Prvý pokus - prezimovanie chilli

Co jsme vypěstovali v roce 2014
TOM
Stálý člen
Příspěvky: 191
Registrován: 02 úno 2014 11:45
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Slovenská republika

Prvý pokus - prezimovanie chilli

Příspěvekod TOM » 27 říj 2014 19:36

Ahojte priatelia :)
Tento rok som sa rozhodol prezimovat zopar rastlin, sice bolo mi luto ostrihat haluze s nedozretymi chilli paprickami, ale kedze sa postupne ochladzovalo tak som postupne zacal vyberat a presadzat rastlinyk do crepnikov.
Zatial mam v crepniku nasledovne rastlinky:
Bolivian Rainbow - 3 ks
TSM Yellow 1 ks
Fatali Yellow 1 ks
Habanero Yellow 1 ks
Habanero Red 1 ks
Lemon Drop 1 ks
CSSR black 1 ks

Vcsina rastlin je presunuta do komori, kde je aktualna teplata 8-10°C kedze je otvorene vetracie okienko, svetla tam je minimum aj pocas slnecnejsieho dna...neplanujem dosvecovanie, teda aspon v zaciatocnom stadiu...po 2 tyzdnoch vydim ze sa rastlinky prebudzaju postupne k zivotu aj napriek drastickemu strihu ci uz nadzemnej casti alebo korenoveho systemu, ktory bol skrateny as ina 1/3 pôvodnej velkosti kedze som nmal k dispozicii vacsie kvetinace. Rastlinky som zasadil do zahradneho substratu, pricom na dno kvetinaca som dal trosku kompostu /vyrobcu so msi nezapisal/ do zahradneho substratu som pridal par guliciek NPK nakolko som pozeral jedno video a cital clanok od dajakeho kanadskeho pestovatela, ktory prezimuje kazdy rok aj niekolko 100-viek rastlin a jemu to zaberalo na rychle spametanei ratsliniek po fatalnom zaobchadzani s korenovym systemom, druhy clanok od CZ pestovatela odporucal namocenie korenoveho systemu do lignohumatu na par hodin /bola urcena aj koncentracia/ ale kedze lignohumat sa mi nepodarilo zohnat ani v zahradkaskych potrebach tak som zvolil varinatu NPK / hlavne neprehnat davku NPK aby nedoslo k spaleniu korenoveho systemu/.

nehc to pali :firy: :veryhot:

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Prvý pokus - prezimovanie chilli

Příspěvekod proki73 » 28 říj 2014 08:12

Ať přezimování víjde

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Prvý pokus - prezimovanie chilli

Příspěvekod chilli-max » 28 říj 2014 13:54

Taky ti přeji ať jich co nejvíc přežije. :thumbup:
http://www.foto-tapety.cz


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2014“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti