Puda pro presazeni

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Ondra
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 25 úno 2013 10:24
Reputace: 0
Obrázky: 0

Puda pro presazeni

Příspěvekod Ondra » 05 kvě 2014 15:57

Zdravim lidicky, prosim Vas, rad bych se zeptal na jednu vec. I kdyz forum rocitam, nikde neni jednotny nazor a ja se ve sposte vecech jako zacatecnik ztracim :) Pestuju doma cca 15 rostlin uz patym rokem a vypada to konecne nadejne :) Msice nikde, smutivky jsem podchotil.... naga viper ma pri 40cm vysky listy vetsi nez moje ruka :) Purple prince uz krasne kvete....apod.

Problem je v tom, ze si myslim, ze mam male kvetniky. Puvodne po vykliceni jsem je zasadil do 7*7 cm a ted jsou vsechny myslim v 3.5L. Jako pudu jsem letos vyzkousel Roylmix od Plagronu, davam Vermifluid a zacinam Hosticke slepicince...

Bohuzel jsem musel odjet na sluzebni cestu, vracim se za 14 dni. O zalivku mam postarane, pouze jsem je nestihnul presadit, coz me mrzi. Urcite to hlavne u tech chinense spomali jejich rust.

Muj dotaz tedy zni:
Po prijezdu domu bych je chtel ihned presadit a co se tyce kvetniku, ma volba je aspon 6.5L. Na to indoor estovani si myslim, ze by to mohlo stacit. Na vetsi zas tolik mista na parapetu nemam :))

Ale ted prichazi ten zasadni do problem. Jakou koupit pudu ??? Myaslim ze pokud by to bylo neco silne predhnojene, spomalil by se rust papricky, z duvodu, ze by rostlinka nestihla vstrebavat vsechny ziviny ?? Budu vdecny za kazdou radu... nejak mam v merku tyto:

http://www.danesi-shop.cz/substrat-pro- ... a/d-73521/" onclick="window.open(this.href);return false;

anebo

http://www.ceskechilli.cz/pestitelske-p ... litem-25l/" onclick="window.open(this.href);return false;

Laka me ten Lightmix. Ale necham si poradit. Nejsem zastance toho, cim drahsi tim lepsi... Pouze bych rad te rostlince dal, co opravdu potrebuje.

A na zaver.... oplati se takto velka rostlinka jeste vubec presadit? :)))

Predem dik Vsem, Ondra :chilli11:

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Puda pro presazeni

Příspěvekod proki73 » 05 kvě 2014 17:16

ahoj tak to je jednoduche na tu nagu je 6,5l málo přitlač minimálně na 10l a když bude víc tak je lépe a přesadit se to určitě vyplatí a ohledně substrátu je to jedno ja používám unyverzál a vše roste super a cena 100kč za 80l dle mě se nemusí kupovat tak drahé substráty

Ondra
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 25 úno 2013 10:24
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Puda pro presazeni

Příspěvekod Ondra » 06 kvě 2014 07:37

Dik za radu, taky myslim, ze s tim drahym substratem, bych to nevytrhnul:-) tak a na nagu a devils tonque red, koupim kvetniky vetsi. Je to dost velka rostlinka, asi to uvita:-):-)

Jinak jeste dotaz mimo misu.... Co po sezone s pouzitou pudou? Vyhodit? Moc zivin to asi mit nebude....

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Puda pro presazeni

Příspěvekod proki73 » 06 kvě 2014 09:42

no pokud máš místo tak si můžeš nechat rostlinky přezimovat ale pokud ne tak já hlínu dávám na záhon nebo na kompost ale dost lidi to vyhazuje mě to dává i zodina je to škoza vyhodit když tim obnovuju půdu na zahradě :)

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: Puda pro presazeni

Příspěvekod Colostomizer » 06 kvě 2014 10:51

No jo, ale co s tím na zahradě, když tam je čtvrtina perlitu ... to se mi zase do zahrady moc sypat nechce :dunno:


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017


Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Puda pro presazeni

Příspěvekod proki73 » 06 kvě 2014 22:14

tak to jednoduše promíchej s novím substrátem a máš to :)


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů