Jaká používáte hnojiva na papričky?

Hnojení paprik
Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Filichilli » 07 črc 2014 22:07

Andy33 : Ten poměr je dobrý, na udržení květů bych ze začátku dal slepičince a pak tohle co máš (Plantella). Nebo prostě něco kde je nejvíc fosforu a tohle. Pokud nemáš, tak rovnou tohle. Já mám slepičince, NATURA pro celou zahradu a lignohumát jako kapalné.. Jako granulát jsem letoš použil Jihočeské na zeleninu poměr je tuším 5:10:11. A zatím pohoda, občas kombinace NATURY a lignohumátu a jedou :)

andy33
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 07 kvě 2014 09:32
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod andy33 » 08 črc 2014 12:18

Filchilli-
Ok, Tak prejdem na tu plantellu. Dodal som im aj Mg a Ca ako si vravel. Je to sice len nejaky pomocny pripravok od Starklu co davaju ku kazdej objednavke a ten to ma obsiahnute ale aspon nieco. Slepicince uz kupovat nejdem lebo ak som dobre pochopil tak fosfor je viac menej len na kvety samotne a mne opadavaju uz zo zarodkom(a uz som tento rok minul na pestovanie dost). Uvidim ako zareaguju a nabuduci rok budem mudrejsi.
A posledna otazka - Ako casto teraz hnojis? Myslim tie co pestujes v kvetinacoch.
Vdaka za rady a nech sa ti aj nadalej dari.

chilliman
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 10 črc 2014 14:53
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod chilliman » 10 črc 2014 15:01

Jak nejlépe na Chilli fokus od http://growthtechnology.eu/" onclick="window.open(this.href);return false; když mi teď naklíčili semínka? Tak abych dohnal časovou ztrátu....

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Filichilli » 10 črc 2014 16:30

andy33 píše:Filchilli-
Ok, Tak prejdem na tu plantellu. Dodal som im aj Mg a Ca ako si vravel. ...
Díky, Tobě taky ! :)

K tomu hnojení, dělám si poznámky kdy jsem co udělal, abych viděl reakce.

Roční chinensky jsem hnojil NATUROu a lignohumátem v kombinaci při nasazení květů klidně co 4 dny a během toho třeba postřik Wuxal Calciem. Letošní chinense ve vědrech cca co 10 dní, měly docela dávku granulovaného hnojiva, takže to nechci přehnat. Ted když začínají nasazovat plody tak častěji a opět postřik Wuxalem co 2 týdny řekněme. :tiphat:

KutyChillus
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: 25 čer 2014 20:34
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod KutyChillus » 11 črc 2014 01:53

Tak pak přidej nějaké obrázky nebo nějaké schéma jak to máš popsané a změny apod. Budeme všichni rádi:)) to je na tebe Filichilli

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod chilli-max » 14 črc 2014 21:12

Dotaz...přihnojujete někdo papričky postřikem hořké soli na list ? Nebo myslíte že stačí hořčík co je ve vyhnojené zemi + každých 14 dní postřik Wuxalem. ?
http://www.foto-tapety.cz

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Filichilli » 15 črc 2014 00:13

Chilli-Maxi, já stříkám hořkou sůl na list, hlavně, když byly sazenice, a po vytažení do foliáku. Ted jsem zahlédl už pár žloutnutí listů, tak se chystám znova.

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod JuraS. » 15 srp 2014 10:18

Letos poprvé. Je to jen pokus. Jedu v hydroponii a jednu kytku v soil. Hydroponické rostou rychleji. Hnojím jen biologicky. Do zásobníku s vodou přidávám na rozpuštění směs hoštických granulí slepičinců a kravinců a přidávám tekutý vermičaj. Směs granulí přidávám i na vanu. prostě hnojím jen biologicky. Na to jsem přešel když po kristalonu kytky vůbec nechtěli růst.


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Antonín a 12 hostů