Recyklace zeminy z balkónu

Hnojení paprik
terez888
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 13 čer 2013 21:42
Reputace: 0
Obrázky: 0

Recyklace zeminy z balkónu

Příspěvekod terez888 » 01 říj 2014 10:30

Ahoj. Vy, co pestujete na balkonech ci doma, jak to delate s hlinou na podzim? Prijde mi trochu divny nasypat vsechno do popelnice, kdyz to pak jde do spalovny a na jare kupovat predrazenou hlinu v nejakem hobbymarketu. A vozit to na chalupu mi prijde taky debilni, protoze to je pres 100 km.
Napadlo me, jestli by se to nedalo sesypat vsechno do velkyho pytle, promichat s granulovanym hnojivem a nechat pres zimu na balkone. Proste analogie ke klasickymu zahonu, kde taky kazdorocne nemenite celou zeminu. Akorat nevim, jestli neni problem, ze to bude promrzat. Co si o tom myslite?
T.

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Recyklace zeminy z balkónu

Příspěvekod BlueShark » 01 říj 2014 10:37

Ahoj, každopádně hodně zajímavý dotaz. Potýkám se s tím také. Osobně tu hlínu nevyhodím, tak z části nasypu někam ven :-) zbytek promíchám s koupeným substrátem k tomu určenému atd. Nebo si myslim že by šlo ještě teď do toho naházet nějaký šlupky od brambor nebo prostě od zeleniny případně tam loupnout nějaký hnůj slabší vestvy a nechat to přes zimu. Ale počkáme na rady zkušených.
Jen Ti povím, že takhle mi to tu už někdo i říkal, že domíchá a roste to parádně dál...

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Recyklace zeminy z balkónu

Příspěvekod Filichilli » 01 říj 2014 18:01

Promrzat je právě dobré, že to bude, protože se to částečně zbaví potvor. Já to hážu na záhon normálně, na jaře, když přesazuju, ostatní jedou dál na okně a v jiných prostorech.

czlada
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 10 črc 2014 10:29
Reputace: 2
Obrázky: 0

Re: Recyklace zeminy z balkónu

Příspěvekod czlada » 02 říj 2014 14:32

Vyhodit je to podle mě škoda, já to řeším smícháním s granulovaným hnojivem a použít znovu :)
Chce si to jen dát pozor na zasolování substrátu.

P.S. kdyby tady byl JuraS tak by ti řekl ať se na to vykašleš a jedeš hydro, že to jen vyleješ do wc :D

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2122
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2411
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Recyklace zeminy z balkónu

Příspěvekod gandalf » 03 říj 2014 10:25

Já použitou zeminu přeženu přes kompost /vím, že každý nemá tu možnost/. V žádném případě bych ji nemíchal s novým substrátem, tím ho jen oslabíš /pokud je vůbec některý prohnojený, jak se uvádí/. Přimícháním granulovaného hnojiva toho moc nevyřešíš, budeš muset doplňovat stopové prvky a podobně.

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Recyklace zeminy z balkónu

Příspěvekod BlueShark » 03 říj 2014 13:03

gandalf píše:Já použitou zeminu přeženu přes kompost /vím, že každý nemá tu možnost/. V žádném případě bych ji nemíchal s novým substrátem, tím ho jen oslabíš /pokud je vůbec některý prohnojený, jak se uvádí/. Přimícháním granulovaného hnojiva toho moc nevyřešíš, budeš muset doplňovat stopové prvky a podobně.
Honzíno, ale pak se přece standartně hnojí, já to tak udělám uvidíme...

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3658
Obrázky: 0

Re: Recyklace zeminy z balkónu

Příspěvekod MartinS » 03 říj 2014 14:14

Me prijde ze moc stare zeminy stejne nezbyde. Zalezi na druhu chilli a velikosti kvetinace. Ale pokud ma nekdo do 5l treba kvetinac, tak to bude samej koren a zadna zem co by stala za to. Ja osobne na jare jen trochu oklepnu koreny a zasadim do vetsiho kvetinace s novou zemi.
Tedy jeste podle toho jak dopadne domaci udrzovani rostlin pres zimu...

tydzej
Stálý člen
Příspěvky: 521
Registrován: 05 říj 2017 12:27
Reputace: 1654
Obrázky: 0
Bydliště: Chudčice, 247 m.n.m.

Re: Recyklace zeminy z balkónu

Příspěvekod tydzej » 13 lis 2018 08:26

Zdravím všechny, chtěl bych obnovit toto téma, protože už nějaký ten pátek přemýšlím, co s tím. Protože jsem letos pěstoval z větší části v nádobách, na podzim jsem vytřídil cca. 30 kyblíků substrátu s perlitem, zbavil větších kořínků atd. a teď čekám co bude dál. Máte někdo nějaký tip, jak uchovat substrát do další sezóny? V tuto chvíli je mám v garáži, ale čekám, jak venku přituhne, abych ho nechal přemrznout...

Je mi líto je hodit do popelnice, a rozsypat po záhonku, tím si zase nejsem jist, pokud je tam perlit. Dá někdo nějakou radu, kde a jak uskladnit do jara? :dunno:

:thanx: :thanx: :thanx:


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů