Sladko-kyselý nálev pro nakládání

Ostatní recepty s chilli
blesk
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 14 bře 2012 10:33
Reputace: 0
Obrázky: 0

Sladko-kyselý nálev pro nakládání

Příspěvekod blesk » 19 srp 2013 18:37

Ahoj měl by někdo recept na sladko-kyselý nálev pro nakládání chilli? chtěl bych naložit plody zimbabwe bird do malých skleniček od Piri-Piri.

Díky

Nukleární hovado
Stálý člen
Příspěvky: 52
Registrován: 04 úno 2013 12:26
Reputace: 0
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Sladko-kyselý nálev pro nakládání

Příspěvekod Nukleární hovado » 15 zář 2013 18:40

ja jedu podle deko a do sklenicek dam i kvetak at to muz zrat i nekdo jinej.....
kdysi jsem tak nakladal nejaky chilli koupeny na trhu a dneska to jdu zkusit udelat i na pequin a nasledne na habanero savina red a naga morich...

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Sladko-kyselý nálev pro nakládání

Příspěvekod Dr.Pedr » 16 zář 2013 11:50

1,5 L vody.... 0,5 L bzeneckého octa....1 balení deka...32 tabletek sacharinu nebo 350g cukru krupice.
Svaříš vodu a deko (5min)....stahneš z plotny přidáš ocet a sladidlo(cukr) .
Do každé vypařené sklenice dáš chilli..mrkev..cibule..par kuliček pepře..nove kořeni..bobkový list
a zaleješ lákem. 20 min.steril.při 80C...

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Sladko-kyselý nálev pro nakládání

Příspěvekod chilli-max » 26 črc 2014 22:31

Právě jsem dal do láku 2 sklenice jalapenos...dáváte do nálevu i jiné papričky...jako třeba tapas, aji, habanero..nebo i něco ostřejšího?
http://www.foto-tapety.cz

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Sladko-kyselý nálev pro nakládání

Příspěvekod Dr.Pedr » 27 črc 2014 08:47

Má zkušenost je.....zavařovat méně pálivé druhy ...vynikne aroma a dá se s tím dále pracovat (do omáček.. gulášů ..salátů ..atd..)
Minulý rok jsem do některých sklenic s okurkami nakládaček přidal habanero ...za prvé: typické (specifické) aroma papriček haba změní chuť a vůni okurek (bohužel k horšímu)...za druhé: z lahodného sladko-kyselého nálevu se stane nepoživatelné peklo ...a za třetí nikdo to nežere (lidově řečeno).
Odrudy chinenses...zpracovávám budto čerstvé (saláty...základy do omáček nebo jednodruhové pasty) nebo je suším.


:tiphat:

Uživatelský avatar
bremic
Stálý člen
Příspěvky: 389
Registrován: 27 úno 2013 16:22
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Sladko-kyselý nálev pro nakládání

Příspěvekod bremic » 27 črc 2014 09:36

Dr.Pedr píše:Má zkušenost je.....zavařovat méně pálivé druhy ...vynikne aroma a dá se s tím dále pracovat (do omáček.. gulášů ..salátů ..atd..)
Minulý rok jsem do některých sklenic s okurkami nakládaček přidal habanero ...za prvé: typické (specifické) aroma papriček haba změní chuť a vůni okurek (bohužel k horšímu)...............

:tiphat:
Svatá pravda.....pálivky dávat nejvýš do oleje, jinak je to škoda potom vyhazovat. :tiphat: Já je bohužel stíhám konzumovat tak přebytky nejsou nikterak velké :angry1:


Zpět na „Ostatní chilli recepty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů