stupně přesazování

Ptejte se vše kolem semen a sazenic
frankiedostal
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 14 bře 2014 22:46
Reputace: 0
Obrázky: 0

stupně přesazování

Příspěvekod frankiedostal » 14 bře 2014 23:02

pročetl jsem velkou část fóra a na toto jsem nenarazil (neříkám, že to tu někde není ale), tak se ptám...
pochopil, že semínko šup do jiffy / rw, počkat až kořeny prorostou, pak do zhruba do 1l květináče a zase počkat než kořeny prorostou a pak do 3-4l a nebo rovnou do 7-15l květináče. Chápu, že to tak je správně, ale proč rovnou tu prorostlou jiffu nehodím do 15l květináče, abych si 1) ušetřil práci s přesazováním a 2) ušetřil kytku několikrát se opakujícího stresu a tím pádem až dvoutýdenní stagnace po každém přesazení.
díky za info.
F.

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: stupně přesazování

Příspěvekod Dr.Pedr » 15 bře 2014 07:39

Pokud jich nemáš 200 ks.... tak si je můžeš přesadit třeba do vany...jde o místo...to je celé :tiphat:

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: stupně přesazování

Příspěvekod proki73 » 15 bře 2014 08:49

úplně souhlasím z kolegou Dr.Pedr jde jen o místo já sice bydlím na baráku ale i tak je jediné místo na pěstování ložnice takže kdybych to měl rovnou dát do většího tak se zblázním proto že mít kolem postele poskládané 40 kbelíků no nevím a to jsem na tom ještě fajn někteří by to museli naskládat na střechu :D a některým se to ani nevyplatí protože to půjde většinou do skleníku nebo do foliáku :) takže AŤ ROSTOU

frankiedostal
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 14 bře 2014 22:46
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: stupně přesazování

Příspěvekod frankiedostal » 15 bře 2014 11:34

jsem myslel, že je za tím víc :D

cahous
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 08 bře 2014 19:02
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: stupně přesazování

Příspěvekod cahous » 15 bře 2014 11:45

Nevim jestli jsem to cetl tady na foru nebo jinde, ale pokud ji pry nechas zakorenit nejdriv v malem kvetinaci a pak presadis do vetsiho, tak tim udajne ziska lepsi stabilitu a taky pri presazeni a vetsim prostoru pro natesnane koreny ji to "nastartuje" k vetsi aktivite. Ale je otazka, jestli jen nedozene to, co ztratila v malem kvetinaci.

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: stupně přesazování

Příspěvekod Filichilli » 15 bře 2014 12:37

Souhlasím s ostatníma. Pro mě je další veliká výhoda v určité kontrole růstu, zalívání a hnojení. kdybych měl zasadit malého prcka do 40l květináče, jednou to zaliju a nikdy to nevyschne prakticky, což nechceme.. To samé hnojivo, koncentrace a dávkování. Taky když mám dvě zářivky na celou dobu předpěstu, potřebuju, aby se pod ně vlezlo co nejvíce rostlin. Na okenním parapetu je to stejný případ.. Těch výhod je víc. :)

frankiedostal
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 14 bře 2014 22:46
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: stupně přesazování

Příspěvekod frankiedostal » 15 bře 2014 15:49

to všechno chápu, já třeba myslel, že když těm kořenům dám tolik prostoru, že se můžou "neomezeně" rozrůstat, tak že se ta kytka místo třeba, aby rostla do výšky, tak se bude soustředit víc na ty kořeny a bude nížší, ale zárověň silnější.. nebo tak něco v tom smyslu

Uživatelský avatar
Mac
Stálý člen
Příspěvky: 75
Registrován: 04 bře 2014 08:57
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: stupně přesazování

Příspěvekod Mac » 15 bře 2014 16:02

Pokud máš dost místa, tak je samozřejmě můžeš dát přímo do větších nádob. Každé přesazování na chvíli zpomalí růst. Osobně přesazuju 2x. Z vaty do květináče a pak z květináče do skleníku.


Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů