Jaká používáte hnojiva na papričky?

Hnojení paprik
Scoville heat unit
Stálý člen
Příspěvky: 249
Registrován: 19 čer 2014 16:40
Reputace: 113
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Scoville heat unit » 02 črc 2014 01:20

Před Náturou jsem používal Slepičince. Dnes jsem ostříhal 25 poupat. :smoketoil:
Nejlepší variantou pro růst bude Hoštické tekuté pro rajčata a papriky s guánem...

dango
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 23 zář 2013 16:00
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod dango » 02 črc 2014 14:47

Scoville heat unit píše:Přešel jsem na NATURA pro celou zahradu (6,4:1,7:9) dle rady, protože rostlinka byla nevysoká a vehementně se drala do květu, v čem ji slepičince podporovaly. Cílem je nejdříve posílit rostlinku, pak až to ostatní. :wave:

ja pouzivam tiez tuto naturu pre zahradu, ale rastlin ami zhadzuje plody. NPK je v slovenskej verzii na obale uplne ina, neviem co je pravda a kto to prekladal :D

9 draslikov tam urcite nebude, inac by mi nepadali kvety, musim kupit nieco ine a potom po nahodeni plodov budem pokracovat v tejto melase

Scoville heat unit
Stálý člen
Příspěvky: 249
Registrován: 19 čer 2014 16:40
Reputace: 113
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Scoville heat unit » 02 črc 2014 16:36

Sám jsem nováček, ale z informací jsem pro sebe vydedukoval následující:

1. Růst - Hoštické tekuté pro rajčata a papriky s guánem (je tam hodně N)
2. Květ - Hoštické tekuté slepičince (je tam hodné P)
3. Plod - Tekutá Natura pro celou zahradu (je tam víc K než N) doplněná o slepičince (rostlina plodí a kvete současně)

Tato hnojiva jsou snadno k dostání a cenově dostupná. :tiphat:

andy33
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 07 kvě 2014 09:32
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod andy33 » 03 črc 2014 23:53

Zdravim,
Zaujimal by ma vas nazor prip. aj skusenosti s hnojivom PLANTELLA PRO ZELENINU .
Doteraz som pouzival Hosticke pro rajcata a papriky ale zacali opadavat kvety tak by som chcel zacat s niecim inym a teda vediet ci je to hnojivo dobra volba aspon z pomeru zivin(NPK 14-7-21)pre fazu kvitnutia a tvorby plodov ak uz nie zo samotnej kvality(predpokladam, ze nan bude podobny nazor ako na Kristalon).
Mal som v plane pouzit Hosticke slepicince ale nemohol som ho nikde zohnat :rn: a toto som narychlo kupil.
Budem vdacny za kazdy nazor.

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Filichilli » 04 črc 2014 03:59

Scoville heat unit: jj tohle je správná kombinace, za mě ještě přidat Wuxal Calcium, kde je víc Mg a Ca, protože v tom tekutém to není a máš kompletku, co papriky potřebují prakticky .. Další mikroprvky jsou v substrátu/granulátu.

Andy33: Poměr to je dobrý, nepíšou nic o mikroprvcích. Nevím, víc bych to prozkoumal.

Květy mohou odpadávat i díky vysokým teplotám 40+, častého zalévání, vyšším poměrem dusíku, atd..

andy33
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 07 kvě 2014 09:32
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod andy33 » 04 črc 2014 09:13

Filichilli píše:Scoville heat unit: jj tohle je správná kombinace, za mě ještě přidat Wuxal Calcium, kde je víc Mg a Ca, protože v tom tekutém to není a máš kompletku, co papriky potřebují prakticky .. Další mikroprvky jsou v substrátu/granulátu.

Andy33: Poměr to je dobrý, nepíšou nic o mikroprvcích. Nevím, víc bych to prozkoumal.

Květy mohou odpadávat i díky vysokým teplotám 40+, častého zalévání, vyšším poměrem dusíku, atd..
O mikroprvkoch myslim nie je nic ani na samotnom obale. Doma to este raz prestudujem ale pochybujem.

Co sa tyka vysokych teplot - tie nehrozia, skor nizsie ale najmenej 13-15 ked dlhsie prsi.
Myslis, ze zalievanie raz tyzdenne 20l kvetinaca je moc? Ked polievam este nemaju ani zvesene listy.
A chcem dodat, ze opadavaju uz opelene kvety. Cize uz je vidno zarodok papriky.

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Filichilli » 04 črc 2014 11:57

Podívej se no, na trhu jsou cenově dostupnější hnojiva, která mají Mg, Ca a mikroprvky v sobě.

Taky zalévám cca 1 týdně, spíš co 5 dní asi do 12/20l a je to optimální, zatím v tomhle nebyl problém. A ted hnojíš čím ?

KutyChillus
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: 25 čer 2014 20:34
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod KutyChillus » 04 črc 2014 17:17

Scoville heat unit píše:Sám jsem nováček, ale z informací jsem pro sebe vydedukoval následující:

1. Růst - Hoštické tekuté pro rajčata a papriky s guánem (je tam hodně N)
2. Květ - Hoštické tekuté slepičince (je tam hodné P)
3. Plod - Tekutá Natura pro celou zahradu (je tam víc K než N) doplněná o slepičince (rostlina plodí a kvete současně)

Tato hnojiva jsou snadno k dostání a cenově dostupná. :tiphat:
Tak nějak teoreticky neznám ,ale mrknu se..


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů