar
IDzOR
Stálý člen
Příspěvky: 57
Registrován: 09 dub 2013 12:26
Reputace: 2
Obrázky: 0

Rukavice

Příspěvekod IDzOR » 14 říj 2014 05:32

Zdravím
zakládám tohle téma, protože tato problematika je v důležitá ve fázi chilli zpracování, a ucelenější informace tady nejsou.
Téma je částečně nakousnuto v tomto vlákně http://www.chilli-forum.cz/pokec-o-chil ... ice#p22069 ale postrádám zkušenosti s konkrétními výrobky.
Osobně jsem zkoušel
TORO Gumové rukavice, ale vydržely jen velmi krátce, a bylo je třeba měnit velice často. A to jsem porcoval teprve Habanera.
Noname zdravotnické latexové rukavice. Tyto se mi zdají lepší, ale stále je po chvilce cítit brnění v prstech.

Chtěl bych se teda zeptat, jaké rukavice používáte vy? Které doporučujete? Gumové, Latexové, Vynilové?

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Rukavice

Příspěvekod Dr.Pedr » 14 říj 2014 06:20

IDzOR píše:Zdravím
zakládám tohle téma, protože tato problematika je v důležitá ve fázi chilli zpracování, a ucelenější informace tady nejsou.
Téma je částečně nakousnuto v tomto vlákně http://www.chilli-forum.cz/pokec-o-chil ... ice#p22069 ale postrádám zkušenosti s konkrétními výrobky.
Osobně jsem zkoušel
TORO Gumové rukavice, ale vydržely jen velmi krátce, a bylo je třeba měnit velice často. A to jsem porcoval teprve Habanera.
Noname zdravotnické latexové rukavice. Tyto se mi zdají lepší, ale stále je po chvilce cítit brnění v prstech.

Chtěl bych se teda zeptat, jaké rukavice používáte vy? Které doporučujete? Gumové, Latexové, Vynilové?
Já používám klasiku ... latexové ..... kupuji po 100ks ve zdrav.potřebách (cena ... kolem 100 .-)....když pracuji s něčím pálivějším vezmu si na ruce dvoje... :tiphat:

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Rukavice

Příspěvekod proki73 » 14 říj 2014 06:38

je to velice jednoduché je třeba kupovat nitrilové rukavice v lékarně které mají nulovou propustnost alespoň u mě se nestalo za hodiny práce z chilli z jedním párem rukavic že by propustily a pokud rukavice propustí tak je zajít zeklamovat jsou to vyhozené prachy a nebespečný produkt

Uživatelský avatar
Nightlol
Stálý člen
Příspěvky: 98
Registrován: 06 črc 2014 19:18
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Rukavice

Příspěvekod Nightlol » 14 říj 2014 08:35

Dr.Pedr píše:
IDzOR píše:Zdravím
zakládám tohle téma, protože tato problematika je v důležitá ve fázi chilli zpracování, a ucelenější informace tady nejsou.
Téma je částečně nakousnuto v tomto vlákně http://www.chilli-forum.cz/pokec-o-chil ... ice#p22069 ale postrádám zkušenosti s konkrétními výrobky.
Osobně jsem zkoušel
TORO Gumové rukavice, ale vydržely jen velmi krátce, a bylo je třeba měnit velice často. A to jsem porcoval teprve Habanera.
Noname zdravotnické latexové rukavice. Tyto se mi zdají lepší, ale stále je po chvilce cítit brnění v prstech.

Chtěl bych se teda zeptat, jaké rukavice používáte vy? Které doporučujete? Gumové, Latexové, Vynilové?
Já používám klasiku ... latexové ..... kupuji po 100ks ve zdrav.potřebách (cena ... kolem 100 .-)....když pracuji s něčím pálivějším vezmu si na ruce dvoje... :tiphat:
mam doma taky normal baleni po 100ks za par korun a uplne v klidu zadne problemy s propustnosti.
http://www.sos-litvinov.cz/eshop-pracov ... WW30000101" onclick="window.open(this.href);return false;
doporucuju ty nepudrovane me vyhovuji vic nez pudrovane nesmrdi tolik :tiphat:

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Rukavice

Příspěvekod chilli-max » 14 říj 2014 09:38

Já používám tyto a nepropustí nic....ani po hodně dlouhé době co se hrabu v mrškách jako TSM, 7Pot, Carolina atd.... sundám rukavice a otestuju jestli propustily tím že si sáhnu do oka....vždy v pohodě.....ze začátku jsem párkrát použil běžné rukavice koupené v drogerce a ty byly za chvilku zkrz.

20352
http://www.foto-tapety.cz

Uživatelský avatar
Nightlol
Stálý člen
Příspěvky: 98
Registrován: 06 črc 2014 19:18
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Rukavice

Příspěvekod Nightlol » 14 říj 2014 10:12

chilli-max píše:sundám rukavice a otestuju jestli propustily tím že si sáhnu do oka....vždy v pohodě.....
20352
kouka, ze pan je labuznik :D ... ja to vetsinou poznal kdyz si stezovala pritelkyne ze ji nejak pali, ale co mam tyhle tak je to oki :tiphat:

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: Rukavice

Příspěvekod Colostomizer » 14 říj 2014 10:29

Nightlol píše:kouka, ze pan je labuznik :D ... ja to vetsinou poznal kdyz si stezovala pritelkyne ze ji nejak pali, ale co mam tyhle tak je to oki :tiphat:
Aneb Nightlolovy ohnivé polibky a dotyky ;) Musíš si ty rukavice nejdřív sundat :)


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017


Uživatelský avatar
Jacopo.F.
Stálý člen
Příspěvky: 682
Registrován: 22 zář 2014 13:32
Reputace: 697
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc, 228 m n. m.

Re: Rukavice

Příspěvekod Jacopo.F. » 18 úno 2015 13:57

Grrr, tak jsem si zadal do vyhledávače ten nápis z té krabice z toho obrázku, ten bílý nápis co je vzhůru nohama .... hádejte co mi vyskočilo jako první odkaz, na který jsem samozřejmě nic zlého netuše kliknul...... jsem v práci.... naštěstí mi zrovna nikdo nestál za zády.....
A už chápu co měla znamenat ta Nightlolova poznámka o tom, že pán je labužník.....


Zpět na „Pokec o chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 hostů